Gemeente Amsterdam · Standplaats: Amsterdam · 2 maart 2026
Logo Gemeente AmsterdamLogo Gemeente Amsterdam
Azure Devops Engineer
Uren per week 36 uur Werk- en denkniveau HBO Uren per week 36 uur Werk- en denkniveau HBOAls DevOps Engineer bij de gemeente Amsterdam werk je aan de digitale toekomst van onze stad. Je speelt een sleutelrol in het bouwen van innovatieve oplossingen die bijdragen aan een toekomstbestendig, aantrekkelijk en inclusief Amsterdam. Samen met ruim 100 collega's binnen de Opgave Stedelijke Ontwikkeling en Beheer (SOB) werk je in een dynamische omgeving waarin samenwerking, experimenteren en vernieuwen centraal staan. Je werkt voor drie verschillende teams en draagt bij aan technische oplossingen die het verschil maken voor de stad en haar inwoners.
Amsterdam is een stad die continu in beweging is. Vanuit het cluster Ruimte en Economie (R&E) werken we aan grote maatschappelijke opgaven zoals woningbouw, bereikbaarheid en duurzaamheid. Digitalisering speelt hierin een cruciale rol. Met de Opgave Stedelijke Ontwikkeling en Beheer bouwen we aan een nieuwe manier van digitaal samenwerken binnen het ruimtelijk domein.
De Opgave SOB is een omvangrijk digitaliseringsproject dat in januari 2023 is gestart. Met zo'n 100 collega's, verdeeld over 10 teams, werken we aan technische oplossingen voor sturen en monitoren, samenwerken, data opslaan en delen, vernieuwen en experimenteren. Als DevOps Engineer werk je voor drie teams:
1.Team Project en Stuurinformatie
Hier werk je aan het Amsterdams Opdracht Informatie Systeem, waarin alle projecten in het fysieke domein worden beheerd. Dankzij dit systeem, staat alle relevante stuurinformatie voor projecten en portefeuilles op één plek. Voor dit project zul je bezig zijn met de migratie van de Azure omgeving inclusief PowerApps naar Mendix. De dashboards zijn in Power BI gebouwd.
Team GEO Management
Dit team zal zich gaan richten op de GEO-werkplaats en een belangrijk onderdeel zijn de applicaties FME, QGIS en de PostGIS database. Deze services zullen gemigreerd moeten worden naar een nieuwe subscriptie waar het in productie en in beheer zal worden genomen.
Team Decentraal Ontwikkelen
Dit team houdt zich bezig met het opzetten van de stack rondom decentraal ontwikkelen. Dit betekent ook, dat zij de verantwoordelijkheid dragen voor de landingsplaats van o.a. AI applicaties in de Azure Cloud. Tevens worden er kleine usecases vanuit de business bij dit team neergelegd om te implementeren. Kennis van Python en GitHub is belangrijk.
Dit doe je op een gemiddelde dag
Samen met ontwikkelaars en solution-architecten stel je per applicatie vast hoe het landschap eruitziet: netwerkroutes, gebruikers, datastromen, opslagvereisten en meer. Op basis hiervan ontwikkel je Bicep-templates en Kubernetes-manifests voor de Azure DevOps-pipelines. Je werkt nauw samen met securityteams om implementaties te laten controleren en richt acceptatie- en productieomgevingen in. Na livegang blijf je betrokken bij het onderhoud en de optimalisatie van de infrastructuur.
Hier ga je aan de slag
We willen een goede werkgever zijn die ervoor zorgt dat alle collega's zich gezien en gewaardeerd voelen. We koesteren verschillen tussen collega's, al die verschillen zorgen voor betere resultaten voor onze organisatie én onze stad. We streven daarbij naar een personeelsbestand dat een afspiegeling is van de beroepsbevolking van Amsterdam. Dus wie jij ook bent: bij ons ben je van harte welkom!
Digitalisering bij de gemeente Amsterdam
Amsterdam is een unieke stad. Aantrekkelijk om te wonen, werken en studeren, en toonaangevend als dynamische internationale metropool. Tegelijkertijd staat de stad voor grote uitdagingen. De snelle veranderingen in onze samenleving leiden tot nieuwe opgaven, vaak met een digitaliseringscomponent. Vanuit multidisciplinaire DevOps-teams werken we aan algemene voorzieningen zoals een dataplatform, app-framework en componentenbibliotheek, maar ook aan applicaties die collega's en burgers ondersteunen. De oplossingen die jij ontwikkelt hebben een groot bereik en maatschappelijke impact.
De vakgroep Softwareontwikkeling bestaat uit 120 professionals en levert mensen en kennis aan ontwikkelteams in de stad. De vakgroep zorgt voor ontwikkelstandaarden, stimuleert samenwerking via gildes en faciliteert hergebruik van code via generieke componenten. De vakgroep is onderdeel van de directie Digitale Voorzieningen binnen de IT-organisatie (DII) van de stad.
Dit breng je mee
Voor deze functie Azure Devops Engineer beschik je over:
Aan competenties breng je mee:
Dit bieden we jou
Als Azure Devops engineer kom je ons 36 uren per week versterken en kun je rekenen op onderstaande arbeidsvoorwaarden.
Ongevraagde acquisitie door bemiddelingsbureaus stellen we niet op prijs en kan leiden tot uitsluiting bij onze andere wervingsacties. Ook het ongevraagd sturen van cv's door bureaus aan onze medewerkers zien we als acquisitie. Deze cv's nemen we niet in behandeling.
Over de functie kun je , Softwareontwikkeling benaderen via .
Over de sollicitatieprocedure kun je Linda van der Wilt, senior Corporate Recruiter benaderen via of bellen op nummer .