ICT Institute · Standplaats: Utrecht · 22 april 2026
Software Zaken
For English visit ictinstitute.nl
Heb jij graag kritiek op de code van andere mensen? Dan zoeken we jou als Software developer ! Binnen ICT Institute is veel theoretische kennis over software-ontwikkeling, jij brengt hands-on ervaring mee en helpt om praktische adviezen bij de klant te krijgen. Dat hoef je niet alleen te doen, juist daarom is het leuk om bij ICT Institute te komen werken. Bij ons heb je bovendien de ruimte om zelf tools te ontwikkelen die ons advieswerk beter of makkelijker maken.
Activiteiten
De meeste mensen bij ICT Institute hebben de rol van "consultant / expert". Als 'Software developer' bij ICT Institute ben je expert in software, de beste developer van het kernteam. In deze functie zal je het grootste deel van de tijd besteden aan het beoordelen van code van klanten en het programmeren van onze eigen hulpmiddelen en scripts. Je gaat mee op klantbezoeken, mag kritiek hebben op de code van anderen (wel opbouwend natuurlijk) en levert resultaten in de vorm van applicaties of code-analyses.
In een typische week beoordeel je de code van een startup die mogelijk overgenomen wordt en werk je verder aan je eigen ontwikkelproject voor ICT Institute. Bij elk klantproject zijn 2 of 3 experts betrokken. Op deze manier is er veel interactie en samenwerking tussen de verschillende consultants / experts.
Eén je kerntaken is daarmee het ontwikkelen van nieuwe producten. Wij verwachten dat iedereen bijdraagt aan de voortdurende verbetering van onze diensten en ook verantwoordelijkheid neemt voor groei en ontwikkeling van persoonlijke kennis. Je kunt dus verwachten dat je collega's actief met je meedenken. Er is veel ruimte voor initiatief: elke persoon kan de thema's selecteren waaraan hij of zij werkt op basis van persoonlijke interesses en waarde voor het bedrijf op de lange termijn.
Wie wij zoeken
Om bij ICT Institute te passen, vragen wij van Software developers het volgende te hebben en kunnen:
Naast deze kernvaardigheden hopen we ook dat je unieke ervaring en kennis inbrengt op het gebied van softwareontwikkeling, IT-beveiliging , Privacy , Artificial Intelligence, IT-onderzoek of IT-kwaliteit. We geloven dat een verscheidenheid aan achtergronden nuttig is om klanten het beste advies te geven. Als je dus een unieke ervaring of perspectief hebt, vertel het ons dan. Van pas afgestudeerden zonder een unieke werkervaring horen wij graag wat je zou willen leren of ontwikkelen bij ICT Institute.
Functies en criteria
In ons wervingsproces bepalen we eerst of we een persoon willen inhuren op basis van de bovenstaande vaardigheden. Vervolgens doen we een aanbod gebaseerd op je werkervaring. Om wat structuur te bieden, hebben we de volgende niveaus voor de functie van Software developer gedefinieerd:
Praktisch
Dit is een fulltime functie voor 40 uur in de week. Als je nog werkt aan je eigen startup of een ander leuk project, dan is een kortere werkweek bespreekbaar.
Als je geïnteresseerd bent, maar nog niet zeker weet of je wilt solliciteren kan je ook contatc opnemen met Sieuwert van Otterloo een ander teamlid voor een kennismakingsgesprek (sieuwert /at/ ictinstitute.nl). Als je eerst meer informatie wilt, kijk dan in onze lijst met projecten , onze lijst met lezingen en onze blog . Je kunt op elk moment solliciteren door je CV (of een link naar LinkedIn) en een korte brief te sturen met een beschrijving van het soort functie waarin je geïnteresseerd bent. Mocht je worden uitgenodigd voor een interview: onze dresscode is informeel (business casual).
ICTI BV
Softwarezaken.nl is de Nederlandse website van ICT Institute (ICTI BV). ICT Institute is een onafhankelijk adviesbureau voor software-kwaliteit, contracten, auteursrecht, security en privacy.
Adres
ICT Institute
Kees van Bohemenhof 24
3544 MC Utrecht
Contact
+31-6 1050 9674
facebook.com/ictinl@swzaken