Western Digital heeft een relatief klein aantal webdiensten aan zijn mediaspeler toegevoegd. De integratie met Facebook is redelijk ver doorgevoerd: gebruikers kunnen bestanden uploaden naar de sociale netwerksite, al vonden we het wat vreemd om deze optie aan te treffen bij een videobestand van 9GB. Bij het uploaden van foto's is het een nadeel dat er maar één afbeelding per keer verstuurd kan worden. De Facebook-client biedt verder de mogelijkheid om status-updates van vrienden te lezen en filmpjes en foto's van anderen te bekijken.
De YouTube-speler werkt naar behoren en biedt de mogelijkheid om in te loggen op de videodienst. Hierdoor kunnen playlists aangemaakt en afgespeeld worden. De Flickr-client is weinig verrassend, maar doet wat hij moet doen, evenals de AccuWeather-app die het weerbericht verzorgt.
Diensten als Pandora werken helaas (nog) niet in Nederland, terwijl voor Live365.com na een proefperiode betaald moet worden om audiostreams te mogen beluisteren. De Mediafly-dienst biedt videocasts van enkele Amerikaanse zenders, maar wij vonden de ui weinig overtuigend.
In het online aanbod missen we nog vod-diensten die voor Nederland relevant zijn, zoals Uitzending Gemist, terwijl het aanbod voor Amerikanen met diensten als Netflix en Hulu aanmerkelijk interessanter is. Een ander nadeel is dat het platform vooralsnog gesloten is, zodat de gebruiker vastzit aan de keuzes van Western Digital. Of hier in de toekomst verandering in zal komen, valt te bezien.
Muziek beluisteren en foto's bekijken
De WD TV Live Hub biedt voldoende verwerkingssnelheid en opslagcapaciteit om foto's te ordenen en te bekijken. Door het aanmaken van thumbnails blijft het overzicht bewaard. De mogelijkheid om de bestandenlijst te filteren - bijvoorbeeld op datum - en de sorteerfuncties dragen daar verder aan bij. Foto's kunnen geroteerd worden en ook inzoomen is mogelijk, en uiteraard ontbreekt een slideshow-functie niet.
Het afspelen van audio op de mediaspeler van WD is beter uitgewerkt dan bij menig concurrent. Audiobestanden kunnen in afspeellijsten worden geplaatst, er is een shuffle-modus beschikbaar en albumart wordt keurig getoond. Ook het aantal ondersteunde audioformaten is dik in orde.