RioRey RX1810
De RX-serie bestaat uit de 18-, 23- en 44-modellen. Deze modellen verschillen volgens de specificaties alleen in de hoeveelheid verkeer die ze kunnen verwerken op het moment dat er een aanval bezig is. Dat is 300kpps, 425kpps en 1,4Mpps voor respectievelijk de 18-, 23- en 44-uitvoeringen. Aangezien wij normaliter vrij weinig inkomend verkeer hebben, leek ons de 300kpps-uitvoering voldoende. Deze bak kan met de kleinste packets van 64 bytes dik 150Mbps aan verkeer verwerken en met maximale grootte van 1500 bytes zelfs een theoretische 3,6Gbps.
De aanvallen die we uitvoerden zaten geregeld over de 350kpps, dus die inschatting van de capaciteit zit waarschijnlijk nog aan de veilige kant. Wel werd de RioRey-appliance dan behoorlijk zwaar belast.
Overigens kunnen de RX-machines naar keuze met een tweetal simpele RJ45-stekkers, multimode SX/LC-glasvezel of singlemode LX/LC glasvezel geleverd worden. Dat levert respectievelijk 10, 11 of 12 achter het typenummer op.
Uiterlijk
De RX1810 is een 2U-rackmount zonder sliders. De groene voorkant met het forse RioRey-logo valt nog wel een beetje op, maar voor de rest is het apparaat simpel en vrij saai. Hoewel een fraai staaltje industrieel design wel leuk zou zijn geweest, hebben we natuurlijk liever dat de fabrikant zijn geld in goede DDoS-bescherming investeert ![]()

De constructie is robuust en professioneel. Het enige wat zwakkere onderdeel is de groene klep die de aansluitingen aan de voorkant beschermt. Die wordt door twee (te) kleine magneetjes op zijn plaats gehouden en sluit al niet goed meer als een van de kabels ook maar een beetje scheef door de opening aan de bovenkant komt.
Het verkeer wordt met twee netwerkkabels door de appliance geleid. Verder zijn er nog een seriële en een netwerkpoort voor de managementinterface aanwezig. Om ook op locatie een statusoverzicht te kunnen krijgen is het systeem voorzien van een drietal ledjes die de status van het systeem en een eventuele DDoS-aanval aangeven.

Innerlijk
Omdat we de garantie op onze gloedjenieuwe RX1810 graag geldig houden, hebben we het apparaat maar niet opengeschroefd. Wel hebben we een korte blik in een demomodel kunnen werpen. Ook de binnenkant bleek daarbij zakelijk en degelijk afgewerkt. Het kabelmanagement is niet zo strak als in de Sun- en Dell-servers die we eerder hebben aangeschaft, maar alles zit wel stevig en praktisch aangesloten.

De cpu-koeler is een gigantisch koelblok dat dankzij heatpipes direct voor de systeemfans geplaatst kon worden. De cpu is een gewone AMD Opteron-dualcore met in totaal 16GB ram. Voor de permanente opslag is flashgeheugen gemonteerd.
Bijzonder zijn de speciale netwerkkaart en de monitoringhardware die RioRey meelevert, maar aan de buitenkant is het lastig te zien wat die hardware precies doet. De netwerkkaart is in elk geval uitgerust met de eerder genoemde hardware-bypass, waarmee het apparaat in feite in een nogal prijzig RJ45-koppelstukje verandert; het verkeer over de kabels wordt dan ongezien doorgestuurd. Deze mode wordt bijvoorbeeld ingeschakeld als de appliance een update uitvoert of als de stroom eraf gehaald wordt. Zo zijn de servers achter de RioRey altijd bereikbaar.
Webinterface
De RX1810 heeft verder een eenvoudige webinterface. Hier stel je de basisconfiguratie voor met name de managementinterface in. Dat gaat dan om zaken als het ip-adres en de verschillende externe servers zoals ntp, smtp, dns, syslog, radius en snmp.
De interface is haast verfrissend kaal: er zijn wat simpele html-formulieren en tabellen met een licht oranje achtergrond, en daar houdt het wel zo'n beetje mee op. Het is dan ook de bedoeling dat er hier maar een paar minuten aan de instellingen wordt besteed. Daarna kan de appliance geheel met de rView-software worden bestuurd.
Volgende pagina (De rView-beheersoftware - 6/9)
