Uit eigen beweging
AlgemeenHet bestellen van de Xerox Versalink C7120 op 29 oktober ging vlot en goed. Er werd ook vermeld dat gezien de omvang van de levering er een levertijd van 1 a 3 werkdagen gehanteerd zou worden. Ook dit was duidelijk.
Al snel werd ik gecontacteerd met de vraag of ik extra toners mee wenste te bestellen. Hoewel ik hier niet op ben ingegaan gezien het relatief lage printvolume (de scanfunctie is de hoofdreden voor de aanschaf van deze MFC) waardeer ik de vraag.
Ondanks herhaaldelijk telefonisch contact is men tot op heden niet in staat gebleken om een betrouwbare time window qua levering te geven hoewel men wel van ons verwacht om op het leveradres iemand aanwezig te hebben (die bijgevolg niet bij klanten ingezet kan worden).
Uiteindelijk is mij op maandag 3/11 telefonisch verzekerd dat de MFC op dinsdag 4/11 geleverd zou worden. Nadat wij dinsdagmiddag 4/11 rond 14:00u nogmaals telefonisch contact hebben gezocht werd ons nogmaals verzekerd dat de MFC toch echt nog uiterlijk op 4/11 om 18u geleverd zou worden.
Toch hebben wij op 4/11 geen levering ontvangen. Daarom hebben wij vandaag opnieuw telefonisch contact gezocht en men kan nog altijd geen levermoment aangeven. Opnieuw is er dus iemand op een levering aan het wachten die mogelijks niet komt (althans niet vandaag).
Hoewel we begrijpen dat een levering van dergelijke omvang niet de normale flow volgt zijn we er van overtuigd dat 123inkt beter kan doen dan 'we hebben eigenlijk zelf geen idee wanneer de levering zal plaatsvinden en tot die tijd moet u maar zien dat er iemand aanwezig is'.
Gezien de voor ons oplopende kosten hiervan niet voor herhaling vatbaar.
Aan de telefoon is men vriendelijk en correct maar verder van geen betekenis gezien de gedane uitspraken per telefoon niet blijken te corresponderen met de realiteit.
//Update 1:
Gisteren gecontacteerd door de NL klantendienst (heb bij de BE besteld) om te zeggen dat de levering door zal gaan op 06/11 en heb een track and trace ontvangen. We wachten af!
//Update 2:
De printer is geleverd! Al bij al vlot verlopen en die paar dagen extra maakt ons echt niet uit, wel kan en moet de communicatie echt beter, dan had er niet van dag 1 t/m 3 iemand nodeloos aanwezig geweest.