Uit eigen beweging
AlgemeenVoor het samenstellen & aanschaffen voor mijn nieuwe pc ben ik op Artic Secrets uitgekomen. Ik kwam tevens op een aantal andere sites uit, maar hierin leek Artic Secrets toch nét wat voordeliger te zijn.
De website vind ik qua eerste indruk verdacht overkomen: wanneer een website zegt 'ik ben te vertrouwen', dan heb je automatisch mijn wantrouwen. Maar goed: wat reviews gecheckt op andere sites (oa hier op tweakers) en dit leek mij wel voldoende betrouwbaar.
Het samenstellen van de pc met de configurator vond ik haast leuk om te doen en dit werd allemaal mooi overzichtelijk weergeven met duidelijke informatie. Erg prettig dus.
De communicatie en de staat van levering ging helaas niet zo prettig (zie teksten bij 'verzending' en 'klantenservice'), maar het uiteindelijke product ben ik dusver heel tevreden mee:
De moeite alles zelf in elkaar te zetten is mij daarmee bespaard en de overgebleven kabels en dergelijke werden netjes in een mooi tasje bijgesloten. Wat dat betreft heel prima opgeleverd.
Ze doen bij Artic Secrets hun best de pc goed over te laten komen: de pc zat in een doos met bescherming en ook deze doos was weer in een andere doos met extra bescherming. Persoonlijk ben ik niet zo van zulke overdrevenheid, want door dit soort grote dozen kunnen bezorgers daar juist niet goed mee overweg...
Extra netjes was een speciaal soort schuim dat in de computer-behuizing was geplaatst om de koeler op de plek te houden. Dit had helaas gefaald: de koeler was losgeschoten en ik heb me een half uur gestaard wat ik daar nou mee aan moest: ik kon geen manier zien om het weer te bevestigen. Uiteindelijk had ik het bevestigingsdeel gevonden dat ergens tussen gevallen was.
Qua poging zou ik de verzending uitstekend willen noemen, maar het resultaat is helaas dat dit niet gelukt was. Alleen de pc-doos met een stikker 'voorzichtig aub' was waarschijnlijk effectiever geweest.
De keuze voor DHL snap ik ook niet. Ik ben geen DHL-hater, maar uit wat ik verneem van kennissen en mensen die bij DHL werken, wordt daar vaak niet netjes omgegaan met pakketjes. Dit was ook heel duidelijk te zien aan hoe ik de grote doos binnenkreeg: helemaal gedeukt en gescheurd aan de zijkanten. Niet dat PostNL perfect garant staat voor nette omgang met pakketjes, maar de ervaringen zijn over het algemeen een stuk beter. Die enkele extra euro's verzendkosten lijken me dat toch wel waard als het gaat om producten van meer dan duizend euro.
Ik geef voldoende, maar vind deze beoordeling dan aan de vriendelijke kant voor mijn ervaring, want als ik ergens niet tegen kan dat is dat laconieke communicatie over zoiets kostbaars.
Op de website wordt aangegeven dat het zo'n 3 dagen duurt voor de pc geleverd wordt. Het kan langer duren en dat vind ik ook geen ramp, maar dan is het allerminste dat je kunt doen toch even een mailtje versturen dat het uitloopt.
Een ander punt van frustratie is dat ik een ander leveradres heb opgegeven dan het factuur-adres, maar in de mailbevestiging werd het leveradres op hetzelfde adres gezet... Ik ga dan aan mijzelf twijfelen, maar hun website bevestigt voor mij dat de fout in de programmering ligt: wanneer ik op mijn account één van beide adressen wijzigde (leveradres of factuuradres), werden allebei de adressen veranderd. Pas toen meerdere adressen aan mijn account waren toegewezen kon ik via een andere weg instellen dat het ene adres voor levering moest zijn en het andere voor facturatie.
Voor ik besloot te mailen, heb ik hun online chat geprobeerd. Hier werd verrassend snel en netjes op gereageerd (reden om de klantenservice met voldoende te beoordelen). Mijn pc zou 'begin volgende week geleverd' worden en het leveradres zou alsnog gewijzigd kunnen worden, maar daar moest ik dan wel even een mail voor sturen.
Het mailtje heb ik dus verzonden, maar een reactie daarop bleef uit (spambox heb ik nog gecheckt voor de zekerheid). Die 'volgende week' kreeg ik op dinsdag een status-update dat de pc gebouwd werd en woensdag een status-update dat het getest werd. Donderdag kreeg ik dan bericht dat het aan DHL was geleverd voor verzending. Tot zover dus het begrip 'begin volgende week', maar ik was allang blij dat het pakketje dan eindelijk onderweg was.
En waar wordt het pakketje geleverd? Het verkeerde adres, zodat ik niet aanwezig kon zijn... Tot ramp van overmaat is dat op een vrijdag, waarbij met DHL geldt dat ik moet wachten tot de 'eerstvolgende werkdag'. Dit laatste valt niet echt aan Arctic Secrets te wijten, maar voegt natuurlijk wel toe aan de frustratie en dit wachten was niet het geval geweest als het leveradres correct werd gehanteerd.
Mijn ervaring is dus niet bepaald positief. Dat gezegd hebbende zou ik dit bedrijf niet afraden: de koeler bij mijn pc was losgeraakt en hier zou vast netjes op gereageerd worden als ik hierover contact had opgenomen. (maar na 2,5 week wachten op de pc, had ik natuurlijk geen zin om nogmaals te wachten voor iets dat ik ook zelf denk te kunnen oplossen). Als ik de andere reviews bekijk, dan heb ik blijkbaar gewoon pech gehad, maar dat neemt mijn onvrede niet weg met een minder positieve review als resultaat.