Een artikel in een Russisch tijdschrift doet geruchten aanzwellen dat er een netbookversie van de Macbook aankomt. Het zou echter om een vroege 1 april-grap kunnen gaan: Apple verklaarde immers eerder geen brood in netbooks te zien.
Het artikel lijkt uitspraken van Apple van begin dit jaar te weerleggen dat het bedrijf de netbookmarkt niet zal betreden, omdat dergelijke apparaten onvoldoende zouden kunnen presteren om Apples klanten te behagen. Niettemin werd later door Chinese en Taiwanese bronnen gemeld dat het bedrijf overleg zou voeren met verschillende fabrikanten over de bouw van een kleine laptop met 10"-touchscreen.
In een advertentie in de april-editie van een Russisch tijdschrift zijn nu foto's en specificaties opgedoken van een zogenaamde Macbook mini, inclusief specificaties, schrijft 9 to 5 Mac. Het zou gaan om een apparaat met een 10,4" wxga-display met led-backlight en een resolutie van 1280x768 pixels. Deze zou zijn voorzien van een op 1,83GHz draaiende Intel Atom Z740-processor met 1MB L2-cache, 2GB ddr3-geheugen en 64GB ssd-opslag. Voorts zou de machine zijn uitgerust met GeForce 9400M van huize nVidia, bluetooth, wifi, een mini-displayport en een enkele usb-gleuf. Het apparaat zou 1,03kg wegen en 267 bij 195 meten, waarbij de dikte varieert van 4mm tot 19.4mm. De netbook zou later dit jaar voor rond de 900 dollar op de markt verschijnen.
De specificaties en de foto's roepen evenwel vragen op: zo is er bijvoorbeeld geen Atom-processor bekend met de aanduiding Z740. Weliswaar brengt Intel volgende maand nieuwe Atom-cpu's uit maar die zullen naar verwachting onder de 500-serie vallen. Momenteel is er een Z540 verkrijgbaar, die echter op 1,86GHz draait in plaats van de genoemde 1,83GHz. De komende Atoms zouden een kloksnelheid van 2GHz meekrijgen. Op 9 to 5 Mac zijn meer foto's en tijdschriftpagina's over de zogenaamde Macbook mini verschenen.
