Door Wouter Tinus

Intel Foster sneak preview

SysMark 2000 & SiSoft Sandra

Een goede benchmark om mee te beginnen is Bapco SysMark 2000. Het goede aan deze test is dat echte programma's worden gebruikt en echte vaak voorkomende taken worden verricht. Zo wordt bijvoorbeeld PowerPoint 2000 geïnstalleerd en zet computer vervolgens aan de hand van een script in razend tempo twee presentaties in elkaar, compleet met bewegende beelden en al. In totaal worden twaalf van dit soort dingen gedaan, waarna de computer een indexcijfer krijgt. Bij een index van 100 presteert het systeem gelijk aan een Pentium II 450MHz. Helaas was ons Foster systeem nog geen final ontwerp en vertoonde het bij deze benchmark een aantal rare hikjes, waardoor de scripts niet goed werden uitgevoerd. Zelfs na een aantal pogingen en een nieuwe installatie van de benchmark weigerden bepaalde tests uitgevoerd te worden. Gelukkig doet SysMark niet al te moeilijk bij het falen van één test; de rest kan gewoon doorgaan. Dit was het resultaat:

Dit was een redelijk verrassende uitkomst, want zou je een Pentium III 1GHz met een Xeon 1GHz vergelijken zou het verschil nihil zijn, terwijl we hier gemiddeld bijna 10% sneller werken met de Foster chip. In Photoshop zien we zelfs dat Foster 23% sneller is dan de Pentium 4 met gelijke kloksnelheid. De enige software die niet sneller draait op de Xeon is Excel, maar dit zou ook veroorzaakt kunnen worden door hetzelfde probleem dat ervoor zorgde dat CorelDraw, Paradox en Word niet werkten.

Pentium 4
Foster
Verschil
Bryce 42222376,8%
CorelDraw 9416--
Elastic Reality 3.121123511,4%
Excel 2000209206-1,4%
NaturallySpeaking Pref 4.018520711,9%
Netscape Communicator20524519,5%
Photoshop 5.519123523,0%
Paradox 9.0159--
PowerPoint 20001932056,2%
Premiere 5.11351360,7%
Word 2000185--
Windows Media Encoder 4.02873025,2%
Gemiddelde *2042239,3%
* = De tests die op het Foster systeem weigerden zijn bij de weging van de Pentium 4 ook weggelaten

De volgende test op ons lijstje was SiSoft Sandra 2001. Met dit programma meten we de rauwe rekenkracht van de processor en krijgen we een indicatie van de interne en externe bandbreedte. Eerst was de CPU benchmark aan de beurt. We zien duidelijk dat Foster het beter doet dan de Pentium 4, maar niet goed genoeg om de 1,6GHz versie van de Pentium 4 voorbij te fietsen, laat staan de Athlon 1,2GHz. Ook bij de multimedia benchmark is de situatie hetzelfde:

De echte verrassing komt echter bij de geheugentest, de i850 Tehama chipset trekt in de ALU en FPU tests respectievelijk 1201 en 1216MB/s. De nieuwe Colusa chipset voor Foster blijkt echter significant sneller; deze haalt 1394 en 1457MB/s. De 860 chipset is dus bijna 18% sneller en dat verklaart meteen waarom Photoshop het systeem zo lief vond .


Nintendo Switch (OLED model) Apple iPhone SE (2022) LG G1 Google Pixel 6 Call of Duty: Vanguard Samsung Galaxy S22 Garmin fēnix 7 Nintendo Switch Lite

Tweakers vormt samen met Hardware Info, AutoTrack, Gaspedaal.nl, Nationale Vacaturebank, Intermediair en Independer DPG Online Services B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2022 Hosting door True

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee