Hoofdcategorieën
Device Settings

Asetek WaterChill waterkoelingkit review

Door Hielko van der Hoorn, dinsdag 13 mei 2003 14:02, views: 24.676

Conclusie

In hoofdlijnen is de WaterChill een prima product. De set weet de processor met een geringe geluidsproductie op een aangename temperatuur te houden, ook wanneer deze overgeklokt is. Tevens is de constructiekwaliteit van de verschillende onderdelen prima in orde. Voor lekken hoef je niet bang te zijn en dankzij de control unit is het onmogelijk om te vergeten de pomp aan te zetten aangezien dat automatisch gebeurt. Ook positief is dat er niet vergeten is om een anti-algenmiddeltje mee te leveren en een beperkte hoeveelheid koelpasta.

Asetek logoHoewel de set in hoofdlijnen goed presteert laat de WaterChill toch verschillende kleine steekjes vallen. Geen van de minpunten is echt ernstig, maar als je een product van € 224,- aangeschaft is het toch erg jammer als bijvoorbeeld de radiator "push on"-aansluitingen mist en er een krappe hoeveelheid slang wordt meegeleverd. Hierbij moet wel opgemerkt worden dat € 224,- een redelijke prijs is voor een complete waterkoelingset. Daarnaast is het zo dat geen van de waterkoelingsets die momenteel op de markt zijn zonder minpuntjes zijn.

Als je wilt beginnen met waterkoeling is de WaterChill een prima keus, maar er zijn kleine details die beter hadden gekund:

PositiefNegatief
Goede prestatiesTwee verschillende diameters slang
Fluisterstil op 7VWeinig 10mm slang meegeleverd
Netjes afgewerktGeen handige aansluitingen radiator
Makkelijke installatiePomp niet magnetisch afgeschermd
Redelijke prijsHandleiding kan beter
Compleet geleverdGeen reserveschroefjes
Volledig van koper
Geschikt voor meerdere platformen
In de toekomst uitbreidbaar

T'rug naar huus


Inhoudsopgave

Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Je had je mobo wel ff kenne afstoffen :+. Maar nette review, leuk setje, maar kan goedkoper imho.

[flauw]Je had tevens je nagels mogen knippen ;) [/flauw]

De temperaturen zijn overigens zeer interessant. Ga nu erg overwegen om ook een setje in te bouwen. Moet eerst kijken hoe warm mijn nieuwe Barton gaat worden, maar als dat luchtgekoeld meevalt, ben ik in staat om een mooi setje te kopen. Deze review helpt in ieder geval met de orientatie naar een goede set.

Dank!

De pomp is overigens niet magnetisch afgeschermt waardoor je een vervelend trillend beeld op een CRT-monitor kan krijgen als je de pomp niet in een metalen kast plaatst.
Da's niet echt slim gedaan, heb je 'm in je kast naast je hd's staan, vinden ze niet leuk. Maarja, mooie, duidelijke review, en 't is een vrij netjes zetje, hoewel ik 'm vrij prijzig vind... Temperaturen zijn ook erg hoog, mij T-bred is met luchtkoeling al 32 graden...

Denk niet dat je HD's het een probleem zullen vinden. Die dingen zitten in een metalen behuizing en hebben dus weinig last van EM-straling.

Ik denk dat de begrippen magnetische afscherming en EM straling door elkaar gehaald worden. Een pomp produceerd EM straling EN magnetische velden, maar magnetische velden zijn NIET afschermbaar door een metalen kast. EM straling/velden zijn wel af te schermen door een metalen kast, maar hier heeft de monitor weer geen last van.

Monitoren hebben eerder last van magnetische storingen dan EM.
EM velden zijn af te schermen door metalen kast (kooi van Faraday).

Goeie review Hielko! Nette uiteenzetting van de set, met de struikelpunten en de pluspunten erbij. Ik had er her en der nog wat vragen over, maar die zijn met deze review ook grotendeels opgelost. 224 eur is idd geen zielig geld, maar daar krijg je idd wel een complete set voor. De link naar het DOC topic over deze set: Asetek Waterchill topic :)

Goede review ja, goed praktische punten aangegeven dat wil nogal eens een x in reviews vergeten worden. Meestal worden er alleen cijfertjes gegeven.

Ben benieuwd wat het setje van corair gaat bieden www.tweakers.net/nieuws/26488/?highlight=corsair en wat het gaat kosten, ziet er veelbelovend uit. Meer info: http://www.corsairmicro.com/main/PR_hydrocool.html
midden april bij resellers, zijn ze al in NL gespot? Op http://www.houseofhelp.com/forums/forumdisplay.php?s=5de6ab57f829a63b9 1cb64a21458fd71&forumid=155 staat: The unit started shipping this week with most of them going to review sites in the US and Europe so they should pop up all over very soon. The retail price in the US will be about $215 for the complete system [this includes the block]
offtopic: Geen slechte prestatie aangezien de Maxtor D740x-serie in idle-toestand een geringe geluidsproductie kent
klopt maar er (was) is wel een irritante sweak (piep) die je hoort wanneer de rest van het systeem stil is (althans dat was bij mij).

ReemF wrote: 224 eur is idd geen zielig geld, maar daar krijg je idd wel een complete set voor.

Check de volgende site maar eens: http://www.europc.nl
Koolance Large WindowCase White PC2-601W Liquid coolingcase www.koolance.com ¤. 249,00

Complete Watergekoelde Chieftec case met digitaal temperatuur meter.

Ik ben het niet helemaal met je eens. Die kast kost dan wel 249 maar er zit geen voeding bij en geen processor koeler. Het is alleen een kast met radiator en wat slangen.Als je deze kast helemaal compleet wil hebben moet je er min ongeveer 350 euro voor uittrekken. Maar dan heb je wel wat goeds :+.

Egm mensen.... Het zelf bouwen van je waterkoelingsunit is veeeeelllll goedkoper dan die Koolance zooi, zorgt voor een betere koeling en zorgt voor een mooier ogend resultaat (in mijn ogen dan!)

En is nog lastiger voor iemand die 't nog nooit eerder heeft gedaan. De bevestiging van het koelblock op de proc vind ik een +punt omdat dit veel makkelijker is dan met een klem, de slang aansluitingen zijn ook een + punt (op die van de radiator na) als je het allemaal zelf wilt doen (wat opzich goed te doen is) zit je wel met veel verschillende aasluitingen alles los kopen etc.

Hier ben je er zeker van dat je alle onderdelen hebt.

Temperaturen zijn ook erg hoog, mij T-bred is met luchtkoeling al 32 graden...


Hoe krijg jij je proc zo koel met lucht??? Een AMD dan nog.

Nieuwe Thoroughbred's zijn (als je ze op default snelheid en voltage draait) ongelovelijk koel, ik heb er meerdere in mn systeem gehad, en op de zelfdzame momenten dat ze stock draaiden kwamen ze geen van allen boven de 35°C uit.

Een P4 is echter geen Tbred, dat is dus ook niet te vergelijken. De temperaturen van deze procs komen meer in de buurt van de oudere AMD's (Palomino en Thunderbird, al worden de laatste Thundebrids echt eng heet).

Temperaturen zijn ook erg hoog, mij T-bred is met luchtkoeling al 32 graden...

32° met een AMD op luchtkoeling?? Hoe doe jij dat?? Ik krijg mijn AMD XP 2000+ niet lager dan 39° (tenzij dak mijn case openzet... :?)

hij zegt niet op welke snelheid zijn CPU'tje loopt he... :)
(mijn 1800+ Tbred-a loopt idle ook 30 graden dus kan best) en hij bedoeld waarschijnlijk Idle en niet Stressed zoals in de tests :)

O.K. ik heb wat ervaring met dit blok, ik heb de performance namelijk in samenwerking met Asetek verbeterd :).

Achter de misschien 'low tech' uiterlijk zit een high tech numeriek rekenmodel waarmee diverse koelblokken zijn doorgerekend. Het is op zijn zachts gezegd opvallend dat een schijnbaar relatief eenvoudig opgebouwd blok de Klax met zijn complexe koperen schijfkern in een alu-blok geperst verslaat ;).

Vergeet niet dat Asetek voor 384 euro + shipping een phase-change koeling aanbied! Het doel was ok hier duidelijk onder te blijven. De pomp is overigens veel stiller dan de Eheim 1046 die ik ook heb liggen.

Voor wie er meer vanaf wilt weten, kijk ook eens op het Vapochill forum:
http://forum.vapochill.com/showthread.php?s=&threadid=1377&perpage=25& pagenumber=3

Volg ook http://forum.vapochill.com/showthread.php?s=&threadid=2819
voor testen van dit waterblok

Groeten

Bijna 500 piek voor een beetje koeling, belachelijk |:(
Een processor koop je voor minder...
Als je dan toch stiller wil of lagere temps, koop je lekker een 2700+ en klok ehm op 2500+ }>

Niet 500 piek, want een euro is nu een piek.

Het is inderdaad veel geld voor een "beetje" koeling.

Als je je pc wilt gaan overclocken is waterkoeling een heel goed middel om de prestaties te kunnen verbeteren.

sinds 2 weken heb ik een waterkoeling geinstalleerd en ik moet zeggen: ik ben er zeer tevreden over. Ik kan mijn athlon 1700+ die normaal op ongeveer 1400 Mhz loopt nu op 2300 Mhz krijgen en de CPU krijgt een temperatuur van 43 graden. met luchtkoeling lukt dit zeker niet.

Mijn videokaart is ook gekoeld. Daar kan ik de snelheid van de gpu opvoeren van 270 Mhz naar 370 Mhz (misschien nog wel meer, maar het overclock progje laat niet meer toe).

De prestaties van mijn processor overtreffen die van een athlon 3200+ (de 1700+ kostte 60 euro, de 3200+ kostte toen 380 euro). Mijn videokaart overtreft de prestaties van een Radeon 9700 Pro (toen 100 euro duurder dan de Radeon 9700 NON-pro die ik nu heb)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011