De 3210 4G lijkt van de toestellen die HMD uitbracht in 2024 voorlopig wel de beste, relatief compact en het toetsenbord voelt het degelijkst, maar heeft buiten nostalgie rond de naam en SMS voor berichten helemaal niets met de originele 3210 te maken.
Display is een verbetering en de 'camera' ook, maar op andere punten zitten er juist vreemde/onverwachte kleine verschillen met eerdere HMD's zoals de ontbrekende custom softkeys.
Verder is de schreeuwende afwezigheid van elke moderne messenger (welke dan ook, maar geef ons _iets_) in 2024 in mijn ogen volstrekt onbegrijpelijk en maakt dat elke recente HMD voelt als een 'cash grab'. Het maakt de 'goedkope' toestellen potentieel duur in gebruik (SMS internationaal kan snel oplopen).
Voor wat je extra betaalt tov de 215/225/235 krijg je in software/features geen extra's dus kijk goed naar je beoogde gebruik en de verschillen in hardware, mogelijk kun je een paar tientjes besparen.
Ik heb de nokia gekocht omdat de oude (nokia 3310 2027) kapot was en nog op microUSB zat
Ik heb voor gekozen om geen smartphone te willen hebben omdat ik hem niet nodig heb.
Tevens word er te veel verwacht dat je met zo toestel dat je altijd bereikbaar bent, online en aanstaat wat ik niet wil.
De nokia bied het gene wat ik juist van een toestel wil.
toestel heeft alleen de noodzakelijke dingen zoals bellen, smsen, wekker, timer, fm radio en rekenmachine.
De agenda raakt helaas snel vol waardoor ik hem niet gebruik en wat onhandig is.
en er staan nog wat spellen wat ik niet gebruik.