De Moto E 2015 is een uitermate capabele smartphone voor zijn prijs. Het scherm is misschien niet het scherpste of beste, maar het is lang niet slecht. De accuduur is bovendien meer dan redelijk en de software, stock Android 5.0 met minimale aanpassingen, is prettig. Daarnaast heeft Motorola nuttige eigen functies toegevoegd. Wie een goedkope en toch goede Android-smartphone zoekt, moet de nieuwe Moto E zeker op zijn shortlist hebben staan. Lees verder »
Gekozen voor dit toestel vanwege de goede batterijduur in combinatie met lage prijs. Batterijduur is zeer goed, prestaties heel behoorlijk en 4G is mooi meegenomen. Het is wel een flink toestel, zowel het formaat als gewicht. Ook de schermresolutie is niet fantastisch, maar voor mijn gebruikssituatie is dit geen probleem.
Pluspunten
Lage prijs
Lange accuduur
Heel behoorlijke prestaties
4G
Minpunten
Schermresolutie is duidelijk minder dan bijvoorbeeld de Moto G
Formaat en gewicht is aan de flinke kant voor een telefoon met 4,5" scherm
Redelijke smartphone voor niet al te veel geld. Camera niet super, maar daar valt mee te leven. Soms wel last van zogenaamde "luchtbellen" onder het touchscreen. Oorzaak, mij niet bekend. Wie durft ?
Pluspunten
Functionele phone voor een schappelijke prijs.
Makkelijk te bedienen, ook voor dummies
Gewicht had wat minder gemogen.
Minpunten
Schermresolutie matig
Frontcamera slecht
Bij aanraking touchscreen vormt zich soms een "luchtbel" onder het scherm
Kan iemand aangeven hoe die zogenaamde "luchtbel" onder het scherm ontstaat ?
Goedkoop, ideaal qua formaat (waarom maken ze alleen nog 5,5" en groter, hallo vooruitgang?), stevig en een goede batterijduur. Dit is een fijne instapper geweest, maar nu is het tijd om afscheid te nemen. Grootste nadeel was het krappe geheugen van 8 GB, wat al te weinig was bij aanschaf.
Pluspunten
Prijs
4,5" is een perfect formaat
Ligt fijn in de hand door de gebolde achterkant
Goede batterijduur
Heeft al een aantal keer een val overleeft
Minpunten
8 GB geheugen was vanaf de aankoop al te weinig
4x een microSD kaart kapot geschreven. Extra geheugen bijplaatsen via een kaartje is geen succes geweest
Brakke foto's, onscherp en veel ruis
3,5 mm audio uitgang, daar sloot mijn normale koptelefoon niet goed op aan
Zeer fijne telefoon. Telefoon heel veel laten vallen maar geen schrammetje te zien. Scherm is helder en heeft mooie kleuren. Hij heeft een keer in bad gezwommen, maar alles doet het nog perfect. Dus... Een mooi toestel met de kwaliteit van een €250 toestel voor +/-€110! Een aanrader!
Pluspunten
Robuust gebouwd
Fijne (clear) software
Speaker staat naar jezelf gericht waardoor je goed geluid krijgt
out-of-box automatisch upgraden naar 6.0; en dus een heel groot geheugen te realiseren.
Accu:doe er dik 3 dagen mee. Of een hele volle dag GPS aan. In tegenstelling wat er is geschreven vind ik het scherm mooi. Goed bruikbare stevige knoppen. Oke, foto's kunnen beter. 4g maakt m snel
Ben niet van de mobieltjes maar tegenwoordig een noodzakelijk kwaad.Mijn dagelijkse mobiel was een iPhone 3, de vreselijke irritant korte accu-duur was de reden dat ik wat anders heb gekocht, geselecteerd op accu duur, een Moto-E. Telefoon is niet leeg als ik hem vergeet in de auto of jaszak.Missie geslaagd
Pluspunten
Accu duur
Voelt redelijk solide, eigenlijk beter dan m'n oude iPhone
Natuurlijk prijs, onder de €100
Toch update ondanks geruchten dat de E niet geüpdatet zou worden
Minpunten
Ben nog steeds meer van de iOS dan Android
Scherm is dus wel middelmaat maar niet storend
het plastic randje , zo zo weet niet goed wat ik daar mee moet,praktische maar beetje cheapo
Telefoon werkt goed maar opslag kan beter, tevreden over de kwaliteit van het beeld. Het is overigens een snelle telefoon als je nagaat dat hij een geheugen van 8GB heeft, de telefoon is misschien iets te goed voor de prijs. Maar het wel een koopje!
Prima telefoon voor deze prijs. Vergeleken met mijn 1st gen Moto G heeft het scherm wat minder contrast, maar resolutie is ok. Ik vind het jammer dat hij geen lampje/flits heeft. Hij is ook iets dikker dan de Moto G, maar al met al veel telefoon voor je geld.
De Moto E 2015 is een top telefoon voor de prijs, In bijna alle opzichten behalve de camera en bluetooth.
Hij loopt altijd soepel, alleen wanneer ik muziek afspeel met bluetooth stottert hij soms.
Dit is alleen gelukkig zo gedurende de eerste halve minuut, daarna verloopt het vlekkeloos.
Prima prijs/kwaliteit verhouding. Bij mij ging het touchscreen na een jaar stuk (reageerde op bepaalde plekken alleen sporadisch), maar ga ervanuit dat dat gewoon dikke pech is.
Ook is na ongeveer een jaar een scheurtje gekomen in het afneembare randje bij de USB-poort. Die is voor een tientje te vervangen.
Voor de prijs een uitstekende smartphone.
Deze telefoon is vooral geschikt voor mensen die weinig van een smartphone vragen (dus alleen mail, whatsapp, internet).
Het is een goede telefoon, maar hij gaat niet lang mee. Na 6 maanden gebruik heb ik mijn moto E al moeten vervangen na hem 3x op te sturen naar de fabriek door touch en daarna scherm die plots niet meer werkten, aux output, knoppen die niet meer goed werkten.
Geen uitgebreide review, maar wel een belangrijk aandachtspunt voor eventuele kopers!
De update van Android 5.0 naar 5.1 is nog steeds niet vrijgegeven voor de Europese markt!
De update van 5.0 naar 5.1 is ook meteen de laatste update die er gaat komen.
Geen upgrade naar Android 6. Motorola maakt de belofte van het doorleveren upgrades en daarmee enige eigenschap waarmee het toestel zich onderscheidde niet waar...
Gekocht als tijdelijke telefoon voor een jaar. Valt me niks tegen. Was met 2GB ram toch net wat toekomstbestendiger geweest. Apps draaien goed, switchen tussen apps gaat wat minder. 16GB opslag was ook leuk geweest, maar vind ik minder belangrijk door de SD-kaart
Als vervanging voor mijn Moto G (1ste gen) die kapotgevallen was dit toestel gekocht. Mooie specs voor lage prijs, maar helaas wel een paar minpunten. Als ik opnieuw kon kiezen zou ik daarom toch voor de (helaas grotere) nieuwe Moto G 4 G zijn gegaan.
Pluspunten
Lage prijs (en tot eind juni € 20 cashback bij sommige shops, www.motorola-cashback.nl)
Ik zocht een goedkoop toestel voor het sporten. De Moto E is robuust, snel toestel en voldoet verassend goed. De luidspreker aan de voorzijde vind ook een pluspunt. Na diverse telefoons met trage gps is dit een verademing. Binnen luttele seconden een fix, super. Camera is redelijk. Geluid prima.
Prachtig uitgevoerd toestel dat voor de prijs prima werkt. Enige (grote) minpunt is de kwaliteit bij bellen, veel gesprekspartners klagen over het geluid (kraken/wegvallen van geluid). Voor mij een reden om uiteindelijk toch voor een ander toestel te kiezen.
Prima telefoon voor een mooi prijsje.
Batterij is uitstekend,8 uur scherm aan !!!
Alles loopt gewoon vlotjes en een update naar android 5.1 is onderweg.
Pluspunten
Baterij
stock android met een paar niet vervelende moto apps
Geweldige telefoon voor heel weinig geld. Ik zou niet weten waarom je meer geld zou uitgeven dan 120 euro :-)
Ondanks diverse meningen op deze site wel degelijk veel bloatware van Motorola aanwezig. Configuratie Apps: stoppen en waar mogelijk uitschakelen van alle apps waar Motorola op staat.
Pluspunten
Accu 24 uur of meer
Android 5.02 is een grote verbetering.
Goede grip, valt niet uit je handen.
Minpunten
Teveel Motorola Bloatware, stoppen en uitschakelen geeft dubbele accu levensduur
Geen 5ghz WiFi
Exchange met Office365 en meerdere adresboeken loopt niet goed. OWA is wel bruikbaar voor de contacten.
Zeer goede telefoon voor zijn prijsklasse! Na vorig jaar de Huawei Ascend g510 hebben te gekocht was ik er zeer ontevreden over, daarom dit jaar een nieuwe gekocht. Al heel heel heel vaak laten vallen en nog steeds niet kapot :) , alhoewel ik het niet zou uitproberen best stootvast!
Pluspunten
Snel
Stock Android
Veel updates
Lage prijs
Goede Accu
Niet kapot te krijgen...
Minpunten
Aan de kleine kant (vind ik dus telt niet mee in beoordeeling)
Na twee jaar doffe ellende met de iPhone 4 ben ik weer terug gestapt naar Android.. Wat een verademing! Het toestel is lekker snel, ligt lekker in de hand, voelt robuust aan. Kortom: ik ben blij weer terug te zijn bij Android!
Voor de prijs mag je eigenlijk niet veel verwachten maar dit is een telefoon die echt mee kan met veel duurdere toestellen, hij is lekker snel en is redelijk compleet (op het missen van de camera flash en NFC na, maar dat is logisch voor deze prijs)
Pluspunten
Mooi groot scherm
Snel
Vrijwel kale Android 5.0.2
accu gaat lang genoeg mee (meer dan 1 dag)
prijs/kwaliteit verhouding is subliem
Minpunten
geen flits
beetje zwaar (maar dat is in vergelijking met high end toestellen)
Ik ben terug overgestapt naar Android (van WP8.1 - Lumia 620). Slachtoffer van dienst: Moto E 2015 (met LTE)
Eerste indruk: een fijne telefoon, snel genoeg voor dagelijks gebruik en wat surfen. Resolutie is zeer middelmatig (540*960).
Dagelijks gebruik zal uitwijzen of de telefoon voldoet.
Ik beantwoord met plezier vragen.
Pluspunten
Goedkoop! Prijs/kwaliteit verhouding is schitterend.
LTE
Lollipop 5.0.2 (hopelijk snel 5.1)
Degelijke bouwkwaliteit
Ligt goed in de hand
Minpunten
voor mij net iets te groot (4,5" - grootste telefoon die ik ooit had)