iBOOD

0 producten en 0 uitvoeringen
Onderstaande shopreviews zijn ouder dan 1 jaar en worden niet langer meegenomen in de gemiddelde score.

Algemeen: 3 van 5 sterren
Verzending: 2 van 5 sterren
Klantenservice: 1 van 5 sterren
Algemeen

Al vele jaren nu en dan een bestelling gedaan bij iBood. Het duurt even voor een product verzonden wordt, maar dat staat duidelijk aangegeven. Altijd netjes gelverd, tot de laatste bestelling.

Verzending

Vroeger altijd netjes verpakte producten gehad, tot nu. 2 Tefal pannen besteld, worden geleverd in een doos die dubbel zo groot is, zonder enige bescherming (Los van een plastic zakje)
Beide pannen zijn vervormd en ovaal in plaats van rond.
Kan op zich gebeuren en is geen ramp, maar dan moet je de klantenservice contacteren en daar loopt het mis...

Klantenservice

Onmiddellijk na ontvangst het defect gemeld via het daarvoor bestemde formulier...
Uiteindelijk, na het contacteren van de customer service, een maand later reactie gekregen. Bij het mailen van de foto's konden er geen defecten vastgesteld worden.
Bij een tweede poging waarbij foto;s met een meetlat genomen zijn waardoor je duidelijk kan zien dat ze ver van rond zijn opnieuw de melding dat er geen defect te zien is.
Ik kreeg dan een mogelijkheid om mijn aankoop te annuleren en terug te zenden.... GRAAG. Met kapotte pannen die stof staan te vergaren ben ik eenmaal niks. Als ik geen exemplaren in goede staat kon krijgen had ik liever mijn geld terug.
Mooi in een pakje gestoken, dit keer wel met extra karton om ze te beschermen tijdens de terugrit (wel wat ironisch, kapotte items beschermen ...).
Twee weken na het terugzenden stuur ik nog eens een reply naar de klantenservice om te vragen naar de status van mijn RMA.
Daarop krijg ik het antwoord dat ik voor problemen met de werking van het product bij de leverancier zelf terecht moet....
Is het dan onmogelijk om te zien in de mailtjes dat we reeds enkele weken over en weer gemaild hebben en jullie voorstelden het product terug te sturen???
Nu had ik het wel gehad met iBOOD. Van fan naar hater. De blunders blijven zich maar opstapelen.

Een korte samenvatting:
- Meer dan twee maanden geleden 29,95 euro betaald voor 2 pannen.
- reeds meer dan 20 euro uitgegeven aan verzending
- een antwoord waar ik staart nog kop aan kan krijgen
- geen pannen

2 maanden mailplezier met iBOOD voor 50 euro. Het klopt, ze hebben de beste deals!

Scorekaart voor iBOOD

Algemeen 2.5 van 5 sterren
Verzending 2 van 5 sterren
Klantenservice 2.5 van 5 sterren

Reviews ouder dan 1 jaar worden niet meegenomen in de scoreberekening.

Deze winkel is meer dan 10 jaar bekend bij Tweakers.

Review toevoegen Meld foutieve informatie