Hoofdcategorieën

Creative Gigaworks T20 (2.0, 2x 14W)

SKU: 51MF1545AA000, EAN: 5390660119361, T.net ID: 136261
14W, 2.0

Productreviews

De Creative Gigaworks T20 (2.0, 2x 14W) werd door 7 tweakers beoordeeld, die het product gemiddeld als goed beoordeelden. De vormgeving werd het meest gewaardeerd, terwijl men het minst positief was over de film/gameweergave.

Review schrijven


Scorekaart

  # Gemiddelde
Algemene beoordeling7Beoordeling: zeer goed
Featureset6Beoordeling: goed
Bouwkwaliteit6Beoordeling: goed
Vormgeving6Beoordeling: zeer goed
Muziekweergave7Beoordeling: goed
  # Gemiddelde
Film/gameweergave4Beoordeling: voldoende
Mid- en hoogweergave7Beoordeling: goed
Basweergave7Beoordeling: goed
Prijs7Beoordeling: voldoende

Reviews van bezoekers

Sorteren op: chronologie | waardering

Review door Palomar - zaterdag 20 januari 2007 00:40
5
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: goed
Vormgeving Beoordeling: zeer goed Muziekweergave Beoordeling: goed Film/gameweergave Beoordeling: voldoende
Mid- en hoogweergave Beoordeling: goed Basweergave Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: voldoende
Na een aantal Logitech x.1-sets (met subwoofer dus) te hebben gehad die last hadden van het wellicht niet onbekende 'plopjesprobleem' en allerlei andere vreemde bijgeluiden (radio-ontvangst, constante bromtoon, ruis) had ik het wel gehad met Logitech. Omdat ik eigenlijk niet veel geld wilde uitgeven voor een qua geluidskwaliteit vergelijkbare set (ik had de Z560 en later de Z2300, de topmodellen dus) zocht ik in eerste instantie naar een erg goedkoop 2.0-setje voor erbij, die ik constant aan kon laten staan voor simpele internet/msn/mail-geluidjes. Dan hoefde ik de ploppende Logitech-set alleen aan te zetten tijdens games of muziek (dan vallen de bijgeluiden niet zo op).
Om een nu al te lang off-topicverhaal kort te maken kwam ik uiteindelijk deze Creative GigaWorks T20 tegen. Een compact setje waar volgens de weinige reviews die ik kon vinden toch zeer goed geluid uit kwam. De set is wel wat duurder dan het 'goedkope setje' waar ik oorspronkelijk naar op zoek was (99 euro bij Dynabyte, online 2 tientjes goedkoper), maar wellicht kon deze mn subwooferset wel vervangen en dan is die prijs niet slecht. Ik heb nog even getwijfeld of ik voor dat geld niet toch...
Negatieve eigenschappen:

- Kabel zit vast aan linker speaker

Positieve eigenschappen:

- Geluidskwaliteit
- Compact
- Degelijk

Review door Venator - zaterdag 27 oktober 2007 23:58
4
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: goed
Vormgeving Beoordeling: zeer goed Muziekweergave Beoordeling: zeer goed Film/gameweergave Beoordeling: voldoende
Mid- en hoogweergave Beoordeling: zeer goed Basweergave Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed
M'n eerste review hier, so be gentle ;)
Na wat wikken en wegen (wordt het wel of geen surround setje) toch gekozen voor een non-surround setje aangezien onze nieuwe computerkamer dit toch wat minder toelaat dan de vorige (en ik geen zin heb om de kabels van bijvoorbeeld een 7.1 set weg te werken ;)). Maar... het moest dan wel een wat betere zijn. Gekozen voor de Gigaworks T20 set van Creative, bij de MediaMarkt bij toeval voor een redelijk lage prijs, 77 euro.
Featureset
Tja, een 2.0 set. Featureset? Inderdaad, er kan een stereo 3.5 mm jack in ;)
Verder zitten er netjes toonregelaars op voor de hoge en lage tonen en een aan/volumeregelaar, allen in de vorm van een solide draaiknop. Als extraatje nog wel een AUX-in op de voorkant voor bv. een MP3 speler. 3.5mm jack kabel hiervoor zit in de doos.
Bouwkwaliteit / vormgeving
Ik hou van een strak en simpel design gekoppeld aan een hoogwaardige afwerking en dit is in het geval van de T20 prima in orde. Zeker van voren zien ze er chique uit, hoewel de rest toch van plastic (denk ABS) is. Zonder goedkoop aan te voelen overigens, dat is netjes gedaan door Creative.
Wat ik vaak belangrijk vindt is het probleemloos en niet te licht werken van de bediening van...
Negatieve eigenschappen:

Linker speaker werkte niet eerste keer, na omruil wel
Minder geschikt voor de movie-buffs
HPA-verlichting hoort in een solarium, niet op de voorkant van een speaker.

Positieve eigenschappen:

Strakke looks
Goede bouwkwaliteit
Zeer goed geluid voor het formaat
Niet al te duur

Review door Froos - woensdag 28 november 2007 23:07
3
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Featureset Beoordeling: goed Bouwkwaliteit Beoordeling: zeer goed
Vormgeving Beoordeling: goed Muziekweergave Beoordeling: goed Film/gameweergave Beoordeling: voldoende
Mid- en hoogweergave Beoordeling: goed Basweergave Beoordeling: voldoende Prijs Beoordeling: slecht
Ik zocht een 2.0 setje voor op het bureau. "Hoe ouderwets" zou je misschien denken, maar de motivatie is heel simpel. Ik heb een eenvoudig bureau.. 2 U-poten en een werkplaat. Ik wil geen gehannes met een extra subwoofer en draadjes, gewoon 2 simpele speakertjes op tafel links en rechts naast mn scherm met een fatsoenlijk geluid.. En nou klinkt het misschien simpel, de zoektocht is dat niet.
De keuze is over het algemeen uit een paar brakke 2.0 setjes of een shitload aan "el cheapo" 2.1 setjes. De 2.1 setjes vielen dus af en de 2.0 setjes reduceerden zich razendsnel. Ik heb een bloedhekel aan het merk Trust dus die raak ik niet eens aan en de rest viel ook 1 voor 1 af. Een rondje Mediamarkt, Norod en co reduceerde het gehele veld tot 2 modellen. De Z10 van Logitech en de T20 van Creative.
Nou ben ik best fan van beide merken. Sinds Creative Cambridge Soundworks gekocht heeft zijn hun speakers over het algemeen van uitstekende kwaliteit (ik heb nog een Cambridge Soundworks 2.1 setje in gebruik en dat klinkt nog steeds als een klok) maar de speakersets van Logitech zijn ook prima (zie andere review over de Z5500)
Ik heb de Z10 getest en ik vond het geluid matig en de touchscreenbediening ronduit kut. Het reageerde vaak maar...
Negatieve eigenschappen:

- hoge prijs
- vlak basgeluid

Positieve eigenschappen:

- goeie afwerking
- AUX ingang mixt met het gewone kanaal
- mooi design
- goed geluid

Review door swahalla - dinsdag 22 januari 2008 19:15
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Featureset Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: zeer goed
Vormgeving Beoordeling: zeer goed Muziekweergave Beoordeling: goed Film/gameweergave Beoordeling: geen
Mid- en hoogweergave Beoordeling: goed Basweergave Beoordeling: zeer goed Prijs Beoordeling: goed
Dit is een van mijn beste aankopen van het afgelopen jaar. Omdat ik vrijwel non-stop muziek luister vond ik het tijd om een fatsoenlijk pc speakersetje te kopen.
Vooral de weergave van het geluid vind ik zelf erg goed, de lage- en midden tonen worden vrijwel perfect weergegeven. De hoge tonen ook, al zijn deze nogal schel op bepaalde momenten. Een subwoofer is met dit setje in ieder geval niet nodig.
De stabiliteit van de boxen had wel iets beter gemogen. Het gewicht zit ergens in het boven/midden. Een klein stootje doet ze dan ook omvallen. Ik moet wel zeggen dat dit absoluut niet opweegt tegen het bovengenoemde, absoluut niet storend.
Het uiterlijk is hardstikke netjes, zoals je wel kunt zien op foto's.
De knopjes doen hun werk goed, al is het bereik wat minder. De ingebouwde equalizer had beter gemogen.
De prijs klaag ik absoluut niet over, ¤100,- voor een setje in deze klasse is perfect.
Negatieve eigenschappen:

Stabiliteit
Equalizer
Space-ledje

Positieve eigenschappen:

Lage-, midden- en hoge tonen
Volume
Uiterlijk
Features

Review door radicalEMT - maandag 19 november 2007 14:42
Algemene beoordeling Beoordeling: voldoende Featureset Beoordeling: geen Bouwkwaliteit Beoordeling: geen
Vormgeving Beoordeling: geen Muziekweergave Beoordeling: zeer goed Film/gameweergave Beoordeling: geen
Mid- en hoogweergave Beoordeling: zeer goed Basweergave Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: voldoende
Ik was op zoek naar een mooi klein setje wat ook makkelijk te vervoeren is. De T20 geeft een goed vol geluid, is draagbaar en heeft hoofdtelefoon aansluiting en een 3.5 mm aansluiting voor een extern geluidssysteem aan de voorkant.
Toch heeft de T20 een groot nadeel, de gebruikte componenten zijn allemaal niet van echt goede kwaliteit terwijl Creative dit product wel zo positioneert.
Er komt namelijk een vrij harde hoge toon uit de linkerspeaker bij mij! Deze toon is maar voor sommige mensen hoorbaar, maar als jij goede oren hebt, is de toon duidelijk hoorbaar en erg storen. Ik ben niet de enige die dit probleem heeft, zie ook het forum van Creative op: http://forums.creative.co...akers&message.id=9376
Negatieve eigenschappen:

- Erg felle blauwe led aan de voorkant (waarom toch, waarom?? je hele kamer blauw verlicht omdat je je boxen aan hebt staan??? oh, waarom??)

- Zeer irritante hoge toon uit linkerspeaker ongeacht geluidsvolume. Deze toon is niet hoorbaar voor iedereen, maar mensen met goede oren horen het direct. Zie ook het forum van Creative:
http://forums.creative.co...=speakers&message.id=9376

Die van mij gaan dus terug!

Positieve eigenschappen:

Klein, mooi geluid, hoofdtelefoon + extra 3.5 mm ingang

Review door loungini - dinsdag 22 augustus 2006 12:23
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: zeer goed Bouwkwaliteit Beoordeling: zeer goed
Vormgeving Beoordeling: goed Muziekweergave Beoordeling: zeer goed Film/gameweergave Beoordeling: geen
Mid- en hoogweergave Beoordeling: zeer goed Basweergave Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed
Prima speakers om muziek te luisteren. Ik game nauwelijks en films kijk ik op tv dus een 5.1 set is dan echt overbodig. Er zit voldoende definitie en vermogen in deze boxjes en ze zijn sober maar toch strak vormgegeven. De geluidskwaliteit is voor deze prijsklasse echt top! Natuurlijk haalt het 't niet bij versterker+boxen maar meer haal je toch niet uit mp3 kwaliteit De aux-in aan de voorkant is erg handig voor bijvoorbeeld een synthesizer. Er is een splitter plug (mini-jack naar 2xtulp) meegeleverd.

specificaties:

14 watt RMS per kanaal, 2 kanalen
Frequentieweergave: 50 Hz - 20 kHz

1 maand in bezit

reviews:
http://gear.ign.com/articles/700/700749p1.html
http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/index.cfm?reviewid=306
Negatieve eigenschappen:

bas soms iets te overdreven, maar die kan je gelukkig wegdraaien.

Positieve eigenschappen:

vermogen, verhouding laag-midden-hoog, prijs, vormgeving

Review door PeeFizz - zondag 17 augustus 2008 09:44
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Featureset Beoordeling: voldoende Bouwkwaliteit Beoordeling: goed
Vormgeving Beoordeling: zeer goed Muziekweergave Beoordeling: goed Film/gameweergave Beoordeling: voldoende
Mid- en hoogweergave Beoordeling: zeer goed Basweergave Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: goed
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: