Testsysteem
Het testsysteem werd opgetrokken rond een Core i7 920-processor, die voor deze review op 3,8GHz werd geklokt door de bclk tot 180MHz te verhogen. We streven ernaar om altijd de nieuwste drivers te gebruiken, en als er bèta-drivers gebruikt zijn, wordt dat vermeld. Bij deze review werden de ATI-kaarten met versie 10.6 van de Catalyst-drivers aangestuurd en de Nvidia-kaarten met versie 257.21 van de Geforce-drivers.
Als benchmarks dienden Call of Duty: Modern Warfare 2, Far Cry 2, Stalker: Call of Prippyat, DiRT 2, Tom Clancy's H.A.W.X, Dawn of War II: Chaos Rising en Battlefield: Bad Company 2. Ook van deze games werden, voor zover beschikbaar, alle patches geïnstalleerd. Waar mogelijk werden de interne benchmarks van de games gebruikt.
| Testsysteem | |
|---|---|
| Moederbord | Asus Rampage Extreme III |
| Processor | Intel Core i7 920 @ 3,8GHz |
| Geheugen | 6GB ddr3: 3x OCZ3X1333LV6GK 8-8-8 |
| Harde schijven | 500GB Samsung Spinpoint F1 HD502IJ |
| Videokaarten |
Zotac GTX 460 1GB |
| Koeler | Thermalright Ultra Extreme 120 |
| Voeding | Corsair 850HX |
Intels X58-platform zal naar verwachting nog geruime tijd de prestatiekroon in handen houden. Dit systeem zal bij het uitvoeren van de benchmarks dan ook niet snel een bottleneck zijn. Ook biedt deze opzet de mogelijkheid om videokaarten in sli- en in CrossFire-modus te draaien.
Elke game is getest op de resoluties 1680x1050, 1920x1200. De instellingen verschillen per game en zullen daarom telkens vermeld worden. In principe wordt altijd anti-aliasing toegepast, tenzij dit resulteert in onspeelbaar lage framerates. Hetzelfde geldt voor sommige in-game-settings, die naar beneden worden bijgesteld als de videokaart anders onvoldoende fps produceert. Ook wordt er altijd 16xAF toegepast, behalve bij HAWX; bij games die dat niet ondersteunen is deze instelling afgedwongen met behulp van ATI's CCC of Nvidia's Control Panel.
In het Catalyst Control Center staat de adaptive aliasing op multi-sampling, wordt de toepassing van AA/AF waar mogelijk aan de applicatie overgelaten, en is mipmapping op de hoogste kwaliteit ingesteld. In Nvidia's Control Panel staat de anti-aliasing transparancy-modus op multisampling en is de texture quality op high quality ingesteld. Ook hier wordt AA/AF waar mogelijk door de applicatie verzorgd.
Bij alle tests wordt zowel het minimale als het gemiddelde aantal frames per seconde gegeven, waarbij een hogere score uiteraard altijd beter is.
Volgende pagina (3DMark Vantage & Unigine Heaven 2.0 - 6/15)
