Goed systeem, degelijk apparaat. Beste navigatie tot nu toe. Wel een hele investering, maar daar staat ook veel tegenover zoals gratis lifetime maps en gratis lifetime traffic (via eigen gprsmodule).
Pluspunten
Levenslange* gratis kaartupdates
Levenslange* gratis traffic
Geen dure abonnementen, behalve eventueel vaste flitspalen
Ik heb gewoon een navigator met flitspalen nodig, en wil niet mijn telefoon erbij nodig hebben. Deze Tomtom biedt precies wat ik zocht. Prima opvolger voor de 1000.
Pluspunten
mooi beeld
lifetime updates en trafic info
werkte gelijk en updatesysteem werkt goed
zoeken adressen op pc, bedrijfsnaam, straatnaam etc.
Ik rij per jaar zo'n 60000km en na 6 jaar was mijn oude navigatiesysteem helaas hardwarematig geheel versleten (accu/scherm/beugel). Ik had een aantal eisen en sinds ik veel internationaal reis wilde ik sowieso iets dat TMC of vergelijkbaar deed en in ieder geval kaarten van de hele (westerse) wereld aankon.
De keuze voor de TomTom GO 6000
Gratis HD-traffic en gratis lifetime (=voor de duur van het apparaat) map updates waren de Unique Selling Points en daarom heb ik dit apparaat nu zo'n 2 1/2 maand geleden aangeschaft.
Op de website pronkt de tekst "De wereld binnen handbereik". Niets is minder waar: de wereld volgens TomTom is exclusief de verenigde staten blijkbaar. Volgens de TomTom helpdesk zal deze kaart "ergens volgend...
Pluspunten
Mooi groot scherm
Stevig gebouwd
Mooi magnetisch ophangmechanisme, de TomTom laat zich stevig plaatsen
Gratis HD-traffic in Europa - zit wel in prijs inbegrepen
Lifetime Map updates - gekoppeld aan de lifetime die tomtom voor het apparaat neemt
Handig zoeken, gelijk op straatnaam
Minpunten
Duur
Beta (wordt hopelijk snel beter, maar geen garanties, helaas is de dev-roadmap niet publiek)
Scherm is te spiegelend
Onduidelijk wanneer het apparaat End Of Life is (i.v.m. Lifetime map updates)
3D gebouwen verdwijnen (in London), een reset brengt ze weer terug (tijdelijk)
Aan voorruit geplaatst is net buiten handbereik
Stem is onduidelijk
Kaartkwaliteit is dubieus
Menuknop is heel klein en moeilijk te raken met 1 oog op de weg
Stroperigheid van de interface
Geen hoesje standaard bijgeleverd (is een optie a 30 euro)
Geen eigen POIs importeren van plaatsen als poiplaza.com (je kan ze wel met de hand stuk voor stuk invullen....)
De door tomtom aangeleverde POIs bevatten geen telefoonnummers meer (was wel zo bij de 1005)
Geen backup van mijn adressenlijst
Geen geschiedenis van gereden trajecten
Geen keuzemogelijkheid voor andere routes
Geen "vermijd de volgende 1/5/10km"-op de route optie
Geen andere kleurschemas
Geen gepersonaliseerd zoom-level voor de 3d kaart
Geen automatische nachtstandschakeling bij tunnels
Geen snelheidsafhankelijk stemvolume
Geen vrouwlijke stem die ook straatnamen uitspreekt
Geen idee wat de roadmap van TomTom is, ze zwijgen hierover, dus geen zekerheid wat features etc. nog gebouwd zullen worden
Valse bewering op de website: geen US / Canada / South America kaarten
Een microfoon (nog?) zonder functie
Huidige dag/nacht kleurenschemaschakeling houdt geen rekening met de latitude, waardoor de schemering niet wordt meegenomen
Ik heb de Tomtom G6000 nog maar net in mijn bezit, het toestel was pas vanaf vandaag leverbaar bij Saturn. Het is mijn eerste TomTom. Het toestel vervangt mijn 5 jaar oude Garmin nuvi 250, waar ik veel plezier (en veel frustratie) aan beleefd heb.
Ik heb de G6000 enkel nog maar gebruikt op gekende wegen. Men moet het toestel immers eerst eventjes gewoon worden voordat men zich ermee op onbekend terrein begeeft. De eerste echte test komt volgende week wanneer ik ermee op vakantie vertrek naar Zuid Frankrijk. Gekende wegen zijn echter de ideale manier om te beoordelen waar het toestel de mist in gaat. Wanneer het toestel zegt om linksaf te slaan, maar je zelf weet dat rechtdoor de korste weg is dan weet je dat de navigatie niet 100% optimaal...
Pluspunten
Het beeldscherm van 6" is enorm. De resolutie is goed, de gebruikte lettertypes en de algemen vormgeving van de software is OK.
De software is vrij duidelijk, het toestel is handig in gebruik.
Minpunten
Het grote scherm van 6" neemt een deel van het zicht weg en maakt het toestel moeilijker opbergbaar.
Het grootste negatieve punt is de reflectie van het scherm. Het scherm is dermate glanzend dat ik de weerspiegteling door de achterruit zie en het beeld deels onleesbaar is. Zeker bij helder weer is dit vreselijk storend. Het is onbegrijpelijk dat het scherm niet gewoon mat is zoals op de Garmin's. Ik hoop dat een beschermingsfilmpje soelaas brengt.
Het zou ook handig zijn moest het scherm nog helderder kunnen ingesteld worden, of nog beter: dat het zich automatisch aanpast aan de lichtomstandigheden.
Ofschoon ik de laatste kaartupdate heb, is de kaart niet helemaal accuraat. Diverse wijzigingen in de verkeerssituatie zijn niet opgenomen in het kaartmateriaal. Begeleiding voor voorsorteren werkt ook op veel plaatsen niet correct: toestel geeft aan om links af te slaan terwijl je eigenlijk rechtdoor moet.
Straatnummers zijn niet helemaal correct. Mijn eigen huis geeft hij 180m foutief aan.
De computerstem die ook straatnamen voorleest is moeilijk te verstaan, ik heb deze feature uitgeschakeld en een standaar stem gekozen.
De manier om berstemmingen in te geven vind ik vreemd. Enerzijds is men niet verplicht om straatnamen 100% correct in te geven, hetgeen uitstekend is. Men hoef dus maar "Lippensdreef" in te geven om de "Graaf Leopold Lippensdreef" terug te vinden. Anderzijds heb ik wel een voorkeur om steeds via een vast stramien Land -> Stad -> Straat -> nummer in te geven, en die optie is er niet. Men moet een bestemming in zijn geheel ingeven, en dat vind ik minder gebruiksvriendelijk.
Fijne TomTom, mooi groot en responsief scherm en levenslange (gedurende de levensduur v/h apparaat) gratis kaartupdates en verkeersinformatie. Flitsinformatie moet je kopen.
De moderne TomToms zijn toch hele stukken beter dan de oude. Ik heb mijn TT5000 alweer 18maanden en ben tevreden. Vindt altijd snel positie door ondersteuning van de gratis mobiele netwerken. Verkeersinfo is uitgebreid en duidelijk weergegeven en dankzij die gratis netwerken ook altijd up2date. Standaard SDkaart is te klein.
Pluspunten
Gratis verkeers info via internet
Houdt de GSM vrij
Snelle locatie fix
Minpunten
Flitspalen na 12 maanden betalen. Dus alsnog Flitsmeister aan.
Belangrijkste voordelen van de GO5000 zijn het snel vinden van GPS, gratis lifetime kaarten updates en prettige gebruikers interface. Navigatie systeem heeft me nog nooit in de steek gelaten of de verkeerd kant op gestuurd. Opstarten duurt wat lang en stembesturing is niet perfect.
Pluspunten
GPS snel gevonden
Vaak updates van zowel kaarten (gratis) als software
Prettige en duidelijke interface
Scherm formaat, heb ook de GO6000 geprobeerd, maar dan zie je niks meer door je voorruit.
File informatie accuraat
Minpunten
Opstarten duurt lang
Geen tasje standaard bij levering
Updaten via de computer gaat behoorlijk traag en software is niet altijd even stabiel
Stembesturing werkt niet vlekkeloos, je moet erg duidelijk articuleren en de autoradio uitzetten
Eindoordeel
4 van 5 sterren (Goed)
Anoniem: 611377
30 juli 2014
TomTom GO 5000 (Europa)
Als camperaar was ik gewend o.a. camperplaatsen van de NKC via een bestandje in te voeren. Een druk op de knop en je had de dichtstbijzijnde camperplaatsen in het scherm. Zo ook hoogtes viaducten
Kortom groot gebrek. Had het niet gekocht als ik dit vooraf geweten had.
Pluspunten
Goed gebouwd,
Groot scherm
Gratis longlife kaart updates
Gratis traffic info
Minpunten
Je kunt zelf geen Poi's meer invoeren
Je kunt de kaartkleur niet zelf aanpassen ( kaart is nu erg flets)