Novadoc ECM · Standplaats: Utrecht · 15 maart 2026

Ben jij technisch met een business instelling en gaat jouw hart ook sneller kloppen van Automation en ECM?

Zie je jezelf in een van deze vacatures?

Novadoc ECM is dé IBM Business Partner voor Enterprise Content Management en IBM Business Automation en de grootste specialist in de Benelux. Novadoc levert diensten op de unieke producten van IBM en richt zich ook alleen op die producten.

Novadoc is op zoek naar enthousiaste en gedreven collega's voor haar teams in Development, Solution Design en Technical Consultancy & Support. We willen de huidige teams uitbreiden met collega's die interesse tonen in en ervaring hebben met ECM en BPM. De vraag naar ECM/BPM-oplossingen bij onze klanten is groot en er is een groeiende behoefte aan onze dienstverlening.

Heb jij gevoel voor ECM, Case Management en BPM, ligt je hart bij het oplossen van complexe uitdagingen en heb je verstand van ICT ?

Wij bieden een brede functie met veel verantwoordelijkheid binnen een groeiende onderneming van, op dit moment, ca 40 medewerkers. Het betreft een fulltime functie (40 uur, 36 of 32 uur bespreekbaar) met goede primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden.

Technisch Consultant

Als Technisch Consultant heb je kennis en ervaring op het gebied van ECM en IBM FileNet P8, Case Management, BAW, BPM en/of Datacap. Je verantwoordelijkheden liggen op het volgende vlak:

  • Tweedelijns helpdesk ondersteuning bieden voor Novadoc klanten en partners

  • Probleemonderzoek en -analyses uitvoeren

  • Remote- of on-site uitvoeren van installaties/upgrades/migraties

De werkzaamheden voer je uit op klantlocatie, of vanuit het kantoor van Novadoc. Je werkt met oog voor detail en bent in staat creatieve oplossingen voor problemen te vinden.

Functie-eisen

  • Afgeronde, relevante HBO/Master-opleiding of aantoonbaar HBO werk- en denkniveau samen met tenminste 5 jaar relevante werkervaring

  • Communicatief vaardig

  • Proactieve houding

  • Inhoudelijke (technische) kennis van ECM vereist, kennis van IBM FileNet en gerelateerde IBM-producten als BAW, Content Manager, Content navigator, etc. ECM is een pré

  • Kennis van containerisatie (bij voorkeur Red Hat OpenShift) is een pré

  • Goede beheersing van Nederlandse of bereidheid om deze te leren

  • Goede beheersing van Engelse taal

Technische functie-eisen:

  • Kennis van (Windows/Linux) server operating systemen

  • Ervaring met Web Application Servers (IBM WebSphere)

  • Kennis over databases (MSSQL, Oracle, DB2)

Competenties & Leren

Om deze job met succes en plezier te kunnen invullen, ben je resultaat- en klantgericht. Bovendien kan je problemen goed analysen, houd je de processen goed in de gaten en kan je je goed aanpassen in allerlei (stressvolle) situaties.

Ons vakgebied ontwikkelt zich snel, waardoor continu leren en certificeren een leuke uitdaging voor je is.

Nederland

ECM/DBA Consultant

Als (ervaren) ECM/DBA -Consultant ben je verantwoordelijk voor één of meerdere projecten bij klanten. Je acteert voor onze klanten als architect, solution designer, of adviseur. Doel van de functie is een goede vertaalslag te maken tussen klantwensen, techniek en realisatie. Daarbij ben je in staat een projectteam (mede) aan te sturen of een intern een "competence centre" te leiden.

De ECM Consultant ontwikkelt en implementeert projecten en assisteert collega's daarbij. Je hebt bovendien een actieve houding ten aanzien van het opmerken van nieuwe kansen voor de organisatie, zowel op het commerciële vlak (kansen bij bestaande en nieuwe klanten) als op het personele vlak (mogelijke nieuwe collega's).

De ECM Consultant ondersteunt de directie met zijn / haar ervaring en kennis. Je rapporteert aan de Managing Consultant.

Functieprofiel

Wat vragen wij van jou om als ECM/DBA Consultant bij Novadoc aan de slag te gaan?

Functie-eisen

  • Een afgeronde, relevante HBO- of WO-opleiding

- Overall kennis en ervaring met ECM, BAW, BPM/DBA

  • IBM FileNet P8 (CM, PM, BPM, BPF, ICM, ICC),

Aangezien ons vakgebied aan continue ontwikkeling onderhevig is, is affiniteit met vernieuwing van belang voor al onze professionals.

Als Watsonx Consultant heb je kennis en ervaring op het gebied van AI en GenAI en vind je het interessant om toepassingen voor organisaties te bedenken en te ontwikkelen met het high-end Watsonx platform van IBM.

  • Adviseren van klanten over mogelijkehden en toepassingen van AI voor hun organisatie/afdeling/use case

  • Samen met de klant uitwerken van een use case en een oplossing bouwen met een Watsonx

  • Ontwikkelen van PoCs en MVP voor de klant samen met IBM

  • Op peil brengen, bijhouden/uitbreiden van je Watsonx kennis en skills

De werkzaamheden voer je uit op klantlocatie, of vanuit het kantoor van Novadoc of je eigen huis (hybride). Je werkt met oog voor detail en bent in staat creatieve oplossingen voor problemen te vinden.

Om deze job met succes en plezier te kunnen invullen, ben je resultaat- en klantgericht. Bovendien kan je problemen goed analysen, houd je de processen goed in de gaten en kan je je goed aanpassen in allerlei (stressvolle) situaties.

Ons vakgebied ontwikkelt zich snel, waardoor continu leren en certificeren een leuke uitdaging voor je is.

De BAW is verantwoordelijk voor één of meerdere projecten bij klanten. Je acteert voor onze klanten als architect, solution designer, adviseur, projectmanager of programmamanager en interim-manager. Doel van de functie is een goede vertaalslag te maken tussen klantwensen, techniek en realisatie.

De BAW toont zijn senioriteit door het assisteren en coachen van medewerkers bij het ontwikkelen en implementeren van hun projecten. Als consultant help je jouw klanten bij de implementatie van BAW, ontwikkel je een applicatie in BAW of leid je de migratie naar BAW.

De werkzaamheden voer je uit op klantlocatie, of vanuit het kantoor van Novadoc of je eigen huis (hybride). Je werkt met oog voor detail en bent in staat creatieve oplossingen voor problemen te vinden.

Wat vragen wij van jou om als BAW Consultant bij Novadoc aan de slag te gaan?

  • 5 of meer jaren relevante werkervaring als IBM ECM (FileNet), IBM BPM of IBM BAW Consultant

Om deze job met succes en plezier te kunnen invullen, ben je resultaat- en klantgericht. Bovendien kan je problemen goed analysen, houd je de processen goed in de gaten en kan je je goed aanpassen in allerlei (stressvolle) situaties.

Ons vakgebied ontwikkelt zich snel, waardoor continu leren en certificeren een leuke uitdaging voor je is.

"Master the Content, Automate the Process, Empower the AI

Klaar voor een ICT-baan waar je écht kunt groeien en impact kunt maken? Bij Novadoc in Utrecht, een warm familiebedrijf met een team van gedreven specialisten, ben je geen doorsnee ICT-beheerder.

Je beheert onze IT-infrastructuur (VMware Vsphere, Linux OS, Proxmox, Microsoft 365, Intune, you know the drill), maar bent ook betrokken bij SLA & Incident Managent voor onze opdrachtgevers en enkele organisatie-brede projecten zoals bijvoorbeeld ISO27000-1 en het her-ijken van ons business continuity plan.

Novadoc heeft een informele en open cultuur waar eigen initiatief en samenwerking centraal staan. We werken hybride en organiseren regelmatig gezellige events, zoals de maandelijkse Nova-Padel-VrijMiBo, kwartaallijkse kennissessies en memorabele uitjes (denk aan de Novadoc-Family-BBQ, Barcelona en Vrienden van Amstel Live).

Als ICT-Beheerder binnen ons bedrijf ben jij in de eerste plaats verantwoordelijk voor het dagelijks beheer en de optimalisatie van onze IT-omgeving. Je begrijpt dat IT Operations meer is dan servers, netwerken, laptops en telefoons.

Daarnaast speel je ook een sleutelrol bij het optimaliseren van onze infrastructuur voor de digitale transformatie van en bij onze opdrachtgevers.

Naast het eigen ICT Beheer verzorg je ook een rol binnen het SLA en Incident management.

Binnen dit proces vorm jij een belangrijke schakel tussen opdrachtgever, technisch consultants en Novadoc management.

Deze functie is bij uitstek geschikt voor ICT Beheerders die al ervaring in een dergelijke rol hebben opgedaan en nu toe zijn aan een volgende stap, waarin ze meer zelfstandig kunnen werken. Uiteraard is er voldoende kennis en kunde binnen Novadoc aanwezig om je wegwijs te maken en te ondersteunen bij afwegingen en uitdagingen.

  • Beheren van Microsoft-licenties en applicaties, waaronder Office 365 en gerelateerde diensten.

  • Implementeren en beheren van Mobile Device Management (MDM) oplossingen.

  • Coördineren met leveranciers voor updates, support en optimalisaties van applicaties.

  • Documenteren van instellingen en processen voor consistent gebruik en beheer.

  • Implementeren van beveiligingsmaatregelen en up-to-date houden van antivirus en andere beveiligingstools.

  • Proactief monitoren en oplossen van IT-problemen binnen het netwerk, systemen en applicaties.

  • Minimaal een afgeronde HBO-opleiding in de richting van ICT-beheer, IT infrastructuur of een

  • In staat om (grotendeels) zelfstandig de taken uit te voeren en daarom is 1 tot 5 jaar werkervaring als ICT Beheerder relevant.

  • Ervaring met VMware of vergelijkbare virtualisatieplatformen (ervaring met Proxmox is een pré).

  • Kennis van en ervaring met RedHat OpenShift is een pré.

  • Een IT-omgeving die nog volop in beweging is, met specifieke uitdagingen en de nodige optimalisaties nog te gaan. Dus een rol met uitdaging waar je persoonlijk je stempel op kunt drukken.

  • Mogelijkheid om hybride te werken (bij jou thuis en bij ons op kantoor in Utrecht), het kan incidenteel voorkomen dat jou aanwezigheid op de klant-locatie nodig is.

Als Intern ICT Beheerder ben je een onmisbare schakel in onze organisatie en zorg je ervoor dat medewerkers efficiënt en veilig kunnen werken.


Meld Misbruik

Novadoc ECM

Standplaats: Utrecht

15 maart 2026

Vacature kenmerken


Functiegroep
Overig
Functie
technisch consultant ict
Branche
ICT
Dienstverband
Vast
Uren
24 - 40 uur per week
Salaris
€ 4.000
Opleidingsniveau
HBO
Carriere
Ervaren
Werklocatie
Papendorpseweg, Utrecht

Contact


Adres
Novadoc ECM
Contactgegevens