Channels
Powered by True

Logitech Ultra Flat Keyboard (US)

SKU: 967581-0121, 967653-0100, EAN: 5099206973381, T.net ID: 66593
PS/2, USB, Draad, Qwerty, US Int., Zwart

Productreviews

De Logitech Ultra Flat Keyboard (US) werd door 12 tweakers beoordeeld, die het product gemiddeld als ruim voldoende beoordeelden. De vormgeving werd het meest gewaardeerd, terwijl men het minst positief was over de bouwkwaliteit.

Review schrijven


Scorekaart

  # Gemiddelde
Algemene beoordeling12Beoordeling: goed
Ergonomie12Beoordeling: zeer goed
Functionaliteit12Beoordeling: goed
Precisie10Beoordeling: goed
  # Gemiddelde
Vormgeving12Beoordeling: zeer goed
Bouwkwaliteit12Beoordeling: voldoende
Drivers / support5Beoordeling: goed
Prijs12Beoordeling: goed

Reviews van bezoekers

Sorteren op: chronologie | waardering

Review door Thijs_O - zondag 8 juni 2008 20:16
4
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: zeer goed Functionaliteit Beoordeling: goed
Precisie Beoordeling: zeer goed Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: voldoende
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: zeer goed 
Goed, de Logitech Ultraflat. Voor de duidelijkheid: ik review dus daadwerkelijk het compacte en volledig zwarte toetsenbordje van klein formaat, niet de UltraX Flat met zilveren accenten die ik helaas ook zag opduiken tussen de reviews. Dat is een duidelijk ander toetsenbord. :)
Ik ben altijd al een liefhebber geweest van compacte toetsenborden. Een laptoptoetsenbord bijvoorbeeld vind ik zeer prettig werken en een gewoon toetsenbord een stuk minder, ook qua geluidsproductie e.d. (hoewel ik dat bij deze ook wel heb, maar dan komt dat omdat ik de toetsen gewoon hard aan sla :P ). Gezegd moet worden dat ik laptoptoetsen nog een fractie dunner vind, maar dit is zeker geen 'halfdun' toetsenbord zoals ze er ook zijn: voor desktops zijn deze toetsen...
Negatieve eigenschappen:

- Heeft toch wel enkele zwakke punten qua bouwkwaliteit
- Te klein/compact voor sommigen.

Positieve eigenschappen:

- Zeer compact, geen overbodige toetsen
- Hoogglans zwarte afwerking
- Prijs!

Review door aramdin - zondag 25 juni 2006 00:12
4
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: zeer goed Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: goed Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: goed
Drivers / support Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed 

25-06-2006 Veel stukken herschreven en voorzien van plaatjes

Ik gebruik deze nu al een tijdje, ik was op zoek naar een Full Size notebook toetsenbord & toen ik hem zag was ik gelijk verkocht!

Ik heb hem kort erna aangeschafd en wil geen andere sindsdien (hoewel de Logitech G15 begint te kriebelen).

Ergonomie
Over de aanslag ben ik zwaar tevreden. Lekkere korte aanslag met genoeg tegendruk. Ik leg mn toetsenbord altijd plat neer, dit toetsenbord is lekker plat. Dmv de ingebouwde voetjes kan je het toetsenbord nog wat extra laten hellen, mocht je dat nodig vinden. Ik vond het niet fijn, tevens komt het de Anti RSI niet ten goede.

Voor de rest is het toetsenbord gewoon ingedeeld als een standaard toetsenbord, met tussen de CTRL & ALT knoppen de bekende "WIndows" toetsen en een "Menu" toets (vergelijkbaar met een rechtermuisklik).

Functionaliteit
Het is een typich recht-toe-recht-aan toetsenbord met wat extra toetsen boven de F-toetsen. Het zijn in totaal 6 toetsen die gebruikt worden om bv een mediaplayer oid op te starten.

Extra toetsen:
-Mediaplayer
-Play/Pause
-Mute
-Favorites
-E-Mail
-WWW

Al met al een leuke bijkomstigheid. Omdat er zo weinig extra's op zit betekent...
Negatieve eigenschappen:

-Geen noemenswaardige

Positieve eigenschappen:

-Laptop toetsen + laptopaanslag
-Erg plat
-Full Size
-Geen drivers nodig voor extra toetsen
-Goedkoop

Review door uncle_sjohie - donderdag 13 maart 2008 09:50
3
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Ergonomie Beoordeling: goed Functionaliteit Beoordeling: goed
Precisie Beoordeling: goed Vormgeving Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: voldoende
Drivers / support Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed 
Net zoals elke andere computer moet de mijne uiteraard ook een toetsenbord hebben, en ik heb gekozen voor deze om 2 redenen. 1) hij tikte lekker (even getest in de winkel) en 2) hij zag er ook nog eens mooi uit.
---------------------------------------------------------------
*** De verpakking ***
Dit was een zogeheten OEM (Original Equipment Manufacturer) versie, wat inhoudt dat het een simpele kartonnen doos is, met alleen het toetsenbord. Deze soort verpakkingen worden veel geleverd aan winkels en groothandels. De tegenhanger hiervoor is een "retail" versie, dan zit er een flitsende doos omheen, een CD met drivers en in het geval van bijvoorbeeld een videokaart een gratis spelletje. In dit geval zat er dus niks extra's in de doos.
--------------------------------------------------------------...
Negatieve eigenschappen:

Behuizing aan slijtage onderhevig

Positieve eigenschappen:

Mooi design (wel persoonlijk uiteraard)
Tikt lekker

Review door hondapower - dinsdag 18 september 2007 19:59
2
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: goed Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: goed Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: zeer goed
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: goed 
Tja wat kun je allemaal schrijven over een toetsenbord...
Ik had onlangs een Samsung 226CW monitor gekocht en ineens viel mijn oude toetsenbord uit de smaak bij het gladde uiterlijk van de monitor.
Het werd dus tijd voor een glanzend zwart toetsenbord.
Deze was al snel gevonden want bij de Best Buy Guide stond dit klopmachien erbij. En voor de prijs hoef je het ook niet te laten.
In de doos
Het toetsenbord en een verloopplug USB/PS2
Aan het toetsenbord zit een USB plug, welke je met de adapter in een PS2 poort kunt prikken.
Uiterlijk
Dit bordje ziet er netjes uit, alleen is de glanzende afwerking een vlekkenmagneet. Maar dat weet je al bij voorbaat natuurlijk.
Bij dit toetsenbord zitten de toetsen dicht op elkaar, zodat het hele bord smaller is dan een standaard ding.
Ik denk dat ze met 'ultra-flat' eerder ultrasmal bedoeld hebben dan ultradun, want zo dun is ie nu ook weer niet.
Toetsengevoel
De toetsaanslag is anders als wat ik gewend ben. Ik ben 'opgegroeid' met Cherry toetsenborden en dat is toch weer wat anders als deze. Ik vind m nèt teveel tegendruk geven met tikken. Maar je kunt er wel heel erg snel mee typen.
Layout
De layout van dit toetsenbord is ook een beetje vreemd.
Alle...
Negatieve eigenschappen:

-Glanslaag lijkt niet erg krasbestendig
-Niet alle toetsen op de voor mij meest logische plaats.

Positieve eigenschappen:

-Leuk design

Review door trm0001 - woensdag 22 februari 2006 19:35
1
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer slecht Ergonomie Beoordeling: slecht Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: zeer slecht Vormgeving Beoordeling: slecht Bouwkwaliteit Beoordeling: zeer slecht
Drivers / support Beoordeling: voldoende Prijs Beoordeling: slecht 
De prijs van het toetsenbord zou heel gunstig geweest (22 euro) zijn ware het niet dat er zo snel zo veel slijtage plaatsvind dat hij eigenlijk binnen 1 jaar de prullenbak in kan. Via garantie krijg je dan wel weer een nieuwe met dezelfde zwakke plekken.

Normaal gesproken blijft een toetsenbord redelijk stabiel gedurende een aantal jaren gebruik. Bij de logitech ultraXflat geeft de spatie er al naar een paar maanden de brui aan. Je kan dan alleen nog maar aan de rechterkant aanslaan. De witte verf laat na ongeveer een maand of 8 los bij toetsen die veel gebruikt worden. Ook zullen na deze periode nogal wat aanslagen mislukken vanwege het niet meer 100 procent functioneren van diverse veelgebruikte toetsen.

De eerste maanden typt het bord erg prettig, dat moet gezegt zijn. Dat weegt echter niet op tegen de ellende die je later krijgt.
Negatieve eigenschappen:

Veel mislukte aanslagen op termijn
Verf laat snel los
Toetsen die 3 van de 4 keer niet werken
Spatie werkt nog maar voor 50% aan de rechterkant, links helemaal niet meer.
22 euro is te veel voor een TB dat het begeeft binnen 1 jaar.

Positieve eigenschappen:

typt in het begin lekker
Fraaie vormgeving
Compact en vlak
aanschafprijs is relatief laag.

Review door blackangel - vrijdag 24 maart 2006 14:53
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Ergonomie Beoordeling: zeer goed Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: goed Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: voldoende
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: zeer goed 
Lang geleden, heel lang geleden toen dit toetsenbord een aantal maanden uit was zat ik nog steeds in mijn lichtloze kamertje. Te rammen op een gelieft microsoft plankje met heel veel nuttige functietoetsen. Echt genieten, alleen laptops typten fijner, en alle logitech's typten naar mijn mening onverantwoord bagger. Na een aantal posts, topics en verse fanclubs op het forum kwam ik erachter dat dit toetsenbord opeens bestond. Geen grote aankondigingen op tweakers, gewoon subtiel als OEM-versie verkocht in de winkels en andere tweakers die het al geprobeerd hadden.

En dan blackangel, net een goed punt terug voor een niet-boeiend schoolvak. Reden om mijzelf te verrassen, een schattig tobo'tje, nieuw zonder kruimels. Erg verleidelijk vond ik zelf, en na wat zoeken bleek dat ze hem in Paradigit Eindhoven verkochten. Tijd voor mij om weer eens wat buiten te doen en na wat zware kilometers bereikte ik de winkel. Even vragen of ik de aanslag kon "bestuderen", en na 3x slaan was ik erachter. Ik was verliefd

Nu, ruim een jaar later kreeg onze hoofdpersoon in het verhaal de beschikking over een laptop voor zijn studie. Helaas, geen PS/2-poorten en toen ik naar een lanparty zou gaan was een extern tobo toch echt een vereiste. Mijn...
Negatieve eigenschappen:

- Duidelijke slijtageplekken zichtbaar
- Stofaantrekker
- Niet stil
- Bij de PS/2-versie, een bug waardoor je maar 3 toetsen tegelijk kunt indrukken.

Positieve eigenschappen:

+ Aanslag
+ Compact, niet te veel onzin ernaast
+ Design

Review door classpc - vrijdag 8 februari 2008 19:59
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: goed Functionaliteit Beoordeling: goed
Precisie Beoordeling: zeer goed Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: slecht
Drivers / support Beoordeling: zeer goed Prijs Beoordeling: zeer goed 
Aantal jaren geleden heb ik dit toetstenbord gekocht bij de lokale computerboer.
Toen ik het zag liggen was ik meteen verkocht en moest-en-zou ik het hebben.
Ik heb er tot nu toe een hele lange tijd plezier van gehad, ik weet helaas niet precies hoelang want ik ben vergeten wanneer ik het toetsenbord gekocht heb.
En ach ja, zolang bewaar je die bonnen ook niet. :P
Nadat vrienden van mij ook hetzelfde toetsenbord hadden gekocht, werd ik er alleen maar meer tevreden over. Echter, zij eten achter de computer. En het duurde ook niet lang voordat er vuil onder hun toetsen kwam te zitten en ze hun toetsenbord probeerden schoon te maken.
Helaas ging dit niet en waren de toetsen niet meer terug te zetten. (Zowel bij de oude als nieuwe serie) Zij moesten dus een nieuw toetsenbord aanschaffen.
Daarom had ik voor mezelf besloten om voortaan erg zuinig met het toetsenbord om te gaan, en tot zover werkte het toetsenbord prima.
Alleen zonet begon de spatiebalk een vergraging te vertonen bij het terug omhoog komen nadat je hem hebt ingedrukt. Daarom besloot ik om die eraf te halen en even te kijken of er vuil onder zat en dit eventueel te verwijderen.
Vuil zat er inderdaad onder, maar ik kon met geen mogelijkheid de spatiebalk terug...
Negatieve eigenschappen:

Toetsen zijn niet terug te zetten

Positieve eigenschappen:

Plat
Typt lekker
Mooie vormgeving
Neemt niet veel ruimte in voor een toetsenbord van deze indeling

Review door Hastur - maandag 7 augustus 2006 17:09
Algemene beoordeling Beoordeling: voldoende Ergonomie Beoordeling: voldoende Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: goed Vormgeving Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: goed
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: goed 
Ik heb dit toetsenbord nu bijna een jaar in gebruik. Ik vind dat hij erg lekker typt. En als shag roker ben ik ook erg te spreken over de compacte layout. Waardoor as en tabak makkelijk te verwijderen valt en het niet tussen de toetsen in gaat zitten. In het begin had ik dat de spatiebalk het soms niet deed, als je deze aan de rand aansloeg. Maar dat is na verloop van tijd verdwenen.
Het grootste nadeel vind ik het ontbreken van een ruimte tussen de A en Caps Lock toets, waardoor je die laatste bij het blind typen nog wel eens aanzet. Ook vind ik hem minder geschikt voor het spelen van games met de WASD combinatie. Want dan is het juist wel prettig als er wat ruimte tussen de toetsen inzit.
Negatieve eigenschappen:

Caps Lock te dicht op A toets
Minder geschikt voor gamen

Positieve eigenschappen:

Prettige aanslag
Compacte vormgeving

Review door Tha_Butcha - woensdag 22 februari 2006 18:03
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: goed Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: zeer goed Vormgeving Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: goed
Drivers / support Beoordeling: zeer goed Prijs Beoordeling: goed 
Dit bordje (USB-versie) heb ik een tijdje terug gekocht, als uitbereiding op mijn laptop (Apple Powerbook), zodat ik het i.c.m. een muis en beeldscherm als desktop kan gebruiken.

Zeer fijn is de lichte aanslag, het zijn gewoon notebooktoetsen, ik vlieg echt over de toetsen heen. Dit was ook gelijk de belangrijkste reden om hem te kopen: ik wil OF een loodzware oude AT, of een vederlichte notebook.
Hij heeft the best of both worlds: de lichte aanslag uit de notebook wereld en de old school toetsenbord layout.
De enige nadeel van het plankje is, doordat ie zo dun is, vrij laag is, zelfs op pootjes (die soms wel es zomaar "inklappen"). Verder is het vrij makkelijk om broodkruimels e.d. tussen de toetsen te krijgen.

Onder mijn windows en linux bakken werkt ie prima, echter onder Mac OS X (10.4.5) werken de multimedia toetsen niet. Eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ik ook niet echt op zoek ben geweest naar drivers e.d. gewoon er in geplugd en gaan met die banaan (ook onder windows en linux), maar ik gebruik die dingen ook nauwelijks. Ik heb hem ook nog geprobeerd op mijn XBOX (xbmc), maar daar werkt ie helaas niet op. Over de duur kan ik nog niet zoveel zeggen, heb hem pas een maandje of 3, en ik gebruik hem alleen voor tikken,...
Negatieve eigenschappen:

- snel vatbaar voor troep (kruimels)
- niet alle toetsen werken onder Mac OS X

Positieve eigenschappen:

- design
- lichte aanslag

Review door Flixz - woensdag 22 februari 2006 17:24
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Ergonomie Beoordeling: zeer goed Functionaliteit Beoordeling: voldoende
Precisie Beoordeling: zeer goed Vormgeving Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: slecht
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: zeer goed 
Ergonomie:

Het toetsenbord typ net als een laptop toetsenbord, en daarom spreekt het zoveel ook aan denk ik.
Het heeft de layout van een normaal toetsenbord, behalve dat de enter misschien iets kleiner is als het gemiddelde toetsenbord, maar hier storen zich weinig aan denk ik.
Hij typt precies als de 'iets' duurdere DiNovo van Logitech, die opzich weinig van deze verschild behalve wat extra functies en vooral betere kwaliteit.
Hij heeft geen 'pols-steun-plankje' om het maar zo te noemen, als je er aan gewend ben kan ik me voorstellen dat je het mist, maar zelf heb ik het nooit gemerkt nor gemist, typt prima en confortabel.

Functionaliteit:

Standaart 103-keyboard, gewoon goed, de functieknoppen werken prima vind ik, erg handig, jammer dat je ze niet kan instellen. Wat ik wel erg heb gemist is een volume aanpassingsknop. Er zit dan weer wel een mute knop op, maar volume-aanpassingsknoppen is de designer dan weer wel vergeten mis ik toch wel, sinds dit vooral bij films kijken of gamen erg handig is, en bijna ieder Logitech of redelijk toetsenbord er wel heeft.
Knoppen die er wel op zitten werken prima:

Media - bij mij Winamp, dunno hoe bepaald word met welk programma deze knop word geassocieerd.
Play/Pause -...
Negatieve eigenschappen:

- lage bouwkwaliteit
- jammergenoeg weinig functieknoppen

Positieve eigenschappen:

- design
- prijs
- laptoptoetsenbord in normale layout

Review door ZieMaar! - woensdag 22 februari 2006 16:39
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: zeer goed Functionaliteit Beoordeling: goed
Precisie Beoordeling: geen Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: slecht
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: voldoende 
Ik gebruik nu al een aardige tijd het Logitech UltraX toetsenbord. In eerste instantie was het design wat me aantrok, maar toen ik het eenmaal gebruikt had, wist ik het zeker, dit toetsenbord moest ik hebben.

Waarom? Zoals ik al aanstipte, in eerste instantie het design. Lekker compact en heel erg strak vormgegeven. Mooie zwarte toetsen op een zilveren bord, met hele mooie en kleine multimediaknopjes; waarvan slechts de belangrijkse in dit bord verwerkt zitten. Dat het niet zo'n uitgebreid multimediapaneel heeft als veel andere borden, maakt mij niet zoveel uit, ik kan me echter voorstellen dat dit als een nadeel gezien kan worden.

Meer nadelen zijn er helaas wel. Op de een of andere manier komt er makkelijk troep onder de toetsen, zoals kruimels en dergelijke. Hierdoor blijven sommige toetsen vastzitten. Als je een tekst overtypt bijvoorbeeld, mis je een aantal tekens hierdoor, als je niet oplet. Ook doet bij de spatiebalk het aan de linkerkant beter dan aan de rechterkant.

Al met al typt het bord, door de lichte aanslag, wel heel erg lekker. De nadelen zijn wel aanwezig, maar zijn voor mij niet hinderlijk. Het bord krijgt in mijn ogen dan ook een dikke voldoende.
Negatieve eigenschappen:

-slijtage spatiebalk
-vatbaar voor kruimels

Positieve eigenschappen:

-design
-lichte aanslag

Review door Timmeh! - zondag 18 mei 2008 12:00
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Ergonomie Beoordeling: goed Functionaliteit Beoordeling: goed
Precisie Beoordeling: geen Vormgeving Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: zeer goed
Drivers / support Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: goed 

Powered by True
RSS VNU Media logo
© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden
Uitgever van: