Het scherm van de Note II is indrukwekkend, niet alleen omdat het zo enorm groot is, maar ook vanwege het grote contrast. Het ligt voor de hand dat het grote scherm een paar flinke voordelen heeft: de interface-elementen zijn groter en bij websites met kleine tekst hoeft minder ingezoomd te worden.
De Note II is vrijwel niet met één hand te bedienen, ondanks een paar trucjes van Samsung om tekst en telefoonnummers eenhandig in te voeren. Een kleine tablet, zoals sommige de Note II noemen, is het echter ook niet.
Zelfs het toch vrij forse 4,8"-scherm van de Galaxy S III doet in vergelijking met de Note II klein aan. Die indruk is uiteraard nog sterker in vergelijking met kleinere telefoons, zoals de iPhone 5 met zijn 4"-scherm of de 3,5" grote iPhone 4S-display. Je raakt snel aan het grote scherm van de Note II gewend.
De specificaties van het scherm van de Note II zijn niet erg opvallend. De resolutie is met 1280x720 pixels zelfs iets lager dan de 1280x800 van de eerste Note. De technologie lijkt hetzelfde gebleven: Samsung noemt beide panelen Super Amoled HD.
Toch is er een groot verschil, want voor het eerst heeft Samsung een Super Amoled HD-scherm gemaakt dat geen PenTile-layout heeft. PenTile-schermen hebben voor elke pixel slechts twee subpixels: rood en groen, of blauw en groen. Om wit weer te geven, speelt een pixel leentjebuur; een rood-groene pixel leent een blauwe subpixel van een aangrenzende pixel, en omgekeerd. Daardoor zien randen van bijvoorbeeld letters er vaag uit.
De Note II heeft wel 'gewoon' drie subpixels per pixel. Naast de relatief kleine rode en groene subpixels is ook een langgerekte, minder heldere blauwe subpixel aanwezig. Blauwe subpixels 'slijten' namelijk sneller; de grotere subpixel zou dus ook op de langere termijn nog genoeg blauw licht moeten geven.

Het verschil is duidelijk te zien bij het weergeven van een witte letter b: terwijl de Note II het per element met 1 pixel af kan, gebruikt de eerste Note anderhalve pixel.

Als je de twee schermen naast elkaar legt, blijkt dat de subpixels bij de Note II dichter naast elkaar zitten, wat resulteert in scherpere plaatjes. De pixels zijn ook veel kleiner en anders van vorm, en al met al is het een heel ander scherm.
Het scherm heeft door zijn layout meer subpixels per inch dan de Galaxy S III en eerste Galaxy Note, maar de pixeldichtheid komt uiteraard nog niet eens in de buurt van die van kleinere telefoons met 720p-schermen, zoals de Sony Xperia S.
| Scherm | Note II | Note | Galaxy S III | Sony Xperia S |
|---|---|---|---|---|
| Diagonaal | 5,55 | 5,3 | 4,8 | 4,3 |
| Resolutie | 1280x720 | 1280x800 | 1280x720 | 1280x720 |
| Pixels per inch | 264 | 284 | 306 | 341 |
| Subpixels per inch | 792 | 568 | 612 | 1023 |
| Helderheid | ||
|---|---|---|
| Telefoon / Tablet | Schermtype | Helderheid in nits, hoger is beter |
| Sony Xperia P | WhiteMagic |
*******
780 |
| Sony Xperia T | IPS lcd |
*****
566 |
| Apple iPhone 5 | IPS lcd |
*****
561 |
| Apple iPhone 4S | IPS lcd |
*****
537 |
| LG Optimus 4X HD | IPS lcd |
*****
525 |
| Nokia 808 PureView | Amoled |
****
499 |
| Sony Xperia S | IPS lcd |
****
457 |
| HTC One X (2.17) | IPS lcd |
****
432 |
| Samsung Galaxy S II | Super Amoled Plus |
***
320 |
| Samsung Galaxy Note | Super Amoled HD |
***
304 |
| Samsung Galaxy S III | Super Amoled HD |
**
239 |
| Samsung Galaxy Note II | Super Amoled HD |
**
239 |
| Galaxy Nexus | Super Amoled HD |
**
206 |
Het scherm van de Note II heeft net als dat van de S III een helderheid van rond de 240 nits. Dat is ronduit laag voor een duur toestel. Bij amoled is het een minder groot probleem dan bij conventionele lcd's, maar een hogere helderheid helpt wel voor de leesbaarheid in direct zonlicht - waarin de Note II inderdaad ongeveer even lastig af te lezen is als de S III. Het toestel blijft daarmee ver achter bij de iPhone 5, de HTC One X en de diverse Sony Xperia's, waarmee de Note II moet concurreren.
| Kleurtemperatuur | ||
|---|---|---|
| Telefoon / Tablet | Schermtype | Kelvin, dichter bij 6500 is beter |
| HTC One X (2.17) | IPS lcd |
*****
6461 |
| Sony Xperia S | IPS lcd |
*****
6741 |
| Nokia 808 PureView | Amoled |
*****
6849 |
| Sony Xperia P | WhiteMagic |
*****
5970 |
| Samsung Galaxy Note II | Super Amoled HD |
******
7053 |
| Samsung Galaxy S III | Super Amoled HD |
******
7062 |
| LG Optimus 4X HD | IPS lcd |
******
7069 |
| Apple iPhone 4S | IPS lcd |
******
7070 |
| Sony Xperia T | IPS lcd |
******
7072 |
| Apple iPhone 5 | IPS lcd |
******
7241 |
| Samsung Galaxy S II | Super Amoled Plus |
*******
8929 |
Op het gebied van kleurtemperatuur presteert de Note II ongeveer even goed als de S III. In de standaardmodus komt hij uit op ongeveer 7900 kelvin, ver boven de ideale 6500 kelvin. In de Film-modus komt het toestel met 7053 kelvin al wat dichter in de buurt van de perfecte waarde.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True