De definitie van wat 'gedegen' is hangt sterk af van je eigen denkrichting, is mijn ervaring. Als het uiteindelijk gekozen standpunt of richting niet hetgene is dat je zelf wilde, dan denk je al gauw dat er niet over is nagedacht. Ook niet meedelen van welke opties er zijn overwogen helpt het denken dat er niet iets is overwogen in de hand. En dat laatste was zeker het geval bij de mededelingen vanuit de regering tijdens de maatregelen periode. Pas tegen het einde gingen ook OMT leden(voorzitter?) uitgebreidere uitleg geven over het waarom achter de maatregelen, zodat je in elk geval er kennis van _kon_ nemen. Als ik mijn huis als voorbeeld neem, was ik vaak de enige die dat gedeelte nog probeerde te volgen, de rest haakte af na het stuk van de minister met de maatregelen.
Ik blijf r bij dat het gek is om te denken dat ze niet uitgebreide overwegingen hebben gehad bij elke maatregel die werd genomen. Of je het eens bent met de bronnen die ze hebben gebruikt en/of aangesproken is wat anders, dan aan te nemen dat er geen gedegen overweging was. Ik denk dat er een hoop beter had gekund, en misschien wel had gemoeten. Maar ik denk niet dat ze maar in het wilde weg maatregelen bedachten zonder enige overweging over de gevolgen. Ze hebben ook zeker nagedacht over de nadelen, maar besloten dat die op zouden wegen tegen de voordelen. Daar kan je van alles van vinden, en dat doe ik, net als jij, ook, maar ze hebben wel degelijk een afweging gedaan.
Een andere groep mensen op die plek had misschien andere maatregelen genomen, of nog meer bronnen gebruikt. Of had zelfs met die bronnen wel dezelfde maatregelen genomen. Al die wetenschappers die roepen dat de maatregelen vanwege psychische gezondheid anders hadden gemoeten, die wegen ook een hoop zaken niet mee in hun modellen. Misschien zijn er wel economische redenen of weet ik wat voor andere reden om het toch anders te doen. Ergens is er altijd een overweging waar iemand anders het niet mee eens is. En ik denk dat je blij mag zijn dat je niet zelf over zoveel levens hoefde te beslissen.
Stel dat je kiest voor de 'levensjaren' tactiek, en gewoon een miljoen Nederlanders laat doodgaan in de epidemie. En het enige dat je in je persconferentie te melden hebt is "Ja, op den duur is dit echt beter voor de levensjaren van de overlevenden". Als je niet ter plekke gelyncht wordt, dan krijg je later wel ergens een stukje lood in je hoofd terwijl je een radio interview verlaat, ofzo.
Ik ben enorm tegen de lui die daar stonden te kakelen, en wou dat ze nooit verkozen waren. Maar ik geloof nooit dat ze geen overweginen hebben gemaakt en niet hun best hebben gedaan zich terdege te laten informeren. Ik denk en geloof dat ik niet dezelfde besluiten zou hebben genomen, maar ik weet (helaas door hun eigen manier van doen) niet alle bronnen die ze wel hebben geraadpleegd. Dus misschien was ik wel tot dezelfde conslusies gekomen, geen idee. Misschien jij ook wel, als je het hele plaatje had gehad. Ben benieuwd of we het ooit zullen weten.
Als je mijn reacties terug leest, zul je zien dat ik het altijd over levensjaren heb gehad.
En dit is gewoon objectief niet waar.
Je schreef:
Al aan het begin van de pandemie gaven organisaties als bijvoorbeeld Unicef aan dat de Covid-respons meer doden zou veroorzaken dan het virus zelf ooit zou kunnen doen.
[Reactie gewijzigd door dok33 op 9 januari 2023 08:58]