Het valt niet mee om een conclusie te trekken over de 15,4"-versie van de MacBook Pro en dat komt vooral doordat de laptop veel plus-, maar ook veel minpunten heeft. Twee van die minpunten zijn de prijs en het toetsenbord. De toetsen hebben vrijwel geen travel en vinden we daardoor niet prettig tikken. Hoewel er ook mensen zijn die het nieuwe toetsenbord fijn vinden, denken we dat dat voor de meesten niet geldt.
Ook de prijsverhoging is fors. Als we op de adviesprijzen van Apple afgaan, betaal je voor de goedkoopste 15,4"-MacBook 2700 euro: 450 euro meer dan voor het goedkoopste 2015-model. Voor dat geld krijg je een wat snellere processor, ssd en videokaart, maar wil je meer dan de standaardopslag van 256GB, een snellere processor, of een vlottere videokaart, dan mag je diep in de buidel tasten, want upgrades zijn erg duur. Daarnaast is het, tot teleurstelling van velen, niet mogelijk om de laptop te configureren met meer dan 16GB geheugen.
Er zijn ook duidelijke verbeteringen. Het scherm is helderder en heeft een hoog contrast. De accuduur is langer geworden en bedraagt nu tien uur bij video kijken. De compactere behuizing is mooi meegenomen en levert een lager gewicht op dan bij zijn voorganger. De grote touchpad werkte bij ons erg prettig, al wordt op verschillende plekken melding gemaakt van problemen. We gaan er echter vanuit dat Apple die met een software-update kan oplossen.
Tot slot heeft Apple natuurlijk de nieuwe Touch Bar in de MacBook Pro geïntegreerd. Het handigste aan de oledbalk vinden we de vingerafdrukscanner, die praktisch is en vlot werkt. De Touch Bar zelf kan ook handig zijn, doordat hij je de meest voor de hand liggende functies voorschotelt, maar we betwijfelen of je er ook echt efficiënter van zult werken, omdat hij je afleidt van je scherm en omdat voor veel gevallen een sneltoets of het gebruik van de touchpad sneller is.
Net als de 13,3"-MacBook Pro laat zijn grote broer een gemengde indruk bij ons achter. De voordelen van het nieuwe scherm, de vingerafdrukscanner en de accuduur zijn duidelijk, maar het toetsenbord en de hoge prijs van de laptop en eventuele upgrades vallen tegen. De nieuwe Touch Bar kan ons ook niet over de streep trekken en we kunnen ons dan ook voorstellen dat mensen niet direct de upgrade naar dit model zullen maken.
Getest
Apple MacBook Pro 2016 15,4" met Touch Bar 2,7GHz, 512GB SpacegrijsPrijs bij publicatie: € 3.200,-