i.c.m prosafe gs108lp. Ik heb er twee Hikvision ipcams op aangesloten. In tegenstelling tot andere reviews is het wel degelijk mogelijk om 2 802.3 af class 3 apparaten aan te sluiten. De gs108lp kan zelfs geupgraded worden van 60w naar 90w of zelfs 120w met een nieuwe psu.
Switch doet wat ie moet doen, PoE werkt ook goed echter volgens mij kloppen de specs niet. Ook volgens de handleiding ondersteunt dit apparaat géén link aggregation! "Static link aggregation (port trunking) is supported on models GS116E, JGS516PE, JGS524E,and JGS524PE.". Hier had ik 'm dus juist voor gekocht.
Let op: deze switch is niet geschikt om aan 2 apparaten 802.3af stroom te leveren, ook niet met een forse POE injector. Poort 1 werkt dan anders wel, maar poort 2 niet. 2 poorten tegelijk werkt alleen als beide apparaten 802.3at ondersteunen.
(Getest met zowel 30W.at en 40W.af injector)
Dit is een prima switch als je wel wat functies wilt gebruiken die managed switches hebben (b.v. VLANs), maar niet de volle prijs voor een managed swith wilt gebruiken. Deze switch bied ook nog PoE op 4 van de 8 poorten.
Deze switch krijgt zijn voeding van een HPE J9982A uit de meterkast en is geplaatst in een TV meubel. De switch kan op twee poorten ruim 25W (per poort) leveren en doet dit ook zonder enige issues. De web interface reageert vlot en is overzichtelijk.
Ik gebruik deze switch voor 4 VoIP telefoons (POE) en 3 pc's. De laatste poort is mijn uplink-poort naar de Mikrotik router .
Deze switch werkt sinds een jaar 24x7x365. Voor VoIP gebruik ik vlan's en QoS. Hij is stil, snel (goede throughput) en groen (kortere kabels betekent minder stroomverbruik).
Ik heb geprobeerd om er 2 IP telefoontoestellen ( 4068 Alcatel ) op aan te sluiten maar volgens mij trekt die dat niet.
Iemand ook ervaring hier mee ?
Ik gebruik deze switch in mijn TV-meubel met voeding van de GS108PE in mijn meterkast. De management software is identiek dus dat is ideaal.
De switch voelt verrassend degelijk aan. De Windows software is vrij omslachtig, maargoed dat weet je van te voren. Het grote probleem met deze switch bij mij is dat hij regelmatig vastloopt (1x per maand). Alle lampjes branden nog, maar er wordt niets meer geforward. Een gevalletje goedkoop is duurkoop.
Deel je ervaringen en help andere tweakers!