Hoofdcategorieën
Device Settings

Overklokken met vier HD5870's: volg de livestream

Door Marc Rademaker, zaterdag 17 oktober 2009 11:32, views: 54.845

Tweakers.net organiseert zaterdag een overklokdag. Samen met enkele fervente overklokkers zal er flink worden overgeklokt met maar liefst vier Radeon HD 5870's. Xs4all heeft voor Tweakers.net een live stream ingericht om mee te kijken.

De videobeelden zijn afkomstig van een Logitech QuickCam S7500-webcam en worden via Windows Media Encoder op 640x480 pixels in een 2Mbps-stream verpakt. Deze stream wordt door een mediaserver met een 1Gbps-verbinding van Xs4all uitgezonden als webcast. De stream is als gevolg van de inrichting van het streamplatform van Xs4all alleen in Windows Media-formaat beschikbaar.

In het begin moet er nog het een en ander getest worden, maar al snel zal het vloeibaar stikstof rijkelijk vloeien. De webcam zal primair gericht zijn op de overkloksetup met de vier HD 5870's in CrossFireX-opstelling. Er is echter ook een tweede setup, met een cpu waarvan geen details vrijgegeven kunnen worden, behalve dat deze van AMD is. De livestream zal dan ook tussen beide  setups afwisselen zodra er iets spannends te zien is.

Gedurende de dag zal deze pagina worden bijgewerkt als er concrete resultaten zijn neergezet of als er zich problemen voordoen, zodat ook kijkers die later inschakelen op de hoogte zijn. De volledige hardware bestaat uit een Asus P6T7 WS SuperComputer-moederbord, waar een Core i7 975 in geplaatst zal worden. Ter ondersteuning is er ook een EVGA X58 Classified aanwezig, waar een Xeon 3540 in plaats zal nemen. De vier HD 5870's zijn afkomstig van Asus.

  •  Update 1:

Inmiddels zijn alle kaarten voorzien van een zogenaamde ocp-mod en is de pci-e riser geïnstalleerd op het EVGA X58 Classified moederbord. De Asus P6T7 wordt niet gebruikt omdat de cpu's in dat moederbord niet op 5GHz of hoger kunnen draaien in de 3D-benchmarks.

Met een enkele HD 5870 zijn er een aantal scores neergezet. In 3DMark03 werden de volgende scores behaald: 107.606 3DMark03-punten, 42.649 3DMark05-punten, 32.026 3DMark06-punten, 23.444 3DMark Vantage-punten en in Aquamark 3 werden 376.554 punten behaald.

  • Update 2:

Op dit moment zijn alle vier de HD 5870's geïnstalleerd en ook de eerste benchmarks zijn gedraaid. Ondanks de ocp-mod lijkt het er op dat de videokaarten geen hogere kloksnelheden kunnen bereiken dan twee weken geleden. Waarschijnlijk gooit een rotte appel roet in het eten.

De score in 3DMark03 lag rond de 175.000 punten en is dan ook lager dan het record dat twee weken eerder werd behaald met drie kaarten. De benchmark kan niet goed overweg met de vierde videokaart. In 3DMark Vantage is de vierde kaart wel nuttig: de hoogst behaalde score tot nog toe ligt net boven de 41.000 punten, een kleine 1000 punten minder dan het wereldrecord.

Enkele driver-problemen zorgen voor wat oponthoud, maar we hopen al snel weer aan de slag te kunnen, nadat de pizza's opgegeten zijn.

  • Update 3:

Nadat de driver-problemen verholpen waren, bleken de videokaarten geen sjoege meer te geven op de kloksnelheden waar ze eerder vandaag nog prima verschillende benchmarks mee afdraaiden. Er is besloten om met drie in plaats van vier videokaarten te benchmarken en ook de voeding is vervangen.

Tevens wordt het AMD-systeem weer opgebouwd, met een enkele HD 5870, om te kijken op welke kloksnelheden de AMD-cpu stabiel is in 3D-benchmarks. Het vloeibaar stikstof begint al op te raken, dus het is de vraag hoeveel testruns er nog uitgevoerd kunnen worden.

  • Update 4:

De overkloksessie is beëindigd en de livestream is afgesloten. Bedankt voor het meekijken allemaal.

Volgende 16:38 Tweakers.net geeft 500 Ruse-bètakeys weg
Vorige 12:00 Live verslag Apple iPod-event
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  ...  36  37  »

Succes jongen (m/v),

nog een 3DMark record erbij :Y

zwakje hoor... (m/v)
Trouwens kijk eens aan hoe vlot die windows 7 opstart... dat begint er toch wel op te lijken

[Reactie gewijzigd door lowlow op zaterdag 17 oktober 2009 12:34]


Vista start net zo snel op, waardoor mij niet duidelijk is welk punt je wilt maken:-)


Dat windows7 NIET sneller opstart dan vista.

Windows7 wordt de hemel ingeprezen terwijl het achter de schermen precies hetzelfde is als vista+updates.

Nu staat er een zwaar overgeklokte machine in beeld die even snel opstart als mijn pc met windows vista. Je zou zo kunnen stellen dat windows7 toch niet zo heel snel. In elk geval vergeleken met vista.

@Flagg, dat komt doordat er zoveel ontezettend veel onzin geroepen wordt over vista.
Windows7 is ineens perfect! volgens sommige, terwijl het precies hetzelfde werkt als vista. Voorbeeld: Veel oude(antieke) hardware doet het ook op windows7 net zo goed niet om een voorbeeld te noemen. Maar doordat vista nu twee jaar uit is, is er van vrijwel alle redelijke recente hardware al goede drivers beschikbaar voor vista en dus ook voor windows7. Hierdoor lijkt het alsof windows7 veel beter is, terwijl dit veroorzaakt is doordat vista al reeds 2 jaar op de markt is en eigenlijk heel goed werkt vergeleken met windowsXP.

me haren gaan dus overeind staan elke keer als iemand brult dat windows7 ineens het walhalla is der microsoft besturingssystemen en vista shit is. Terwijl ze nagenoeg hetzelfde zijn!

Nieuwe AMD die onder een NDA zit? Nice...

Wat een rommel op dat bureau.

Is dit in de T.net HQ in Amersfoort :?
Iemand daar van ESD gehoord :z

[Reactie gewijzigd door IJnte op zaterdag 17 oktober 2009 11:48]


Dit is wel T.net HQ in Amersfoort ja.

Had dat vemoeden al. Racken vol HD's, Mobo's en spelletjes :)

Ja ik wou al zeggen, wat een meuk hebben ze daar liggen :9~
Die mogen ze wel een keertje op de V&A zetten als ze er genoeg van hebben :P

Ziet eruit als hetzelfde (muffe) opslag hok, met veel :9~ muffe meuk :+
wat voor een kut/ene/dat ding, beestjes hebben een naam?
overigens wel positieve ontwikkeling, als je ziet hoe t.net zo gegroeid is over de jaren. gemiddelde andere hw/tech-related web site zie je dit nog niet doen. }:O

[Reactie gewijzigd door himlims_ op zaterdag 17 oktober 2009 12:05]


Iemand daar van ESD gehoord :z
Wat heeft Enlightenment Sound Daemon met een overclock event te maken :?

ElectroStatic Discharge...
Overigens geen kritiek hoor.. Ik hoor ze al klagen @ Webcam: Geen ESD, Geen handschoenen.. Oohoh :)

[Reactie gewijzigd door IJnte op zaterdag 17 oktober 2009 12:59]


Mij viel eigenlijk op dat ze steeds de flesjes met LN2 overal open neerzetten. Nou weet ik niet precies hoe schadelijk LN2 op de huid is als je er snel bij bent, maar ik vond het er best gevaarlijk uitzien.

Als er wat vloeibaar stikstof op je huid valt voel je daar nauwelijks iets van en hou je er ook niets aan over. Door de ontzettend snelle verdamping van het eerste beetje stikstof dat je huid raakt ontstaat er een soort van damplaag en daardoor komt het overige stikstof niet in contact met je huid.

Je moet waarschijnlijk beter geen hele emmers vol vloeibaar stikstof over je arm laten vallen, maar als je per ongeluk wat over je hand gutst kan dat geen kwaad.

De zwarte matten onder de apparatuur zijn anti-statisch.

Je kan je huis nog zo goed beveiligen, maar als je de deur open laat staan kan iemand er alsnog zo in. Daarmee wil ik zeggen, dat dat anti-statische matje leuk is, maar als er gewoon rondgelopen wordt met Mobo's en GPU's zonder verdere aarding, polsbandjes of een ESD vloer dat je er dan ook niets aan hebt :) Gelukkig kan dit soort spul wel wat hebben.

Klopt, maar nu moet ik wel zeggen dat ik na jaren van zelfbouw en overklokken, nog nooit last heb gehad van het feit dat ik misschien ergens statisch geladen was. Enige wat ik altijd doe is mezelf even ontladen aan metaal.

Succes met de overclockpogingen.

De AMD CPU is denk ik een 'AMD TWKR Edition'.
Een CPU die maar 1000 keer is vrijgegeven en daardoor best zeldzaam ;)
Verder vergelijkbaar met een Phenom II 955 , maar de TWKR Edition is ervoor gemaakt om onder extreme omstandigheden te werken.

[Reactie gewijzigd door n0elite op zaterdag 17 oktober 2009 11:48]


Als dit zo was, dan konden ze dat toch best vermelden? Er is niets geheims aan deze cpu toch? Ik denk eerder dat het een model is dat nog niet aangekondigt is. Misschien een exemplaar van de nieuwe hexa cores die voor consumenten in 2010 beschikbaar zullen zijn?

Het geluid is een beetje lastig te volgen, maar wat ik vernomen heb:
Inderdaad een Hexa(6)core, gezien hij op '65-nogwat' Mhz liep, en ze kort discussierden of hij sneller zou zijn dan die i7.


... en wtf, over de 'main' 5870.

"ik hang er nog wat 12V lijnen aan en dan doe ik er ook nog wat condensatoren op proppen"

8)7

[Reactie gewijzigd door SirNobax op zaterdag 17 oktober 2009 13:29]


Oftewel een AMD Phenom ll X6 en waarschijnlijk ook een C1 revisie.

Ik had deze zo graag bekeken. Maar als belg weegt die 250-280KBps zwaar op mijn datalimiet

[Reactie gewijzigd door zanza006 op zaterdag 17 oktober 2009 11:55]


Ga je toch gewoon gezellig naar 1 van je vrienden of naar de buren?

Misschien hadden ze er ff een tijd bij moeten zetten waarop ze van start gingen ofzo, dan had je op die tijd kunnen intunen... Tip voor de volgende keer dus!!!

lol, kheb ook dat probleem xp..
Met m'n 30gb/maand moet ik zuinig omspringen =(

Dat blijft zo'n kansloos gedoe. Die datalimieten in belgië. Het is toch van de zotte dat je niet eens de hele dag internet radio of video streams kunt horen / bekijken.

Snot_Aap: quess who's this.....

Veel succes, je ziet er alweer druk uit.
«  1  2  3  4  ...  36  37  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:38 Tweakers.net geeft 500 Ruse-bètakeys weg
Vorige 12:00 Live verslag Apple iPod-event
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011