De FiiO KA15 is een echte krachtpatser als het gaat om mobile DAC/AMPs. Met 2 van de nieuwere CS43198 DAC chips van Cirrus Logic, die onderdeel zijn van hun CS431xx chip release, krijg je heel wat voor de prijs.
Ook gebruikt het de SGM8262 op-AMP voor een stevige maximum 560 mW per kanaal voor 32 Ohm output power. Dit is enorm veel voor dit soort formaat DAC/AMP, en genoeg om de zwaarste IEMs op de markt, en zelfs grote koptelefoons te voorzien.
Met ondersteuning voor een microfoon, 10-band Parametric onboard EQ plus firmware updates via online software maakt het geweldig voor breed gebruik, voor al je apparaten zonder gedoe.
Wel raad ik aan om de firmware to updaten naar 1.0.5+ (op dit moment 1.1.0) omdat er in eerdere firmware versies wat problemen waren met de DRE-enhancement (Dynamic Range Enhancement) van de DAC chips.
Wil je de geluidskwaliteit verbeteren van je streamingsdienst op je smartphone en ben je bereid tot € 100 hiervoor uit te geven? Dan is dit de Dac die je zeker moet overwegen. Een neutraal, transparant, ruimtelijk en realistisch klinkend resultaat is wat de Fio KA15 levert. Een geluid dat in ieder geval mijn verwachtingen heeft overtroffen. Een diepe aanwezige, maar niet overheersende bas. Het middengebied brengt stemmen tot leven. Het hoog is transparant maar nergens scherp of onrealistisch. De plaatsing van instrumenten in de ruimte is goed te onderscheiden en achtergrondkoortjes veranderen naar samenhangende individuele stemmen. De Fiio kent veel instelmogelijkheden maar ik heb alleen de versterking van H naar AB gezet en het filter en de rest in de standaardstand laten staan. Dit levert naar mijn oordeel de beste geluidskwaliteit op. Het meegeleverde hoesje voelt als een welkome extra. Het zonder aparte app kunnen bedienen is een pré.