Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Benchmarks Macbook Air verschenen

Twee websites hebben Apples nieuwste ultradunne notebook aan enkele benchmarks onderworpen. Mac Rumors heeft de hdd- en ssd-versie getest, terwijl Gizmodo de Macbook Air met de andere laptops van Apple heeft vergeleken.

Mac Rumors heeft benchmarks van een ssd- en een hdd-versie van de Macbook Air gepubliceerd. De hdd-versie van de geteste laptop is voorzien van een 1,6GHz Intel Core 2 Duo Merom-cpu, terwijl de ssd-variant op 1,8GHz werkt. Niet alleen in de processortests wist de 1,8GHz-laptop de tragere 1,6GHz-versie uiteraard te verslaan, maar ook in de lees- en schrijftests voor de harde schijf wist de snellere notebook dankzij de solid-state disk de beste prestaties neer te zetten.

Gizmodo heeft een Macbook Air met een Macbook en een Macbook Pro aan de hand van vijf verschillende tests met elkaar vergeleken. De drie laptops hebben onder meer een muziekalbum van cd naar mp3 geript, een hd-filmtrailer naar een andere resolutie geconverteerd en een zip-bestand van een usb-stick naar de harde schijf gekopieerd. Van elke gedraaide test is de tijd gemeten en vervolgens zijn de resultaten naast elkaar gelegd. De Macbook Air wist alleen in de mp3-test de snelste tijd wist neer te zetten. In iets meer dan drie minuten wist de Air een muziekalbum om te zetten; de overige twee laptops hadden bijna vier minuten nodig. De overige vier benchmarks werden door de Macbook Pro gewonnen.

De Macbook Air werd begin dit jaar geļntroduceerd als de dunste notebook op dit moment. De laptop is vanaf 1699 euro met een 80GB-hdd verkrijgbaar. Voor een meerprijs van 899 euro wordt de harde schijf door een 64GB-ssd vervangen.

MacBook Air1.6GHz HDD1.8GHz SSD 
CPU79.9899.61 
Thread Test148.81134.99 
Memory Test 140.42148.00 
Quartz Graphics Test96.89107.74 
Open GL17.2618.27 
User Interface105.81113.53 
Disk Test24.0547.26 
 Sequential42.2140.82 
    Uncached Write30.96 MB/s20.83 MB/s[4K blocks]
    Uncached Write31.19 MB/s26.32 MB/s[256K blocks]
    Uncached Read7.27 MB/s 7.97 MB/s[4K blocks]
    Uncached Read30.42 MB/s 48.75 MB/s[256K blocks]
 Random16.8156.13 
    Uncached Write0.57 MB/s 2.23 MB/sec[4K blocks]
    Uncached Write18.35 MB/s 16.92 MB/s[256K blocks]
    Uncached Read0.35 MB/s 7.02 MB/s[4K blocks]
    Uncached Read13.28 MB/s 48.24 MB/s[256K blocks]

Door Robin Vreuls

Doktersteam

02-02-2008 • 09:55

37 Linkedin Google+

Submitter: FvdM

Reacties (37)

Wijzig sortering
De Macbook Air wist alleen in de mp3-test de snelste tijd wist neer te zetten. In iets meer dan drie minuten wist de Air een muziekalbum om te zetten; de overige twee laptops hadden bijna vier minuten nodig.
Van de website
or the MP3 Encoding, we used iTunes and Seu Jorge's album Cru, which is 46 minutes long. We set up custom import settings, which were 192 kbps VBR, set at high quality.
Dit is dus een album tegen minder dan 15x omzetten naar mp3?

nu moet ik zeggen dat ik dat niet bijster veel vind, op mijn t7200 (intel core2duo 2.0Ghz) gaat het al tegen 32x (HQvbr) (een pc weliswaar), een (te) groot verschil tussen 1.8 en 2.0 Ghz me dunkt en al zeker tegenover een macbook pro die er bijna 4 minuten over doet!! (maar dat was een gewone core duo 2.2Ghz)


EDIT: ahnee, ik denk dat ik al weet waaraan het ligt, iTunes support geen multicore, enkel singlecore. DBPowerAmp waarmee ik werk ondersteunt dat wel en converteert dus 2 nummers tegelijk, aan 16x elks

dan kan de 15x wel ongeveer kloppen

[Reactie gewijzigd door 108886 op 2 februari 2008 14:24]

Het is ook geen gewone "full-power" Core Duo processor Musback. Ze hebben wat in moeten leveren in performance om het formaat zo klein te kunnen houden.

Maar die MacBook Air is ook niet gebouwd voor de ultieme performance, maar als "ultieme" mobiele oplossing. Een full sized keyboard en fatsoenlijk groot scherm, met een gewicht (gebrek eraan) waar je U tegen zegt. Hij is niet bedoeld om games mee te spelen, films mee te converten (of rippen), hoewel hij 't wel allemaal aan kan ;)
Ik vind uit de Xbench test (wat het waard is om er bij te vermelden t.net jongens ;) ) dat de zeer platte machine, bepaald geen platte performance geeft. Voor een dunne laptop, hebben ze dit erg netjes gedaan.

Helaas zijn de specificaties gewoon niet te vergelijken met andere machines. De CPU snelheid ligt al heel anders, en dan heb je hier ook nog 2GB aan ram...En dan is het ook nog een Mac. Waar wil je et mee vergelijken, een Mac Pro? Elke vergelijking die je maakt zal niet helemaal kloppen omdat de doelgroep heel anders is.

Overigens vind ik het raar dat de complete score niet gepost is...
Voor de gemiddelde consument niet nee. Maar, als in de toekomst SSD's goedkoper worden dan wordt het veel interessanter natuurlijk. Men moet ergens beginnen en in het begin zijn zo'n dingen vaak erg duur. Ik vind het al interessant om te zien dat ze in bepaalde laptops al verkrijgbaar zijn, dat is toch al een eerste stap.
Het is natuurlijk niet alleen de prestaties waar je naar moet kijken, een SSD gebruikt ook maar een fractie van de stroom van een normale HDD. Ga er maar van uit dat de accu een stuk langer mee gaat met de SSD...
Het grote voordeel zit hem vooral in de random r/w. Denk dat games meer grote files hebben, die tijdens het installeren al op ongeveer dezelfde plek wordt neergezet, waardoor het tijdsverlies van de vele seeks ineens een stuk minder is, en je output hoger wordt dan in een synthetische benchmark. Bovendien gaat dit over laptops. Mijn harddisk in m'n deskop systeem haalt met gemak 60-70 MB/s, dus dan is ineens een ssd met 40 MB/s niet zo snel meer.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.


Apple iPhone XS HTC U12+ dual sim LG W7 Google Pixel 3 XL OnePlus 6 Battlefield V Samsung Galaxy S10 Google Pixel 3

Tweakers vormt samen met Tweakers Elect, Hardware.Info, Autotrack, Nationale Vacaturebank en Intermediair de Persgroep Online Services B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2018 Hosting door True