Misschien zijn onze verwachtingen van ultrabooks een beetje te hoog, maar we krijgen het gevoel dat de term aan het verwateren is. We zien de laatste tijd steeds meer notebooks die weliswaar dun zijn, maar voor de rest maar ternauwernood aan de ultrabook-eisen voldoen, met name om op prijs te kunnen concurreren.
Zo worden deze apparaten bijvoorbeeld niet met ssd's, maar met harde schijven uitgerust; op de schermen wordt flink bespaard en ook de behuizingen zijn lang niet altijd om over naar huis te e-mailen. Dat alles doet afbreuk aan het ultrabook-concept - en bij de Envy 4 bekruipt ons dit gevoel ook.
De behuizing is heel mooi en de bouwkaliteit is niet slecht, maar ook niet beter dan gemiddeld. De laptop is dun genoeg voor een ultrabook, maar het gewicht is met 1,78 kilo aan de hoge kant. De mindere prestaties van de harde schijf worden deels opgevangen door een cache-disk van 32GB. De accuduur is heel redelijk voor een ultrabook en we hebben weinig op het toetsenbord aan te merken. Zo bezien is het een aardige ultraportable voor een redelijke prijs.
Er zijn echter een paar zwaarwegende tekortkomingen. Het touchpad werkt niet fijn, de draadloze netwerkkaart ondersteunt alleen de 2,4GHz-band en het scherm is zeer matig. Vooral dat laatste is kwalijk voor een laptop die echt bedoeld is om onderweg te worden gebruikt. Daarmee is de Envy op zijn best een doorsnee ultrabook, en de mooie behuizing en de toetsenbordverlichting veranderen daar weinig aan.
Pluspunten
+ Mooie behuizing
+ Betaalbaar
+ Redelijke prestaties en accuduur
Minpunten
- Matig touchpad
- Matig scherm
- Zwaar voor een ultrabook