Hoofdcategorieën

Abit NF7-S, nForce2 (5.1 Sound, Sata)

T.net ID: 54494
A, nForce2

Productreviews

De Abit NF7-S, nForce2 (5.1 Sound, Sata) werd door 4 tweakers beoordeeld, die het product gemiddeld als zeer goed beoordeelden. De algemene beoordeling en betrouwbaarheid werden het meest gewaardeerd, terwijl men het minst positief was over de ondersteuning.

Review schrijven


Scorekaart

  # Gemiddelde
Algemene beoordeling4Beoordeling: zeer goed
Featureset4Beoordeling: goed
Layout4Beoordeling: goed
Prestaties4Beoordeling: zeer goed
Betrouwbaarheid4Beoordeling: zeer goed
  # Gemiddelde
Overklokbaarheid3Beoordeling: zeer goed
Compatibiliteit4Beoordeling: goed
Ondersteuning4Beoordeling: goed
Prijs4Beoordeling: goed

Reviews van bezoekers

Sorteren op: chronologie | waardering

Review door onok - dinsdag 19 april 2005 14:50
2
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: goed Layout Beoordeling: goed
Prestaties Beoordeling: zeer goed Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Overklokbaarheid Beoordeling: geen
Compatibiliteit Beoordeling: goed Ondersteuning Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed
Het is al een wat ouder bordje, maar ik gebruik de NF7-S inmiddels al ruim 2 jaar met veel plezier. Het was destijds een erg veelzijdig bord wat ook nog eens vriendelijk geprijst is. In het begin waren er problemen met sommige SATA harde schijven, maar na het uitbrengen van een bios update waren deze problemen opgelost.

De prestaties van het bord zijn uitstekend. Vooral over het geluid ben ik zeer te spreken. Maar ook het LAN werkt goed en met een lage cpu-load. Verder heb ik eingelijk nooit problemen met het bord, stabiliteit is uitstekend.

Het bord is voor zn leeftijd erg veelzijdig. firewire, usb2, LAN(100mbit) en SATA (raid 0 en 1) zijn aawezig, evenals onboard audio, de inmiddels veelbesproken en geprezen nVidia soundstorm. Et enige wat ik destijds miste aan het bord was Gbit lan, Maar dat was toen nog een luxe. Nu zie je het op elk bord zo'n beetje.

Overklokbaarheid: Ik heb een keer geprobeerd de geheugentimings wat strakker te zetten en de CPU bus 200mhz te zetten (ipv 166). Dit was zonder al teveel resultaat Maar aangezien dat natuurlijk ook aan het geheugen kan liggen en ik nogal een overkloknoob ben laat ik het overklokcijfer maar open. De mogelijkheden zijn er in ieder geval.
Normaal koop ik om de 2 jaar wel...
Negatieve eigenschappen:

geen gbit lan

Positieve eigenschappen:

veelzijdig
goede prijs/kwaliteit
prestaties
nVidia soundstorm audio

Review door EvilWhiteDragon - maandag 25 september 2006 22:49
1
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: zeer goed Layout Beoordeling: goed
Prestaties Beoordeling: zeer goed Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Overklokbaarheid Beoordeling: zeer goed
Compatibiliteit Beoordeling: zeer goed Ondersteuning Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed
Het is een zeer stabiel en goed te overclocken bord. En het is een kwalitief goed en sterk bord ( heb persoonlijk vaak genoeg 2V door de chipset heen gejaagd en 2,2V door de CPU ) . En met overclocken een fsb van 263mhz halen is zeker niet slecht, voor een abit NF7-s. Mijn hoogste CPU clock is ong 2,7 - 2,8 GHz max op dit bord en dat vind ik zeer netjes.
Een van de weinige nadelen op dit bord is dat de northbridge met een fan gekoelt wordt, naar mijn inzien had abit daar beter een passieve heatsink op kunnen zetten a la een zalman. Ook de plaatsing van de headers voor de firewire aansluiting is niet echt leker gedaan, zo half onder de videokaart.
Ander klein puntje is dat er standaard wel cooling op de mosfet's had m,ogen zitten, zeker omdat het een OC bordje is.

Update 13-10-2005:
Sinds een tijdje zit het bord in mijn zelfgebouwde media center incl. met athlon xp-m@1,8Ghz , dit werkt allemaal prima en is heerlijk stil, doordat de AXP-M nauwelijks warm wordt en ik al eerder passieve koelling op de northbidge gemaakt had

Update 22-3-2006:
Heb er inmiddels een RAID array op gemaakt en dit werkt ook allemaal vlekkeloos. Het instellen was snel en vrij simpel geregeld, er waren allleen in eerste instantie wat problemen met...
Negatieve eigenschappen:

Slechte plaatsting van de firewire headers;
een actieve heatsink;
Geen koelling op de mosfets

Positieve eigenschappen:

Goed overclockbaar;
hoge Vcore tot je beschikking;
zeer sterk bordje;

Review door Freemann - maandag 24 oktober 2005 09:00
1
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: goed Layout Beoordeling: goed
Prestaties Beoordeling: goed Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Overklokbaarheid Beoordeling: goed
Compatibiliteit Beoordeling: goed Ondersteuning Beoordeling: voldoende Prijs Beoordeling: voldoende
Het moederbord draait hier als server met een Athlon 2000+. Het moederbord heb ik een goed jaar geleden tweedehands gekocht via Vraag en Aanbod. Het bord is nu +/- 2.5 jaar oud. Het bord draait sinds de aankoop zonder enige problemen 24/7 met een DPC koe erop . Het OS (Windows 2003 server) wordt ondersteund met 512 Mb geheugen en 2 x 160 Gb Maxtor schijfjes. Deze combi is met een Athlon 2000+ blijkbaar uitermate geschikt om als server te functioneren. De schijven zitten op de standaard (Silicon Image 3112) controller en staan in RAID 0 (mirror). Deze opstelling heeft al 1 keer zijn nut bewezen toen 1 van de 2 schijven overleden was. Doormiddel van een restore in de bios van de controller liep alles weer veilig en stabiel. Al met al dus een prachtig board.
Negatieve eigenschappen:

- Actieve Northbridge koeler(inmiddels vervangen door zalmankoeler)

Positieve eigenschappen:

- Overclockbaarheid(van horen/lezen)
- Feature(Soundstorm,RAID)

Review door hellbringer - dinsdag 16 september 2008 22:46
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: zeer goed Layout Beoordeling: goed
Prestaties Beoordeling: zeer goed Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Overklokbaarheid Beoordeling: zeer goed
Compatibiliteit Beoordeling: slecht Ondersteuning Beoordeling: slecht Prijs Beoordeling: zeer goed
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: