Na een onrustige (softwarematige) start heeft Harman Kardon de Omni multi-room speakers 2017-klaar dankzij integratie van Google Cast en Spotify connect; daarmee zijn ze de concurrentie redelijk bij, maar zeker niet voorbij. De Omni 20+ is wel erg krachtig voor zijn maat, maar bass/laag is wel erg dominant.
Pluspunten
Stevige gebouwde speakertjes. Non-intrusive design zal sommigen aanspreken.
Veel power voor zijn afmetingen. Heel veel power onderin zelfs. Voor mensen heel bewust op zoek naar 'heel veel laag' één om te bekijken.
Google Cast, Spotify Connect en Bluetooth ondersteuning maakt hem voor de meeste doeleinden goed bruikbaar.
Fysieke bediening mogelijk een praktische plus. Meegeleverde App is ok, optie tot bediening vanuit Spotify (of Cast software) m.i. het sterkste punt.
Geen extern powerbrick (in tegenstelling tot Omni 10+ en 50+)
Minpunten
Dat gezegd hebbende, echt geinspireerd kunnen wij het design niet noemen. Lijkt vooral bedoelt om -niet- op te vallen.
Hoewel het wat valt te tunen is standaard 'laag' overdreven sterk aanwezig. Zelfs rustige muziek klinkt zwaar en beladen. Zelfs met een persoonlijke voorkeur voor 'iets meer bass' ervaren we de hele range soms als best vermoeiend.
De Omni 20+ bevalt het meest, maar de andere modellen minder. Het maakt voor onze de Harman multi-room serie als geheel niet heel sterk.
Krachtige speakers, prettig geluid
Nadeel van deze speakers is de HK controller app die echt waardeloos is. Hij is meer dan een jaar niet meer geüpdatet en dat betekend dat o.a. Android 10 niet meer ondersteund wordt.
Ander nadeel is de latency wat ze minder geschikt maakt als desktopspeaker.
Pluspunten
Bediening op speaker zelf
Mooi design
Goed geluid
Stereo setup mogelijk
Bluetooth/AUX/WiFi
Spotify Connect, Google Cast
Prijs (via ING punten)
Minpunten
Latency (Suboptimaal voor gamen/films- en series, alles met beeld)
Bijna subliem! In combinatie met de neutron app ca. 7 euro zijn er talloze bandbreedtes in te stellen op de wifi. Dit kan geen een andere app. Ook niet de HK controler. De prijs van de 20+ ligt nu ca. 200 euro hetgeen hem zeer aantrekkelijk maakt.
Deze speaker is gebouwd voor muziek. Wil je het voor iets anders gebruiken dan raad ik je af deze speaker te kopen.
Bluetooth heeft een delay tot 2.5 seconden.
Het gebruik van de audio kabel heeft een delay van ~500ms waardoor het niet geschikt is voor video, games of films.
Pluspunten
Leuk design
Minpunten
Tot 2.5 seconden vertraging met gebruik van bluetooth (Android, iPhone & PC getest)
Tot 500ms delay met het gebruik van een audio kabel.