De Eizo Flexscan S1931SE is een scherm met zeer goede beeldkwaliteit. Het scherm zit in de wat hogere prijsklasse momenteel (zo'n 400 euro) maar je krijgt echt waar voor je geld. Het scherm bezit namelijk een S-PVA scherm van Samsung, dat zorgt voor erg grote kijkhoeken en een prima kleurweergave.
De helderheid van het scherm is erg hoog, wellicht iets te zelfs. Zeker als het wat donkerder is heb je met normale instelling vrij snel last van je ogen. Echter heeft dit scherm hier een mooie functie voor, een sensor die de intensiteit van het omgevingslicht meet. Als je deze functie instelt wordt de helderheid van het paneel vanzelf ingestelt en heb je totaal geen last meer van vermoeide ogen. Het contrast heeft overigens niet te leiden van de grote helederheid. Al is bij 99% van de TFT's zwart nooit echt 100% zwart, bij dit scherm ligt dat toch hoger dan het gemiddelde.
Het scherm is prima geschikt voor grafisch werk. De Eizo is een goede keus voor mensen die een TN paneel te slecht vinden maar het geld voor een ISP scherm niet over hebben. Een mooie en zeer acceptabele middenweg dus. Kortom, dit scherm is het geld meer dan waard.
Dit model beschikt tevens over een handige voet waarmee het scherm op zo'n 10 an 15 cm hoogte...
Deel je ervaringen en help andere tweakers!