Systeem gebouwd voor Video Editing op basis van dit board. Systeem vanaf juni 2022 in gebruik.
Uitgangspunt was relatief laag stroomverbruik, koel en toch snel.
In combinatie met
- MSI GamingX 3060GTX 12GB
- 2x Corsair 2TB gen4 M.2 ssd's in RAID0 als bronschijf voor de footage
- Samsung 980 pro M.2 gen3 als systeemschif
- AMD Ryzen 9 5950X met NZXT Kraken X53
- BeQuiet 500W bronze
- Corsair Carbide SPEC-05
- 2x Corsair 120mm systemfans
Systeem is zeer stabiel en koel. Aandachtspunt was de plaatsing van de systemfans bovenin de kast. Door het forse IO-blok was er onvoldoende ruimte voor twee fans bovenin. Ook de installatie van de waterkoeling was door de aansluitingen onderaan het bord even passen en meten (verlengkabeltje voor voeding). Tevens moest voor het initieren van de RAID in windows 10 bij installatie een driver worden geladen zodat het systeem de RAID controller kon herkennen.
Gebruikt voor klant systeem, icm 5950X, heel fijn bord, voelt kwalitatief aan stevig/zwaar, grote VRM koeling, veel aansluitingen zowel onboard als I/O, aanrader voor (semi) professioneel gebruik.
Bios overzichtelijk (bios update moeiteloos), duurt wel wat lang met opstarten, maar dat hebben alle Asus borden tegenwoordig (tenminste wat ik heb gezien)
Deel je ervaringen en help andere tweakers!