Ik gebruik deze drive bij een secundaire game drive om mijn laadtijden wat te verbeteren, dus over Windows snelheden kan ik helaas niet praten. Het is echter zeker wel aan te raden als je een wat oudere drive gebruikt voor je hele Steam bibliotheek.
Pluspunten
Lekker goedkoop: toen ik hem kocht 25 euro
Verbetert mijn laadtijden echt enorm zodra de game gecached is
Software is best wel overzichtelijk zodra je het aan het werken hebt gekregen
Minpunten
Je hebt 32GB nodig voor vele functies
Het kostte extreem veel moeite om het aan de praat te krijgen. (gouden tip: formateer je game drive in NTFS)
.met intel optane vanaf intel 7th gen of 8th gen i3 cpu verander een hardeschijf/SSHD in sneheden van minstens een SSD .het installeren en instellen van intel optane is echt heel erg moeilijk kijk hiervoor het volgende filmpje : https://www.youtube.com/watch?v=hLODo8AEp9s
Pluspunten
veranderd elke OS en ook second drive HDD/SSHD in minstens net zo snel als een SSD
boost je hele systeem
16GB is genoeg voor GAMING of home PC
het is echt zeker de moeite waard als je genoeg ervaring hebt om het te installeren
goedkoop 16GB OPTANE + 1 TB HDD voor 80euro nieuw
Minpunten
installeren van optane is heel erg ingewikkeld
je bent verplicht Windows opnieuw te installeren
het installeert zich niet automatisch maar je moet in de bios en zelfs in DOS om het aan de praat te krijgen
als je geen zin in al dit gedoe hebt kun je beter een SSD kopen
als je 30 euro extra over hebt voor 32GB optane zou ik dat zeker doen en vooral voor Workstation of PRO user/gamers maar 16GB is al dik in orde!