GVB · Standplaats: Amsterdam · 1 april 2026
GVB vernieuwt haar dataplatform: de basis waarop analyses, innovaties en toepassingen voor de komende jaren draaien. Als data engineer ben jij de drijvende kracht achter het faciliteren van data‑gedreven werken binnen GVB. Je krijgt veel vrijheid, werkt met de nieuwste technologieën en zorgt dat collega’s straks zorgeloos met de data aan de slag kunnen.
Jouw eerste project is de migratie van het huidige naar het nieuwe, technisch opgeleverde dataplatform. Dit platform wordt in maart opgeleverd en jouw rol is om het gebruik ervan breed te adopteren binnen GVB. Je start in het centrale BI‑team en zorgt er samen met collega’s voor dat de migratie soepel en toekomstvast verloopt. Hierbij leer je de GVB‑omgeving, data, businessprocessen en gebruikerscontext snel en grondig kennen.
Daarna kun je doorstromen naar een van de decentrale datateams, waar je de businessprocessen binnen operatie of commercie ondersteunt.
Dit ga je doen
Als data engineer combineer je technisch bouwen met het verbeteren van processen en het ondersteunen van collega’s. Je werkt samen met data engineers, functionele dataspecialisten en eindgebruikers en draagt direct bij aan de vernieuwing én constante verbetering van ons dataplatform.
Je werkzaamheden zijn breed en technisch uitdagend, zoals:
Tijdens de migratie werk je binnen een senior, zelfstandig en volwassen team dat je actief meeneemt in technologie, processen en domeinkennis. Een belangrijke uitdaging in deze fase is het nemen van toekomstvaste beslissingen over features, werkwijzen en dataproducten minder technisch, meer organisatorisch.
Dit neem je mee
Je bent technisch sterk, werkt zelfstandig en voelt je prettig in een agile omgeving. Je deelt je expertise graag met collega’s en legt makkelijk de verbinding met andere disciplines. Daarnaast beschik je over:
Succesvolle data engineers binnen GVB begrijpen wat de business nodig heeft, weten hoe zij dit vanuit data optimaal ondersteunen en kunnen dit ook zelfstandig omzetten in robuuste data‑oplossingen.
Hier mag je op rekenen
Jij zorgt goed voor onze reizigers, dus zorgen wij goed voor jou. Dat merk je aan alles. Wij bieden jou:
Jouw team
Tijdens de migratie naar het nieuwe dataplatform werk je nauw samen met data engineers uit verschillende teams en de dataspecialisten die toekomstige gebruikers zijn. Samen migreren jullie de huidige data naar de nieuwe versie, nemen de nodige historie mee, passen nieuwe features toe en zorgen ervoor dat alle dataproducten blijven werken.
De positie is in het centrale BI‑team, waarin data engineers, data‑analisten en business‑analisten werken. Dit is een senior en zelfstandig team, dat jou actief begeleidt in de migratie én in het leren kennen van de business.
Na de migratie heb je de mogelijkheid om een decentraal datateam te versterken en direct bij te dragen aan het verbeteren van de businessprocessen in dat domein. De samenwerking tussen centraal en decentraal is nog in ontwikkeling en verschilt per team, waardoor er ruimte is om zelf impact te maken op de manier van samenwerken.