WK 2026: Scoor de beste elektronica deals met ons advies. Scoor jouw winnende opstelling tijdens dit WK!

Aangeboden door schietdammer, vrijdag 29 mei 2026 13:40, 96 views
Laatste wijziging op vrijdag 29 mei 2026 17:18

Advertentiedetails


Vraagprijs € 275,-
Verzendkosten Exclusief
Staat Nieuwstaat
Garantie Ja
Ouderdom 2 maanden
Verzending langsbrengen, ophalen en (pakket)post nationaal
Betaling bank vooraf en betaalverzoek

Beschrijving

EDIT : NU VRIJDAG 29ME26 LIJKT HET EROP DAT IK KOPER HEB VOOR 2 VAN DE 3 STUKS , DUS GROOT GEDEELTE STAAT NU EVEN OP GERESERVEERD

============================================

ECC / 3x16gb (totaal 48gb) Kingston KSM56E46BS8KM-16HA / ddr5 / 5600 / unbuffered / NOT registered

Dit is True ECC / Side-band ECC :

- True ECC / Side-band ECC: Dit is de traditionele, robuuste vorm van ECC die fouten over de gehele communicatielijn detecteert en corrigeert (inclusief dataverlies onderweg). Dit wordt voornamelijk gebruikt in servers, workstations en sommige speciale moederborden.

dus niet :

- On-die ECC (DDR5 standaard): Handelt fouten alleen binnen het geheugen zelf af. Het beschermt data niet wanneer deze door de computer reist (bijv. via de geheugenbus tussen de RAM-stick en de CPU).

ik moet kiezen geschikt voor : desktop / laptop / server / console > ik heb gezet desktop maar kan uiteraard ivm ecc ook op server. Ik gebruikte het voor desktop met ECC veiligheid van mijn data dus die is eigenlijk een server.

Los van de prijsstijgingen ivm a.i. die gaande zijn was ecc geheugen altijd al duurder als gewoon geheugen.

-- - - - -

waarom gaan ze weg? i.v.m. 2 redenen:

13 februari 2026 kocht ik 4 stuks, maar toen ze aankwamen was 1 ervan death on arrival kwam ik achter na 3 weken toen eindelijk al mijn onderdelen er waren en ik de tijd had om mijn nieuwe pc in elkaar te zetten, dus die 4de heeft nooit gewerkt op mijn nieuw aangekochte asus x870e chipset met upgedate bios en cpu 9950x3d.

Die 4de dus teruggestuurd wegens garantie/defect/niet werkend naar de winkel, maar wat doen ze gaven mij mijn geld terug i.p.v. een vervangende module (ik denk ik had direct naar kingston moeten sturen en dat kan ook en want die bieden levenslange garantie). De medewerker zei dit toen ik vroeg naar status: "Deze is RMA naar onze leverancier, wij doen geen directe zaken met Kingston. De grootste kans is dat er een credit gaat komen omdat dit geheugen op dit moment erg lastig leverbaar is."

Ondertussen was de prijs veel doorgestegen. Ik kon eergister kopen voor 449€ maar dan MOEST ik er gelijk verplicht 2 nemen dus 898€ en dan zou ik er ineens 5 hebben ipv 3, heb ik niks aan. De eerst volgende aanbieder vroeg gelijk 619€. Dat is in 6 weken tijd veel meer als wat ik per stuk betaald heb.

Maar toen zag ik tegelijkertijd 48gb modules van zelfde model voor redelijke prijs (999€ ipv vlak ervoor en nu inmiddels vlak erna 1.330€) en besloot ik er daar 2 van te nemen en deze 3 hier [en op marktplaats] aan te bieden (dan ga ik gelijk van 64gb naar 96gb).

2de reden: Wat me ook over de streep trok om niet weer voor 4 te gaan was dat als je meer als 2 modules zet dat dan de snelheid langzamer wordt dus geen 5600, dat wist ik niet van te voren. En als ze alle 4 hadden gewerkt had ik dat gewoon gelaten maar nu er toch 1 verrot was en ik wat moest doen .....

Edit : het is nu 17me26 en zie dat nieuwen nu geen 449€ maar minimaal 623,55€ kosten per stuk. 

Het is dus 5.600 / ECC / NOT registered geheugen.

De 3 overgebleven zijn dus 6 weken oud en werken perfect stabiel. Niks mee overgeklokt hier, want ik neem juist ecc geheugen omdat ik stabileit van mijn data verkies boven snelheid.

-- - - - -

Het is kingston dus die bieden levenslange garantie, facturen met datum 13 februari 26 heb ik (facturEN want heb het gekocht toen die 13 februari 2026 bij 2 winkels omdat ik er maximaal 2 mocht bij 1 winkel was de reden of die had er maar 2 en was goedkoper als de andere, weet niet meer maar was 1 van die 2 redenen ... was in de periode dat ik voeding moederboord cpu etcetera kocht dus het prezieze ervan weet ik niet meer). De 2 winkels zijn megekko en hardware-experts.nl die ik beiden hier via pricewatch vondt, die ene die ik heb teruggestuurd kwam van hardware-experts.nl.

-- - - - -

Heb er dus 3 ... 275€ per stuk > - 1 stuk : 275€ exclusief verzendkosten

- 2 stuks : 550€ exclusief verzendkosten

- 3 stuks : 825€ exclusief verzendkosten

Verzendkosten 6,35€ postNL echt pakketje met track trace dus wees niet bang geen brievenbus.

Ophalen in Schiedam. In dat geval schrijf je als je 1 of 2 of 3 stuks wil terplaatse geld over op je bankapp op je telefoon en dan zie ik het op mijn bank verschijnen. Geen cash.

-- - - - -

3de foto zie je - was vanmorgen op vrijdag 27ma26 - dat het in mijn pc werkend is. CPU-Z en erboven powershell. Dan denk je misschien ik zie daar geen KSM56E46BS8KM-16HA maar zoek maar op part number 9965800-023.A00G die die je op dat screenshot ziet.


Mocht je twijfels hebben, mijn marktplaats is er al 17 jaar - daar trouwens odner de titel "ECC / ddr5 3x 275€ 3x16gb(48gb) Kingston KSM56E46BS8KM-16HA" - en hier op tweakers ook 17 jaar. 06 41 11 71 20 voor als ik niet gelijk reageer hier op tweakers waar ik 1a 2x per 24uur kijk of ik bericht heb gehad.

-- - - - -

p.s. edit 17me26: Het staat al tijdje nu te koop maar de advertentie geld gewoon nog. Ik weet er is minder markt voor ECC als non ecc geheugen.

Adverteerder

Naam
schietdammer
Locatie
3111 KA, Schiedam, Nederland
Beoordeling
5 van 5 sterren
(3)
History
2 advertenties 1 actief
Actief sinds
zaterdag 2 mei 2009 05:19
Karma
4.679

Tips voor veilig handelen in Vraag & Aanbod

  • Pas op met onrealistische prijs Pas op met advertenties die een onrealistisch lage vraagprijs hebben.
  • Check echtheid van foto's Controleer of de advertentie is voorzien van authentieke foto's.
  • Informeer naar staat Informeer bij de verkoper naar de staat van het product en of er bijzonderheden zijn die de werking van het product beïnvloeden.
  • Verifieer verkoper Check de beoordelingen, registratiedatum en posthistorie van de verkoper.
  • Communiceer via DM Communiceer via directe berichten op Tweakers, zodat de fraudebestrijders van Tweakers deze communicatie in het geval van een conflict kunnen inzien.
  • Controleer politiedatabase Controleer de contactgegevens en het iban-nummer van de verkoper in de Politiedatabase.
Meer over handelen in Vraag & Aanbod
Delen:

Locatie van adverteerder

Locatie: 3111 KA, Schiedam, Nederland

Toon op kaart