Ik zeg niet dat ze geen redenen hebben om 64bit nog links te laten liggen maar zeker als we spreken over de hele grote ondernemingen is een migratie gemakkelijk 2 tot 3 jaar tussen de beslissing we stappen over en dat effectief de eerste tot de laatste is overgezet.
En een van de redenen waarom migraties daar zolang duren is inderdaad die custom software. En die software is doorgaans altijd een ramp. Documentatie is er bijna nooit.
Ofwel is het geschreven door een interne maar de kans dat die er nog werkt is klein (IT'ers hebben nogal vrij veel verloop van job, ook veel outsourcing).
De code trekt zelden op iets, ik ben geen programmeur van beroep maar wat voor miskleunen ik al niet ben tegengekomen in zowel oude als nieuwe software. Stond ik bij mijn baas en zei ik "diegene die dit heeft geschreven inclusief diegene die dit goedgekeurd heeft mogen ze op staande voet ontslaan" waarop hij lacht en antwoord "het is te hopen van niet want anders hebben we niemand om het op te lossen"
Ofwel is het geschreven door een externe partij, uiteraard na opvragen van verschillende offertes en de goedkoopste krijgt het contract. Controle van code kwaliteit? onbestaand. Dan krijg je toestanden als een verwijzing in het register voor het x en y coördinaat voor het zoekvenster

(en ik maar zoeken waarom hij dat buiten het schermbereik plaatste)
En dan heb je ook nog de beste van allemaal, men heeft geen flauw idee wie het geschreven heeft of waar het vandaan komt. "Ooit heeft iemand dat hier is gemaakt denk ik" is het antwoord dan.
En dat soort tooltjes en software zijn dan diegene die een migratie zo moeizaam maken. Soms hebben ze er al gigantisch aan zitten klooien om het op XP werkend te krijgen laat staan dat je op 7 krijgt.
Heel het punt komt samen op mismanagement van inhouse software. Maar met een migratie komt dit pijnlijk naar boven waarop ze doorgaans wel actie ondernemen om alle software te documenteren en software owners aan te duiden. Of dit genoeg is betwijfel ik overigens ten strengste.
Echter om terug te komen op 32/64 bit, waarom draai je die oude software niet in XP modus? Virtuele box die zo in te stellen is dat de gebruiker het doorgaans niet eens opmerkt. De applicatie opent alsof ze op win7 geïnstalleerd is maar aan de icoontjes kan je zien dat het in werkelijkheid op XP aan het draaien is. Folders, printers en netwerklocaties worden doorgegeven dus dat is ook geen issue. Wel vraagt het iets meer resources maar met huidige prijzen ram en standaard overpowered CPU's is dat toch geen probleem?
Dan hoef je ook niet te klooien met wizards of custom compatibiliteit settings
[Reactie gewijzigd door sprankel op 13 juni 2014 14:46]