Algemeen
Bij Dell al twee keer een bestelling geplaatst, de eerste bestelling was een beeldscherm (e228wfp) en de tweede was een studio1749 laptop.
Beide bestellingen zijn naar tevredenheid afgehandeld.
Beide pakketten waren goed verpakt en kwamen op tijd aan.
Aftersales
De voeding van mijn laptop is vorige week overleden, dit nadat de garantie die door Dell standaard wordt gegeven al een half jaar was verlopen.
Gezien het feit dat een voeding meer dan 1.5 jaar mee moet gaan heb ik om een kosteloze vervanging gevraagd.
Via een mail naar de helpdesk werd ik naar de technische dienst verwezen, na een mail naar de technische dienst werd mij meteen een nieuwe voeding (kosteloos) aangeboden. De nieuwe voeding kwam direct de volgende binnen.
-Goede communicatie aan Dells kant.
-Snelle levertijd van de nieuwe voeding.
Algemeen
We hadden 10 nieuwe schermen en 10 toetsenborden nodig. via de website kan je goed in het aanbod van Dell zoeken en vergelijken.
Na het doen van de bestelling bleken de gewenste 22' schermen niet meer leverbaar. Van onze accountmanager krijgen we de keuze tussen een 22' met betere kleurweergave of een 23' scherm voor dezelfde prijs. Na de keuze voor de 23' heeft het nog een week geduurd voordat ze geleverd waren.
Wel moet je goed op de statuspagina kijken, want ongevraagd een order annuleren is bij Dell mogelijk.
Verzending
Gewoon een mannetje die een pallet schermen en tobo's naar binnnen komt rijden :-)
Algemeen
Website is out of date en heeft een aantal links die niet werken.
Webshop loopt achter in vergelijking met Dell US.
Na 3 maanden werkt mijn My financials pagina nog niet.
Verzending
mijn bestelling was eerder binnen dan gezegd was
Aftersales
Mijn GOD!
Ik weet niet waar te beginnen, ik ben nu de eigenaar van een 3 maand oude Alienware laptop m15x.
4 keer is mijn laptop kapot geweest. 4 KEER!
Ik heb maar liefst 2000 euro voor dit misbaksel neergeteld en heb niks behalve problemen.
Maand 1 gaat voorbij... POEM! Laptop valt uit met een wit scherm, Processor en Videokaart word vervangen... Aardige monteur, snel drbij.. alles lijkt leuk.
De volgende dag idem dito.
Er word nog meer vervangen, de koeling, en zelfs het moederbord!
Neuj hoor geen oplossing...
de volgende week;!
Alles word vervangen, moederbord, vga, cpu, geheugen, heatsink.
Wonderbaarlijk het werkt....
Wat is dit?
Welke kneus laat er nou een heatsink op mn scherm vallen...
Ik krijg een nieuw scherm...
Yay..? Nou mooi niet, een nog incompetenter iemand vervangt mijn scherm en laat draadje dat van de laptop naar het scherm gaat tussen het sluit systeem van de case zitten.
Nu word elke keer als ik mijn klep open doe het draadje beetje bij beetje doorgesneden.. leuk he?
Ik bel diezelfde dag;
Krijg een zogenaamd aardig iemand aan de telefoon die er dus zogenaamd bijna alles aan wilt doen om mij te helpen, er word overleg gepleegd en zou worden teruggebeld.
Ik word dus niet teruggebeld.
Ik bel om half 5 op om te vragen hoe dit zit.
Bied iemand anders namens de gene die mij eerder sprak voor hem zijn excuus aan. (Im deeply moved...)
Nee en het was nu te laat om nog een heel gesprek te voeren dus ik zou de volgende dag worden terug gebeld... Leuk..
En nee je raad het al, this never happend.
Het weekend passeert, en ook de maandag zonder enig bericht van Dell, of een moneteur.
(ik heb support next buisness day als garantie)
Ik bel nu dinsdag, HEBBEN ZE HELEMAAL GEEN RECORD VAN MIJ OF VORAFGAANDE REPARATIES? Nee we weten hier niks vanaf, als dit echt een monteur zn schuld is stuur dan maar fotos.
Nou breekt mijn klomp.
Hun administratie klopt niet, dus moet ik gaan boeten. Me hoela.
Ik wil, nee ik eis een nieuwe laptop, of mijn geld terug en nooit meer iets met Dell of Alienware te maken hebben.
Dell, Alienware... Ik ben nog nooit zo teleurgesteld.
BAH!
(Nu word ik... nee mag ik hopen dat de baas van de kneus die ik net sprak mij morgen belt, zoals hij mij beloofte.)
EDIT: Ik ben nooit gebeld.
Nu ben ik verplicht nogmaals te bellen, en dan hopen op hulp.
Ik vind deze service erg beneden peil en zelfs zielig.
Algemeen
Zaterdagmiddag 19 juni m'n Dell U2711 monitor besteld. Deze was namelijk via Dell B2B in de aanbieding t/m 22 juni, 25% korting. Hierdoor kwam de prijs inclusief BTW en verzendkosten op ¤894,58.
Bij bestellen kon je aangeven dat het voor thuisgebruik is en dat je geen BTW vrijstelling hebt. Als bedrijf had ik Universiteit Twente ingevuld, ik woon namelijk op de campus van Universiteit Twente en in all fairness, ik werk en studeer ook voor de universiteit.
Dat gaf dus helemaal geen problemen en was wel de moeite waard, aangezien het op dat moment zo'n ¤290 scheelde met Dell Consumer. Het was ook nog ¤65 goedkoper dan de goedkoopste webshop in de Pricewatch op dat moment (en daar kreeg je niet de 3 jaar Dell Premium garantie voor beeldschermen).
Blijkbaar verwerken ze voor Dell B2B geen orders op zaterdag (of misschien alleen 's ochtends). In ieder geval, ik kreeg wel een ontvangstbevestiging van de order, maar ik kreeg maandagochtend pas de orderbevestiging met ordernummer en klantnummer en dergelijke. Uiteindelijk had ik m'n scherm woensdagochtend 23 juli al, dus dat ging allemaal lekker snel.
Verzending
Niks op aan te merken, voor details zie m'n review van de Dell U2711, daar komt de verpakking ook uitgebreid aan bod
Algemeen
Heb al tientallen producten, zowel van computers, laptops en overige accessoires bij Dell besteld. Nooit problemen met het bestellen gehad, super goede website met het grote voordeel t.o.v. concurrenten dat je je systeem geheel naar wens kunt samenstellen. Daaraan zit wel een nadeel, en dat is de levertijd. Gelukkig is deze tegenwoordig teruggebracht naar ongeveer een week, wat erg netjes is voor het systeem compleet in elkaar zetten, en vervolgens ook nog verzenden vanuit Polen. Verder kun je op bijna alle systemen een mooie korting pakken (coupons, gratis opties of via een account manager nog korting krijgen), zodat je altijd een uniek en goedkoop systeem hebt. Ook kun je bij je accountmanager meer opties kiezen als op de website, en dat geeft zeker voordelen als je bijvoorbeeld een scherm met een hogere resolutie wilt. Conclusie: Dell heeft kwalitatief goede producten met goede service.
Verzending
Verzending gaat omdat het zoals hierboven al gezegd prima. Het duurt langer als bij andere shops, maar dat komt omdat het systeem op maat gemaakt wordt, en daarna via de UPS verzonden wordt. De zending is zeer eenvoudig te volgen via het track&trace systeem van UPS.
Aftersales
Heb een keer een laptop gehad waarvan het moederboard defect was. Dit werdt gelijk de volgende dag vakkundig vervangen door een monteur die langskwam. (Dit systeem had 3 year home in warranty). Verder hebben ze een goede helpdesk die als je nog vragen e.d. hebt je goed te woord kan staan. Ook over het nabestellen van fout geleverde onderdelen doen ze niet moeilijk, ze sturen gratis een nieuw onderdeel op.
Algemeen
Afgaande op de best buy guide van Tweakers van Augustus 2009, de "studenten-notebook" Inspiron 1545 besteld. Snel besteld, want dan gold er een aanbieding waarbij 150 euro korting werd gegeven. Bestellen ging vlot en voorspoedig, de site was overzichtelijk en de extra opties bij het bestellen (in mijn geval een 6-cell batterij en LED ipv ccfl TFT verlichting) konden makkelijk worden aangegeven. Betaald via iDeal, wat eigenlijk altijd wel makkelijk verloopt.
Verder werd ik netjes op de hoogte gehouden van de bestelstatus.
Verzending
De verzending verliep via UPS, via mail een dag aangegeven gekregen wanneer de bezorging plaats zou vinden. Tijdstip was niet specifiek, dus indien niet thuis, komt UPS nog een keer langs. Ik was niet thuis, maar gelukkig iemand anders wel, dus de laptop werd netjes bezorgd op de aangegeven dag.
Aftersales
Na de laptop uitgepakt te hebben heb ik even de batterij gecheckt. Op de bon stond aangegeven dat ik een 6-cell 56WHr batterij zou moeten hebben (ik had een 6-cell besteld), maar op de batterij zelf stond dat het een 48Whr variant betrof, zonder specificatie van het aantal cellen. Ik heb de technische dienst gebeld, daar konden ze me enkel aangeven dat ze het ook niet wisten, maar dat de 48WHr wel een 6-cell batterij betrof. Daar moest ik het maar mee doen. Vreemd verhaal, maar er viel mee te leven.
Een week later ging ik naar college terwijl de laptop aanstond om wat te downloaden. Ik gebruik de laptop enkel voor internetten/office en filmpjes kijken/downloaden. Toen ik terug kwam was de laptop uit. Vreemd, dacht ik, dus ik probeer hem weer aan te zetten. Apparaat geeft geen enkel teken van leven. Er was geen enkele aanleiding, en dat na ongeveer 10 dagen (licht) gebruik.
Dat kan natuurlijk gebeuren, dus ik heb Dell gebeld. Na een lange tijd in de wacht en de matig intilligente vragen van de technische dienst of de batterij misschien leeg was en of de stekker wel in het stopcontact zat (serieus! nemen ze je in de maling?), werd als enige optie aangedragen: reparatie. Ik vind dit echt een schande. Juist omdat ik nog maar amper gebruik heb gemaakt van mijn laptop lijkt het mij dat het in dit geval gewoon om een DOA gaat. Ik wil straks niet met een apparaat opgescheept zitten wat na een paar keer gebruikt te zijn al gerepareerd moet worden, met alle defecten die zich in zo'n zwak product mogelijk in de toekomst nog zouden kunnen voordoen.
Uiteraard heb ik dit aan de klantenservice uitgelegd, maar ze houden hun poot stijf.
Blijkbaar ben je bij Dell ook maar gewoon een papiertje op de stapel, wat ze tegen zo laag mogelijke kosten moeten afwerken. Ik koop nooit meer bij Dell, wat een belabberde benadering van klanten! Echt waardeloze aftersales voor een dergelijk bedrijf!
Algemeen
De site is overzichtelijk. Ik zat al een hele tijd te zoeken, en ik had een laptop met zette kortingen uitgezocht: Dell Studio 17. Ik wilde eerst nog even kijken of 17" niet te groot was, maar dat was niet zo. Ik wilde de laptop bestellen, waren net de vorige dag alle kortingen verlopen. Ik ga dus weer zoeken, en kom op de Dell Studio 15. Veel sneller, goedkoper, en met Windows 7!! Mooie actie dacht ik. Ik bestelde hem dus direct via de telefoon, omdat ik op vakantie ging, en er dan niemand thuis was als ie werd afgeleverd. Zeer vriendelijke en behulpzame man, die zorgde dat alles werd geregeld. De laptop zou ná 10 Augustus worden geleverd.
Verzending
Ik ging dus met een gerust hart op vakantie, bleek dat ie toch op 27 Juli al werd bezorgd. Dat was niet volgens de afspraak. Gelukkig kwam onze buurvrouw de derde bezorgpoging te hulp en zij dat zij wel tekende omdat wij op vakantie waren. (gelukkig is dat een erg aardige buurvrouw.) En dat terwijl ze ook nog zeiden dat het min. 10 werkdagen duurde tot ie werd geleverd. En werd dan toch na 7 werkdagen al bezorgd. Zeer snel moet ik zeggen, maar schandalig dat de laptop toch eerder werd bezorgd.
Aftersales
Deze heb ik gelukkig nog niet nodig gehad.
Afgelopen zaterdag 20 juni wilde ik een server bij Dell bestellen. Er was een fout op website dus moest ik wachten tot maandag. Kan gebeuren, maar vooruit.
Dinsdag de 23e zoek ik de chat op. Het kostte me 30 min om medewerker te krijgen. Telkens handmatig op F5 drukken om te zien of iemand beschikbaar is werkt niet ideaal kan ik je vertellen. Deze medewerker zou me bellen na 2 min. Ik heb zitten wachten, toen ik hem weer via de chat aansprek. Hij kreeg hij een telefoontje tussendoor. Hij had een afspraak met mij, dat is niet netjes. Na 10 min toch gesproken.
Oorspronkelijke bestelling is niet mogelijk. Dit kost me met de nieuwe configuratie zo'n 80¤ extra. 80¤ op 1200¤ is niet veel, maar toch.
Bij de vraag voor korting wordt mij resoluut medegededeeld dat dit niet mogelijk is.
Ik zou een bevestiging per e-mail krijgen maar ontvang dit niet.
De volgende dag (24e) bedenk ik mij dat het geheugen mogelijk verkeerd besteld is. Ik bell Dell om iets te wijzigen (800Mhz ipv 667 Mhz) en voor de bevestigingse-mail. Tevens om te vragen of ik de coupon code die ik heb kan gebruiken. Geen persoon die opneemt, dus ik spreek e.e.a. duidelijk in op de voicemail. Vervolgens krijg ik hier geen enkele reactie op: slechts een forward van de oorspronkelijke offerte, maar geen informatie over hoe te betalen, excuus of toelichting. Het geheugen is niet gewijzigd, over de coupon wordt niet gesproken.
Ik mail terug om het geheugen te laten wijzigen. Tevens herhaal ik de vraag over de prijsconfiguratie. Op de 25e krijg ik een reactie met "Sorry, ben even je vraag vergeten. Wat wilde je nog vragen over het geheugen?", en geen woord over de prijs. Ik reageer wederom met mijn wens.
- Tot vanavond (26e) -geen enkele reactie-. Vanavond om 18.10 uur stuur ik een mail waarin ik aangeef de bestelling te willen annuleren. Binnen het uur krijg ik een mail met 'De bestelling is geannuleerd'.
In zijn algemeenheid kwam de verkoper in eerste instantie redelijk keurig over, maar krijg ik steeds meer het idee dat het een 'gladde' was. Erg slordig werk, zeker voor een zakelijke bestelling van ¤1200. Dat de annulering wel binnen het uur geregeld kan worden is opmerkelijk.
Wat mij betreft geen enkele stijl...
Mijn vorige bestelling (waarover ik hier niet teveel zal uitweiden) was opeens geannuleerd omdat de betaalmethode niet correct was. Ook dat kan gebeuren, maar contacteer mij dan i.p.v. de hele zaak ongevraagd te cancellen.
Na goed ingelezen te hebben op het internet, overgegaan tot het bestellen van een laptop bij Dell. Mooie configuratie, wat korting en extra service afgenomen. Toen viel mijn oog op in 10x betalen zonder rente. Ik dit aangegeven, want het leek me wel makkelijk en je voelt het hele bedrag niet meteen.
Na 2 weken kreeg ik een brief van ComfortCard of ik hun wilde bellen. Een beetje raar, maar toch gedaan, of ik een loonstrookje, kopie rijbewijs etc wou opsturen anders geen laptop (werd letterlijk gezegd). Hadden ze toch ook in de brief kunnen vragen? Na dit gesprek kreeg ik een vreemde smaak in mijn mond, maar goed, alles netjes opgestuurd.
Ondertussen een mail van Dell gekregen waarin de bestelling geannuleerd werd omdat Dell geen contact met me kon krijgen. Rare reden om een bestelling te annuleren en mail is toch ook contact heben? Btw al mijn NAW gegevens zijn bekend incl telefoonnummers.
Toen begon het. Mail na mail gestuurd te heben, kreeg ik na 5x proberen eindelijk antwoord. In het engels en standaard gegenereerd. Ik aangeven dat ik in het nederlands te woord wil worden gestaan, geen reactie. Weer tig mailtjes gestuurd, eindelijk een reactie, in het engels... Weer tig mailtjes sturen, eindelijk een reactie in het nederlands. nou deze dame in kwestie wou helemaal niet meewerken. Of ik een nieuwe bestelling wou invoeren en de gedane kortingen was ik gewoonweg kwijt! Totaal geen meedenken en klantvriendelijkheid had ze nog nooit van gehoord.
Ondertussen kreeg ik brief van Comfortcard, de aanvraag was gehonoreerd, tegen een rente percentage van 19%! Wat een lef, deze brief heb ik meteen verscheurd, dat begrijp je wel. Dit verhaal bij Dell neergelegd plus het gfeit met wie doe ik nou eigenlijk zaken? Ook hier totaal geen begrip of medeleven. Hun enige antwoord bleef bestel maar een nieuwe. Nooit meer dus!
Ik mocht van mijn werkgever een computer uitzoeken voor een bepaald niet misselijk bedrag. Dus ik heb me eens uitgeleefd op de website van Dell. Met wat upgrades en kortingscoupons kwam ik op een hele nette configuratie voor een nette prijs.
Mijn werkgever wou een offerte bij mijn aanvraag, dus ik even contact gezocht met de chat van dell met de vraag of ik een (vrijblijvende) offerte voor mijn winkelmandje kon ontvangen.
"alleen als U hem ook bij mij besteld" was het antwoord. vreemd.
Het "gesprek" wat daarop volgde ervoer ik als onprettig. Uiteindelijk de offerte via de mail ontvangen, waarbij de kortingscodes waren verwijderd. weg mooie prijs !
Hierop heb ik besloten mijn heil bij een andere grootgrutter te zoeken.
Deze kon mij wel fatsoenlijk te woord staan en een redelijke korting geven.
Algemeen
Ik heb bij Dell een XPS M1530 besteld voor mijn aankomende studie bij Windesheim. Zie voor meer info over de laptop mijn review: http://tweakers.net/productreview/8953
Wat ik zelf een beetje tegen vond vallen is de website, deze is niet erg overzichtelijk. Het is wat te druk, en je moet goed kijken wat je nu eigenlijk doet.
Na de bestelling kreeg ik netjes een bevestigingsmail met de factuur en verwachte leverdatum 24-11-2008
Laptop is besteld 10-11-2008
Verzending
Ik werd aangenaam verast toen ik 12-11-2008 al een mail kreeg, dus 2 dagen na bestelling, waarin stond dat de Laptop verzonden was en 14-11-2008, 4 dagen na bestelling afgeleverd zou worden door UPS.
En inderdaad vrijdag 14-11 stond UPS voor de deur met 3 dozen. Na het zetten van mijn handtekening kon ik gaan uitpakken. Zoals ook in mijn review te lezen is met onderbouwende foto's, is de laptop zeer zorgvuldig verpakt. en zeer compleet. Ik ben dus zeer tevreden met de levering.
Aftersales
Ook dit is gewoon hartstikke goed, ik had een paar kleine probleempjes, bij het bellen naar de XPS klantenservice wordt je zeer snel te woord gestaan, geen eeuwen in de wacht.
Ik heb 2 keer gesproken met de XPS klantenservice en beide keren had ik echt de indruk dat de persoon aan de andere kant echt technische kennis heeft van het product (wat lang niet altijd vanzelfsprekend is) en we kwamen dus ook al vrij snel tot de oplossing.
Het waren kleine puntjes dus een monteur was niet nodig, dat kan ik dan dus ook niet beoordelen.
Edit: 12-12-2008 1 van de 2 laptops vertoonde meerder dode pixels, gemeld bij de klantenservice, en heel netjes werd gelijk de volgende werkdag het scherm vakkundig vervangen. Geen negatieve punten dus.
Algemeen
Overzichtelijke website, duidelijke wizard om de gewenste PC samen te stellen. Vrij veel keuze's mogelijk, kon de PC helemaal naar wens samenstellen.
Verzending
Complete PC is netjes verpakt, en afgeleverd via koeriersdienst van UPS. Zeer nette afhandeling, inclusief een track and trace, veel uitgebreider systeem dan wat TNT gebruikt. Klein puntje van kritiek: iets meer dan twee weken levertijd was wel wat aan de lange kant.
Algemeen
Bestelling gedaan tijdens een actie (vette aanbieding en tijdelijk geen verzendkosten) Toen ik een maand later, na de acties, op de site keek en mijn eerder bestelde scherm opzocht, bleek hij zonder aanbieding nog eens 60 euro in prijs gezakt te zijn. Ik voelde me licht bedrogen.
Verzending
UPS bracht 1 doos met alles daarin aanwezig, kabels DVI en VGA en Voeding. Documentatie kwam op een CD-ROM die ik niet kon openen op mijn Apple (Intel) Computer
Aftersales
ik had een vraag over een nabestelde soundbar (AS501) voor bij mijn dell monitor (E207SWP)
Er zat geen voeding bij de sounbar, want die moet je op het scherm aansluiten. Die aansluiting is niet aanwezig op mijn scherm. Ik Dell opbellen om een oplossing te zoeken.
Ik heb 45 minuten aan de lijn gehangen en ben 7 (!) keer doorverbonden. Steeds begreep de medewerker die ik aan de lijn had, niet dat ik ALLEEN een Dell scherm had, maar GEEN Dell computer. 'Oh.. Is die Apple computer van Dell, meneer? Nee? Maar wat is uw probleem dan?' - 'Ik heb ook geen probleem met mijn PC, maar met mijn beeldscherm, die is van Dell' Ik heb het na de 7e medewerker en voor de 13e keer mijn servicetag/bestelnummer/casenummer/adres en naam verifiëren opgegeven en de soundbar doorverkocht.
Algemeen
Dell heeft een uitgebreide webshop. Met hun motto "leave out the middle man" leveren ze voordelig direct aan consumenten en bedrijven. Ze leveren voornamelijk computers van eigen merk en nog randapparatuur van andere merken.
Bestellen via de website is helder en overzichtelijk. Het enige dat ontransparant is, zijn de kortingsacties. Op ieder moment gelden er voor ieder product wel een of meerdere kortingen, waardoor het niet duidelijk is wanneer het een goed moment is om te bestellen.
Betaling kan onder meer via iDeal en credit card. De website beweert dat bij betaling met credit card pas afgeboekt wordt als de bestelling daadwerkelijk uitgeleverd wordt, maar bij mij werd er direct na de acceptatie van de besteling afgeboekt (de levering was pas zes weken later). Op zich niet zo'n big deal, maar als ze het op hun website zetten, moeten ze het ook waarmaken.
Ik bestelde deze keer een laptop en ik had gehoopt dat hij binnen twee weken geleverd zou zijn, zodat ik hem nog voor de Kerstvakantie in huis had. Het werd uiteindelijk eind januari. Ik heb regelmatig met Dell besteld, maar de telefoondienst bleek nauwelijks informatie te hebben waarmee ze je kunnen helpen. Ze zijn wel vriendelijk en beleefd, maar maken ook beloften die ze niet waarmaken (bijv. over terug te zullen bellen met meer informatie).
Je kunt ook via de website de status van je bestelling tracken, maar het grootste gedeel van de wachttijd staat die in "preproductie". De voorspelde leverdatum werd in mijn geval driemaal bijgesteld. Het komt op mij over of ze gewoon een gemiddelde levertijd voorspellen en als dat dan niet uit gaat komen, dan schuiven ze het op de valreep weer twee weken op. Ik kreeg in ieder geval nooit de indruk dat de status mij enig inzicht gaf in wanneer ik mijn bestelling kon verwachten. ik had gedacht dat Dell - net als de meeste autofabrikanten - een precieze planning van hun productie heeft, maar daar hebben ze mij niet van kunnen overtuigen.
Verzending
Levering gaat via UPS. Alles is stevig verpakt in dozen die tegen een stootje kunnen.
Volgens de Dell-website levert UPS alleen af bij de geadresseerde, maar in mijn geval was het afgegeven bij de buurman van twee deuren verder. Op zich vond ik dat wel prettig, zodat ik niet langer hoefde te wachten, maar ik kan me voorstellen dat er buurmannen zijn bij wie je je bestelling liever niet geleverd ziet worden :-)
Overigens excuseerde Dell zich hiervoor; dit was blijkbaar inderdaad niet hoe het met UPS afgesproken is.
Aftersales
Na de levering belde een mevrouw van Dell op die me spontaan 75 euro korting aanbood voor het lange wachten. Dat zijn nou de initiatieven waardoor je je als klant serieus genomen voelt!
Ik heb een XPS 420 gekocht bij DELL een aantal maanden terug. Ondanks wat kleine probleempjes ben ik erg tevreden ermee. Ik heb een goed garantie-pakket en de service van DELL is echt goed! Het enige nadeel is de Engelse XPS helpdesk. Ik kan me voorstellen dat niet iedereen daar goed mee overweg kan.
Naar mijn mening echt wel waar voor je geld.
Algemeen
Gisteren een Dell 2408wfp scherm besteld. Het scherm was in de "April actie" 25% afgeprijsd !!! van 799 voor 635 euro. Voor een echt S-PVA scherm is dit echt een koopje. De verzending was heel de maand gratis. Ook zat er standaard 3 jaar premium support / warranty op wat bij veel andere merken niet zo is.
Ik vond de website erg duidelijk. Maar het is wel smaak afhankelijk. Ook zijn de standaard specificaties die te vinden zijn idd sumier. Je moet echt in pdf's neuzen voor diepgaandere specificaties. Maar ja als je weet wat je wil dan hoef je natuurlijk niet alles op de Dell site te zoeken. Onafhankelijke reviews geven bij mij altijd de doorslag om een bepaald product aan te schaffen. Daar kwam deze monitor erg goed uit de bus dus echt specs nasnuffelen heb ik niet gedaan.
Verzending
De verzending is Super. Alhoewel ik denk dat het in mijn geval een uniekum is geweest. Ik heb de monitor gisteren besteld rond 13:00 was ik eruit en had ik m betaald met mijn CreditCard. Vandaag had ik 'm om 11:00 uur al thuis staan. Sneller kan haast niet. Echt top gewoon.
Aftersales
Geen aftersales nodig gehad. Wel Pre Sales. Wat altijd loont is Dell te bellen. Ik had aangegeven dat het scherm net wat over mijn budget ging. 639. Ik gaf aan dat ik de 6 graag in een 5 veranderd zou willen zien omdat anders mijn vrouw het gewoon te duur zou vinden. Wat er achter de 5 zou staan liet ik aan de verkoper van Dell over. Uiteindelijk heeft hij een enorm mooi aanbod gedaan en ben erg te spreken over de sales methode van Dell. Het is hardselling maar ook daarmee kun je je eigen voordeel doen. Dus altijd bellen is mijn advies.
Top Dries van Dell !
Algemeen
De webshop van Dell is redelijk duidelijk. Als je echter wilt weten wat de technische specs zijn van een onderdeel kom je bedrogen uit. De informatie klopt vaak niet of is heel generiek.
Na betaling moet je enkele uren wachten totdat je via email een bevestiging krijgt, erg onhandig want dat is de enige zekerheid dat je de bestelling hebt ontvangen.
De email met updates voor status van de order en levering zijn duidelijk.
De prijsstelling van mijn XPS 420 was ook erg goed, ik kreeg in totaal 450 euro korting.
Verzending
Ik blijf het verbazingwekkend vinden dat je 89 euro verzendkosten moet betalen voor een pc.
Daarbij kwam dat op de dag van levering zelf een vertraging optrad waardoor mijn moeder een dag voor niets bij mij thuis op de bank had gewacht.
Ook vind ik het slechte service dat er alleen tussen 9 en 17 uur wordt afgeleverd en niet in het weekend.
De verpakking zelf was stevig en alles was goed verpakt.
Aftersales
Ik maakte een week na levering mijn kast open en zag dat de sata-aansluiting van de HD was afgebroken en de kabel er losjes bij hing.
Ik wilde toen contact opnemen met Dell maar kon op de site geen bruikbaar tel.nr. achterhalen. Bij een XPS zit 'XPS premium hardware support', maar de support-site kent deze term niet.
Uiteindelijk maar gebeld XPS support line in de UK (Via een 020-nummer). Na kwartier wachten kreeg ik iemand die niets kon doen omdat ik niet in de UK zat en werd ik teruggezet naar Nederland. Na kwartier wachten maar opgehangen.
Toen weer gebeld met het supportnummer voor 'At Home' ondersteuning en gelijk iemand a/d lijn gekregen, mijn probleem uitgelegd en weer doorverbonden. Na kwartier wachten kreeg ik wéér de UK aan de lijn en werd mij verteld dat ze me niet konden helpen met defecte hardware en werd ik wéér teruggezet naar Nederland.
Na 10 min. wachten op de Nld helpdesk kreeg ik opeens een Engelse 'please wait' en heb opgehangen.
Toen weer het algemene nummer gebeld (ik geef niet snel op) en kreeg na diverse telefoonmenu's de melding dat ze dicht waren.
Ik zit nu dus enorm te balen: ik heb defecte hardware én premium support maar kan dit niet melden.
Dit is de meest beroerde service die ik op pc-gebied heb meegemaakt.
Algemeen
Vreemd is dat na bestelling van XPS420 je een bevestiging per mail krijgt, maar *zonder* specificatie van wat voor systeem je hebt besteld! Printen van bestelling of PDF opslaan is dus belangrijk.
Prijsstelling wisselt per dag; voor 2x320Gb hd had je upgrade optie naar 2x500 voor 160 euro (!) meerprijs; week later ineens 60 euro. Ook geen muis voor -10 euro is ineens weg. Aanbieding van 3Gb geheugen voor prijs van 2Gb en gratis verzending is aardig; dit wil wel eens wisselen.
Systeem aansluiten, en werkt direct prima. Duidelijke documentatie en cd's meegeleverd. Prijs is tov best buy okt/nov prima te noemen; zelfde configuratie kost elders ruim 1500-1600.
Kreeg geen statusupdates, ook niet dat betaling binnen was of verzonden werd.
Verzending
Levering zou volgens status-pagina gschat worden op 17 december. Vreemd, want werd echter 22 november (!) afgeleverd. Tracking van UPS is prima. Pakbon/nota komt 2 dagen per gewone post, niet in de doos.
Algemeen
Zaterdag besteld Donderdag in huis.
Het ging om een Dell Vostro 1500 ( T7500, 2 gb / 160 gb / 1650x1050, 8600GT)
Verwachte levertijd was 15 november. Ruim eerder aangekomen.
Dit is mijn 2e dell en het gaat tot nu toe foutloss.
Verzending
Netjes afgeleverd door UPS. Geen beschadigingen etc.
Aftersales
Dit word mijn 2e dell laptop en bij de eerste nog geen gebruik van hoeven maken. Ik hoop dat ik dat bijze ook niet nodig zal hebben.
Algemeen
Ik zocht nog een bluetooth module voor mijn Dell Latitude D610. Op de site kon ik deze steeds maar niet vinden via de webshop. Uiteindelijk viel mijn oog op een service die ik nog maar bij weinig bedrijven ben tegengekomen; je kon chatten met een van de medewerkers! Dit gedaan en zij wisten me te vertellen dat dit artikel niet op de webshop stond maar dat ik hier een telefonische bestelling voor moest maken.
Telefonisch dus besteld, na wat onduidelijkheden wat ik nou eigenlijk bedoelde zijn we eruit gekomen en een paar minuten later lag er meteen een offerte in mijn mail. Deze meteen met akkoord beantwoord en de dag later (het liep al tegen 17.00) ontving ik de orderbevestiging.
Ik kon mijn order met iDEAL betalen en dat is; ideaal!
Verzending
Van de verwachte verzenddatum in de orderstatus op de website klopt helemaal niks, ik zou mijn bluetooth module pas eind oktober krijgen, echter was deze er al 3 werkdagen na mijn betaling! Opzich klasse service natuurlijk, maar wel een beetje verwarrend.
In de verpakking was alles aanwezig, zelfs een sticker voor onder op de laptop dat dit onderdeel er nu daadwerkelijk inzit. Echter was de module uit zijn bescherming en lag dus los in de doos!