Dat begon met de meest recht-toe, recht-aan-aanpak, namelijk met Aveline in haar normale Assassin's outfit. Dit levert kortweg de gameplay op zoals je die gewend bent in Assassin's Creed-games; Aveline kan rennen, springen, klauteren en soldaten op de meest uiteenlopende manieren uitschakelen. Het grootste nadeel van deze kleding is dat bewakers op hun hoede zijn en Aveline zullen herkennen als ze te lang in hun buurt staat.
De 'normale' Assassin
De aanpak van Aveline de Assassin zal veel gamers dus wel tot de verbeelding spreken. Doel van de missie is om, liefst ongezien, een officier in een fort te vermoorden. Dat fort wordt bewaakt door allerlei bewakers, die voor de deur staan, rondlopen of op de daken zijn geposteerd. Iedereen met wat AC-ervaring weet dat je er via het dak meestal het snelst bent, dus we zagen hoe Aveline de soldaten op het dak geruisloos uitschakelt en vervolgens bovenop haar doelwit springt. Vervolgens steelt ze een document van het levenloze lichaam en verlaat ze het fort weer op dezelfde manier, via de daken.
Dat is dus één aanpak. Voor variant twee duikt Aveline even een voor verkleedpartijen bedoeld huisje in. Die huisjes vind je op diverse plaatsen in New Orleans, zodat je gemakkelijk van kostuum kunt wisselen. Als Aveline weer naar buiten komt, is ze gehuld in de dure kledij van een dame van stand. Deze vermomming, genaamd The Aristocrat, levert ook aparte secundaire missiedoelen op. The Aristocrat krijgt bijvoorbeeld bonuspunten als de missie uitgevoerd wordt zonder dat Aveline wordt ontdekt. Dat is sowieso wel een goed idee, want als Aristocrat verliest Aveline de mogelijkheid om te klimmen en te free-runnen, dus snel ontsnappen zit er niet in.
Bewakers verleiden als Aristocrat
Als Aristocrat kan Aveline soldaten verleiden en ze geruisloos uitschakelen met een giftige pijl, die ze kan afschieten met haar paraplu. Ook kan ze bewakers omkopen om even de andere kant op te kijken, want geld is voor Aveline geen probleem. We zien hoe ze de bewakers bij de ingang omkoopt om zo door te kunnen lopen. Een dame die echter alleen rondloopt in een fort? Dat wekt ook argwaan. Dus verleidt ze een soldaat, die vervolgens continu achter haar aanloopt. Het gevolg is dat er geen haan meer kraait naar haar aanwezigheid, want ze heeft immers een escorte. Het doelwit wordt uitgeschakeld met een giftige pijl en voordat Aveline's metgezel door heeft wat er gebeurt, heeft hij een hidden blade tussen zijn ribben. Dat traditionele wapen is gelukkig beschikbaar in alle vermommingen van Aveline.
Na rustig het fort weer uitgewandeld te zijn, is het tijd voor de derde vermomming. Dit keer komt Aveline als Servant tevoorschijn. Het type persoon dat bewakers niet eens zien staan, zo legt Ubisoft uit. De Servant is op een bepaalde manier een mix van de Assassin en de Aristocrat. Ze wekt minder argwaan dan de Assassin maar kan nog wel klimmen. Ze zal echter wel wat voorzichtiger te werk moeten gaan, want ze kan geen persoonlijk escorte regelen, zoals de Aristocrat dat wel kan.
De moordende Servant
De Servant wandelt het fort binnen met een kist in haar anders. Wie verdenkt immers een slavin die wat spullen een fort binnen draagt? Het zal wel goed zijn. Vervolgens ontsnapt ze aan de aandacht van enkele in de buurt zijnde bewakers door tussen wat schoonmakers in te gaan staan. zo komt ze langzaam maar zeker dichterbij haar doelwit. Uiteindelijk schakelt ze het uit met haar hidden blade en verlaat ze het fort weer, opnieuw met een kist in haar handen, om argwaan te voorkomen.