Stiekem zitten we hier zelf dus als Tweakers toch een onderscheid te maken tussen man en vrouw.
Maar dat onderscheid is er toch ook? Vrouwen zijn nu eenmaal anders dan mannen, en dan hebben we het niet alleen over de manier waarop ze plassen. Vrouwen hebben veelal totaal andere interesses dan mannen en daar is niets seksistisch aan. Het wordt pas seksistisch op het moment dat je vindt dat een vrouw minder rechten zou hebben.
Het is bovendien vaak zo dat mannen die erg geïnteresseerd zijn in dingen die vrouwen vaak interessant vinden, of andersom, dat dat ook iets zegt over hun seksuele geaardheid. Ik denk dat een significant hoger aantal homo’s te vinden zijn onder mannelijk balletdansers, visagisten of modeontwerpers. Nogmaals, dit heeft niets te maken met iets minderwaardigs, maar er zijn gewoon duidelijke verschillen tussen mannen en vrouwen, waarbij er slechts enkele uitzonderingen zijn.
Om deze reden vindt ik discussies over het streven naar gelijke aantallen mannen en vrouwen, en mannen op topposities altijd zo krom. Ook de verdeling van huishoudelijke taken, of de verdeling van het zorgen voor kinderen komt vaak neer op het verschil in interesses tussen mannen en vrouwen. Ik heb tussen jonge moeders en jonge vaders gewerkt, en jonge moeders kunnen over bijna niets anders praten dan over kinderen, terwijl dat bij jonge vaders niet zo is. Als de interesses dus zo anders zijn, dan is het dus ook logisch dat een vrouw er eerder voor zal kiezen om voor de kinderen te zorgen dan een man dat zal doen. Daaruit vloeit dan voort dat er minder vrouwen zijn die bezig blijven met hun carrière, en het logische gevolg is dat minder vrouwen de top halen.
De rechten van mannen en vrouwen, hetro’s en homo’s, moeten natuurlijk altijd wel gewaarborgd blijven. Als iemand een bepaalde interesse heeft en hij of zij is daar goed in, dan mag het nooit zo zijn dat er een bepaald glazen plafond bestaat. Het blijkt bovendien iedere keer weer dat gemengde teams beter presteren, en daarom zou het logisch zijn dat vrouwelijke IT’ers erg gewild zijn op de arbeidsmarkt.
Als je het bovendien leuk vind om een wetenschappelijk experimentje te doen als je met de kerst met de hele familie bij elkaar zit, dan moet je iedereen een standaard herenfiets laten teken. Uiteraard mogen ze niet bij elkaar afkijken. Let hierbij op het resultaat, maar ook waar de deelnemers mee beginnen. Je zal zeer waarschijnlijk een significant verschil merken tussen mannen en vrouwen.