Full Stack Developer Generieke Voorzieningen
Gemeente Amsterdam · Standplaats: Amsterdam · 8 juli 2026
Full stack Developer Generieke Voorzieningen
Locatie: Amsterdam, Noord-Holland
Uren p/w: 32 - 36 uur p/w
Looptijd: 12 maanden
Type: Interlancing / detachering
Vakgebied: ICT
Sluitingsdatum: 19-07-2026 08:00
Reageer direct
Omschrijving opdracht
- Wil je werken aan een generieke digitale informatievoorziening waar diverse directies en andere afnemers terecht kunnen om informatie duurzaam toegankelijk te maken en houden?
- Vind je het belangrijk dat de gemeente Amsterdam aan wettelijke compliance- kan blijven voldoen?
- Kom je meebouwen aan een slimmer, toegankelijker en duurzamer Amsterdam?
Amsterdam digitaliseert steeds verder. Met behulp van technologie kunnen we het leven in de stad verbeteren en gemakkelijker maken. Dit doen we met multidisciplinaire, agile ontwikkelteams, die zelfstandig hun eigen producten ontwikkelen en beheren in de Azure Cloud.
Dienstverleningsplatform Stadsarchief Amsterdam
Om de groeiende vraag naar onze diensten te kunnen blijven faciliteren bewegen we als ZDMS Stadsarchief steeds meer richting een self-service concept. In dit kader willen we een portaal in het leven roepen waarin onze diensten bij elkaar komen en directies hun interesse voor een dienst concreet kenbaar kunnen maken. Dit gebruiksvriendelijke portaal biedt onder andere:
- Een formulierfunctionaliteit waarin ingevoerde metadata kan worden gevalideerd op volledigheid en juistheid voordat een bestand wordt gegenereerd welke kan worden overgebracht naar het digitale archief;
- Een uploadfunctionaliteit voor datasets;
- En andere functionaliteiten die in de toekomst zullen worden bedacht, ontwikkelt en aangeboden op basis van behoefte.
Ben jij een ervaren Full stack developer met passie voor applicatieontwikkeling? Dan ligt er bij ons een unieke kans: bouw mee aan de Digitale Stadsarchief infrastructuur van Amsterdam.
Werkzaamheden
- Je werkt mee aan het oplossen van tastbare vraagstukken van de stad middels softwareproducten;
- Samen met een multidisciplinair team ontwikkel, deploy en onderhoud je de gehele applicatie lifecycle;
- Je stemt af met de product owner, klanten, eindgebruikers en teamgenoten over de beste oplossingen;
- Je schrijft hoogwaardige, goed geteste code en voert code reviews uit op het werk van teamleden;
- Dit doe je volgens principes en standaarden van de stad op het gebied van architectuur, cloud en softwareontwikkeling;
- Je werkt met interessante collega's met vaak heel verschillende achtergronden aan herkenbare en relevante vraagstukken;
- Samen met developers uit andere teams maak je deel uit van een Gilde waarin we kennis delen.
- De aangeboden kandidaat heeft minimaal 5 jaar ervaring als developer van webapplicaties. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
- De aangeboden kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met de talen en tooling: TypeScript/React voor de frontend, Python/Django voor de back-end en PostgreSQL als database (of vergelijkbare ervaring in een verwante stack). Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
- De aangeboden kandidaat heeft kennis van de huidige trends en best practices in front-end, back-end en cloud architectuur, inclusief performance, security en usability. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
- De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een HBO werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
Wensen
- De aangeboden kandidaat heeft kennis van en ervaring met op Azure Cloud omgevingen. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.
- De aangeboden kandidaat is in het bezit van een diploma op het gebied van informatica. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd.
Opleidingen: De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een HBO werk- en denkniveau. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv.,, De aangeboden kandidaat is in het bezit van een diploma op het gebied van informatica. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv. Let op! De kandidaat moet het document meenemen naar het interview zodat de opdrachtgever kan controleren of deze voldoet. Indien het document niet aanwezig is of niet voldoet wordt het gesprek beëindigd en de offerte terzijde gelegd.,, De aangeboden kandidaat heeft een een goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift. Dit dient duidelijk te blijken uit het cv en de motivatie.
Competenties
- Analytisch vermogen
- Samenwerken
- Initiatief
- Plannen
Over de werkgever
Gemeentelijke organisatieDe gemeentelijke organisatie bestaat uit 5 clusters, een bestuurs- en concernstaf, 7 stadsdelen en 1 stadsgebied. De stadsdelen besturen samen met de gemeenteraad, burgemeester en wethouders de stad Amsterdam. De 5 clusters zijn: Ruimte en Economie, Sociaal, Stadbeheer, Bedrijfsvoering, Digitalisering, Innovatie en Informatie. De clusters hebben expertise op een specifiek terrein, zoals sport, jeugd of parkeren. Zij werken beleid uit tot stadsbrede kaders waarbinnen de stadsdelen het uitvoerende werk kunnen doen. Ook bieden zij directe ondersteuning aan bewoners die dit nodig hebben, bijvoorbeeld op het gebied van participatie of werk. De stadsdelen houden zich onder andere bezig met de inrichting van straten en pleinen, groen en parken en welzijnswerk in de buurt. Ze zorgen ervoor dat wat ze doen, past bij de behoeften in hun stadsdeel en bij het beleid voor de hele stad. Meer informatie over de gemeentelijke organisatie is te vinden op: https://www.amsterdam.nl/.
De opdrachtgever
Digitalisering bij gemeente Amsterdam
Amsterdam is een unieke stad. Aantrekkelijk om te wonen, werken en studeren en toonaangevend als dynamische internationale metropool.
Tegelijkertijd staat de stad voor een grote uitdaging. De snelle verandering van onze samenleving leidt tot nieuwe opgaven voor de stad.
Vaak hebben die opgaven digitaliseringsvraagstukken waarvoor softwareontwikkeling nodig is. De stad werkt opgavegericht met
multidisciplinaire (DevOps) ontwikkelteams. Deze teams werken aan algemene voorzieningen zoals een dataplatform, App framework en
componenten bibliotheek. Maar ook aan applicaties die collega's en burgers ondersteunen. De applicaties die jij ontwikkelt hebben een groot
bereik en maatschappelijke impact op de stad.
Vakgroep Softwareontwikkeling
De vakgroep softwareontwikkeling bestaat uit 120 professionals en levert mensen en kennis aan ontwikkelteams in de stad. De vakgroep zorgt voor ontwikkelstandaarden, stimuleert samenwerking middels gildes en faciliteert hergebruik van code middels generieke componenten.
De vakgroep is onderdeel van de directie Digitale Voorzieningen binnen de IT organisatie (DII) van de stad.
Deze directie draagt zorg voor het ontwikkelen en beheren van kwalitatief hoogstaande digitale diensten.
Het team
Het ZDMS Stadsarchief team bestaat uit bevlogen, analisten, datamigratie experts, functioneel beheerders, en (strategisch) adviseurs. Samen ontwikkelen en onderhouden we:
- Een centrale generieke digitale informatie-nutsvoorziening;
- Dienstverlening om informatie duurzaam toegankelijk te houden en beschikbaar te stellen.
Heb je interesse in deze opdracht?
Reageer directVacature kenmerken
Overig
full stack developer
Afval en milieu
Vast
32 - 36 uur per week
HBO
Ervaren
Amstel, Amsterdam
Contact
Gemeente Amsterdam
Eisen