De hacks en glitches zijn er nu wel grotendeels uit hoor. Je kunt rustig de Dark Zone in en dan dagenlang geen hack tegenkomen. Of je hebt pech en moet een keer van phase wisselen. Maar daar is echt wel kordaat tegen opgetreden sinds dat persbericht van 4 mei.
De eerste incursion op challenging... het is makkelijk om te roepen dat 'het maar waves zijn' en toch zie ik geen enkel groepje vanuit Matchmaking langs waves 11 en 15 komen, en zélfs op Hard zie je geregeld een team wipe of mensen die van de ene revive in de andere zitten. Terwijl het inderdaad niet moeilijk is, maar het vereist echt wel teamwork en als het werkt, is Challenging Falcon Lost best een leuke uitdaging. Ik hoop ook dat de tweede incursion wat meer mechanics krijgt, maar het was geen verkeerd startschot.
Waar The Division het momenteel laat liggen wat mij betreft is helemaal niet zozeer 'de Dark Zone' of 'de PVP' of 'het gebrek aan PVE'. Het mist incentive om te blijven spelen. En dat komt puur en alleen omdat crafting en droprates nog steeds niet goed genoeg zijn. Een paar uur spelen om genoeg weapon parts te verzamelen voor één crafting roll, dat gaat er bij mij niet meer in. In het begin kon ik dat nog wel volhouden, maar na zo'n 70 weapon crafts ben je er wel klaar mee. Hoe leuk de gameplay ook is; want de DZ is en blijft érg tof en heeft gewoon unieke gameplay die ik zelden heb mogen ervaren. De GS bracket 161+ werkt ook prima, als je ingemaakt wordt in de DZ dan ben je óf alleen bezig, of je hebt een team maatjes die niet goed weten wat ze aan het doen zijn. Er is écht wel zoiets als support builds bijvoorbeeld, en dingen als shock turrets en incendiary traps zijn tactieken die ik niemand zie gebruiken, maar waarmee je in je eentje hele teams uitschakelt. Kortom: onder de klagers schort het nogal aan inzicht en skill level en dat is niet verwonderlijk als je alleen geglitched hebt en daarna bent afgehaakt - laten we de dingen wel in perspectief zetten, nietwaar

Er gaan avonden voorbij dat je met een groepje van 4 man de hele server achter je aan krijgt omdat je gewoon niet neer te krijgen bent, en dan is deze game toch echt op zijn best. 4 versus 16 is mij niet onbekend en dan weet ik echt wel waarom deze game zoveel potentie heeft.
Omdat crafting nu zo'n hoge drempel kent en de DZ niet zo bijzonder efficient farmen is (tenzij je echt alle fun wil ontwijken...) én 99% van de drops daar 163 GS rommel is, is er veel te weinig progressie. Zeker als je al een hoge gearscore hebt. Perfectioneren van je setup gaat eigenlijk niet, er zit veel te veel RNG in (alle stats zijn rolls, dus de kans op een semi-goede upgrade is bijna nihil). Volgens Massive gaan de drop tables veranderen met 1.2. Ik ben benieuwd, want dát heeft de game heel hard nodig.
Al met al, denk ik dat het veel te vroeg is om deze game aan de kant te schuiven. Als je dat op dit moment nog doet vanwege glitches en hacks, dan leef je op basis van twee weken oud nieuws en heb je een boel gemist.
[Reactie gewijzigd door Vayra op 18 mei 2016 10:49]