Ars Technica heeft een uitgebreide beschouwing online gezet over Mozilla versie 1.0. De tekst begint met wat uitleg over hart van de browser: de Gecko-engine, en de verschillende standaarden waar dit stukje software mee om kan gaan. In het begin wordt namelijk beweerd dat de Win32 versie van Mozilla de grootste uitdager voor Internet Explorer sinds jaren is, maar helaas wordt er niet te diep ingegaan op de kwaliteit van de renderer ten opzichte van de Microsoft browser, behalve dan een aantal door Mozilla zelf geleverde demonstraties waarin IE - surprise - de mist in gaat.
Over de features van de browser zelf is men tevreden, maar ook niet veel meer. Het pakket dat het Mozilla team rond de Gecko engine heeft gebouwd is nog zeker niet vrij van bugs en dingen als het installeren van plugins is nog ronduit onhandig. Over de toegevoegde chatsoftware wordt alleen maar gezegd dat deze 'bruikbaar' is. Uiteindelijk wordt er een 7 uitgedeeld als rapportcijfer. De engine is een 9 waard (waar die van IE er met een 8 vanaf zou komen), maar de omliggende Navigator haalt het eindcijfer zwaar naar beneden. Gebruikers van een oudere Netscape of mensen die op een niet-Windows platform zitten zouden serieus naar Mozilla (of een andere Gecko-browser) moeten kijken, maar wie IE 6.0 gewend is en geen ingebouwde afkeer van Microsoft heeft, en niet zit te springen om bepaalde features, zal waarschijnlijk geen reden zien om over te stappen:
If you currently use IE, you won't lose too much apart from the professional polish by switching over to Mozilla. You will encounter bugs and will have more trouble installing plugins than with IE. Unless the ability to override pop-ups or a browser's look appeals to you (skinability), there is no feature compelling enough to prompt a switch from IE 6, aside from personal taste. Most web pages out there are developed to deal with the known browser incompatibility issues and will display themselves for you correctly in either IE 6 or Mozilla.