TNO · Standplaats: Leiden · 3 december 2025

Alles over Aardobservatie

Alles over Industrie

Maritiem en offshore

Alles over Maritiem en offshore

Alles over Mobiliteit en logistiek

  • Efficiënte medicijnontwikkeling
    • Geavanceerde microtracer studies
    Alles over Efficiënte medicijnontwikkeling
  • Gezondheid en leefstijl
    • De eerste 1000 dagen van een kind
    • Weerbare jeugd en ouderschap
    • I-JGZ: Gezondheid bevorderen met digitale innovaties
    • Transformeren, implementeren en professionaliseren
    • Gepersonaliseerde preventie en zorg
    • Jeugd: gezond, veilig en kansrijk opgroeien
  • Werk gezondheid
  • Future electronics
  • Geïntegreerde gevechtscapaciteit

    Alles over Geïntegreerde gevechtscapaciteit

    • Actieve sonar met lage frequentie
    • Maritieme operaties op en onder water
    • Milieu-effecten van sonar
    Alles over Maritieme verdediging en veiligheid
  • Overleven op het slagveld van de toekomst
  • Alles over Semicon en quantum

  • Alles over Smart manufacturing

Alles over Digitaal
    • Projecten in opdracht

Uren per week: Fulltime - 40

Jouw stempel drukken op onze tijd? Kom werken bij TNO als Developer Human Technology Interaction in Leiden!

Mensen krijgen in hun werk steeds meer te maken met technologie. Maar hoe werken mens en technologie goed samen? De expertisegroep Sustainable Productivity and Employability ontwikkelt, implementeert en evalueert mensgerichte technologie voor allerlei beroepen. Deze technologie heeft als doel om mensen duurzaam, gezond en productief te laten werken. Dezelfde technologie gebruiken we ook om mensen met een arbeidsbeperking een betere kans op werk te geven.

Zo werken we aan robots die samenwerken met mensen. We doen onderzoek naar exoskeletten om werknemers met fysiek zware beroepen te ondersteunen. Daarnaast zetten we AI en semantische modellen in om data te verzamelen en om te zetten in bruikbare informatie. We ontwikkelen oplossingen om medewerkers te helpen met digitale werkinstructies via tablets, projecties, 2D-schermen of AR-brillen, en onderzoeken de effecten van deze technologieën op de ondersteuning van operators. We werken samen binnen en buiten TNO om dit mogelijk te maken. Met experimenten, pilots bij bedrijven en workshops onderzoeken we wat er mogelijk is.

Als Developer Human Technology Interaction zet jij in deze context jouw vaardigheden dus in voor de industrie en maatschappij.

Want als Developer Human Technology Interaction ga jij in een multidisciplinair team aan de slag in verschillende onderzoeks- en ontwikkelprojecten samen met bedrijven. Doel hiervan is om nieuwe toepassingen te ontwikkelen die werknemers helpen op het werk. Bijvoorbeeld, je ontwikkelt HoloLens toepassing waarmee monteurs reparatiewerkzaamheden kunnen uitvoeren of een applicatie waarmee werknemers elkaar op afstand hulp kunnen bieden. Je zorgt er samen met bijvoorbeeld bewegingswetenschappers en psychologen voor dat deze technologie kan worden getest in het lab of bij een bedrijf.

Als Developer Human Technology Interaction ga je mee naar klanten om goed begrip te krijgen van de probleemstelling. Vanuit deze probleemomschrijving ben jij als geen ander in staat om een aantal ideeën of concepten aan te dragen. Dit weet je vervolgens om te zetten in een werkend prototype of product.

Verder schrijft je mee aan projectvoorstellen, rapportages en publicaties in het Nederlands en Engels. Je draagt bij aan het overdragen van kennis naar de praktijk en het organiseren van bijeenkomsten met bedrijven.

Jij bent een Developer Human Technology Interaction die zich herkent in het volgende profiel:

  • Je hebt een afgeronde en relevante WO opleiding. Hierin willen we idealiter ontwerp, mens - machine interactie en programmeren terug zien.
  • Je hebt ervaring met python. Als je ook bekend bent met bijvoorbeeld de talen/libraries C#, Java, TypeScript, Pandas of SQL/NoSQL is dat zeer welkom.
  • Je hebt ervaring met frameworks zoals Vue.js, FastAPI of Node.js is.
  • Je hebt al eens een concept naar een werkend prototype omgezet. Dit kan tijdens studie, stage of hobbymatig zijn. Het meesturen van een voorbeeld of portfolio wordt erg gewaardeerd.
  • Ervaring met LLM-integraties. Het toepassen van generatieve AI in combinatie met RAG, prompt engineering en meerdere LLM-providers is zeker een pre.
  • Affiniteit met knowledge graphs is een pre.
  • Kennis van Smart Industry in combinatie met digital twins, Digital Product Passport en de Asset Administration Shell is een pre.
  • Je hebt affiniteit met mens - machine interactie en industrie.
  • Je hebt een goede beheersing van de Nederlandse en Engelse taal.
  • Je bent flexibel om ook naar klant- of partnerlocaties te reizen.

Uitdagend én afwisselend werk met serieuze impact. En volop kansen, want bij TNO heb je grotendeels zelf de regie over je carrière. Naast een bruto (fulltime) maandsalaris tussen € 3.420,- en € 4.000,- (afhankelijk van je kennis en ervaring), vakantiegeld (8%), een dertiende maand (8,33%) en een flexbudget (5,58% + €180), krijg je alle mogelijkheden om jezelf te ontwikkelen.

Daarnaast kun je bij TNO een 'menu' aan arbeidsvoorwaarden samenstellen dat bij jouw persoonlijke situatie past.

Lees hier uit welke arbeidsvoorwaarden je verder kunt kiezen.

TNO als werkgever

Bij TNO innoveren we voor een gezonder, veiliger en duurzamer leven. En voor een sterke economie. Sinds 1932 ontwikkelen wij kennis en technologie voor het algemeen belang. We vinden elkaar in verwondering en vindingrijkheid, en we zijn gedreven om grenzen te verleggen. Voor jouw talent en ambitie is er alle ruimte en ondersteuning. Je werkt samen met mensen die aan je gewaagd zijn, die jou inspireren én van jou willen leren. Onze state-of-the-art-faciliteiten zijn er om jouw visie te verwezenlijken. Wat je bij TNO doet, doet ertoe: impact maakt het verschil. Want met elke innovatie draag je bij aan het leven van morgen. Lees meer over TNO als werkgever .

Bij TNO stimuleren we een inclusieve werkomgeving, waar jij jezelf kunt zijn. Wat je verhaal ook is en welke unieke eigenschappen je ook meebrengt. Juist door onze unieke krachten en perspectieven te bundelen zijn we in staat om innovaties te ontwikkelen die een wezenlijk verschil maken in de samenleving. Lees welke stappen wij zetten op het gebied van diversiteit, gelijkwaardigheid en inclusie .

Hoe ziet het proces eruit?

Reageren kan tot en met 4 januari 2026. De sollicitatieprocedure bestaat uit twee gespreksrondes. De eerste ronde is op maandag 12 en dinsdag 13 januari 2026. De tweede rond is op woensdag 21 januari 2026. Hierna volgt nog een (digitaal) gesprek over arbeidsvoorwaarden. We streven ernaar de hele procedure in januari af te ronden.

Een online assessment maakt onderdeel uit van de selectieprocedure.

Als je bij ons komt werken vragen wij je ook een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) te overleggen.

Dan zien we je reactie graag tegemoet!

Voor meer informatie over de baan of de procedure kun je contact met ons opnemen.

"Alleen intuïtie is niet genoeg" - Corporate recruiter Marco van Tongeren heeft onder meer voor TNO gekozen om zich verder te ontwikkelen.

Meld Misbruik

TNO

Standplaats: Leiden

3 december 2025

Vacature kenmerken


Functiegroep
Overig
Functie
high tech software engineer
Branche
Techniek
Dienstverband
Vast
Uren
33 - 40 uur per week
Salaris
€ 3.419 - € 4.000
Opleidingsniveau
WO
Carriere
Ervaren
Werklocatie
Haagweg, Leiden

Contact


Adres
TNO
Contactgegevens