Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

Hebben minima recht op een flatscreen?

De gemeente Groningen gaat minima met 450 euro subsidiëren als ze hun televisie moeten vervangen. Is dat een goed plan?

Nee, laat ze maar werken voor hun centen
43,1%
Nee, laat ze maar een crt kopen
22,4%
Nee, een goeie flatscreen is goedkoper dan 450 euro
10,8%
De redactie is mijn antwoord wéér vergeten te vermelden :(
10,7%
Ja, de inkomensongelijkheid is al groot genoeg
6,9%
Ja, crt's zijn hopeloos verouderd
3,3%
Ja, dat houdt de economie draaiende
2,7%

Aantal stemmen: 12.022. Deelname gesloten op 11-11-2008 15:55. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Ik vind het sowieso onzin. TV kijken is niet noodzakelijk om in leven te blijven. En als je er wel een wilt, dan zijn ze al te koop vanaf één cent op Marktplaats. Ik wil anders ook wel een gratis TV en in ruil daarvoor stop ik met werken.

Ik wil anders ook wel een gratis TV en in ruil daarvoor stop ik met werken.
Minima zijn niet per definitie werkeloos.

Ik ben het wel met je eens dat het een vreemd idee is. Als je dan toch geld hebt om minima te helpen, dan lijkt het me dat je het beter kunt besteden dan aan een flatscreen. What's next, een gratis iPod bij de Voedselbank?

Mensen die in de financiële problemen zitten moet je er weer bovenop helpen, en niet verwennen met luxeproducten.

Mensen die in de financiële problemen zitten moet je er weer bovenop helpen, en niet verwennen met luxeproducten.
Inderdaad, in onze moderne maatschappij is een TV weliswaar 'zeer gewenst' (geen 1ste levensbehoefte, maar wel erg belangrijk), maar door die 'zielige' minima altijd maar van alles gewoon te geven, gewoon omdat ze zo zielig zijn, stimuleer je nou niet echt een mentaliteit om ergens moeite voor te doen.

Begrijp me niet verkeerd, sommige mensen zijn echt wel buiten hun schuld zielig, maar voor een groot gedeelte van de minima is er een reden dat ze minima zijn: weinig ambitie, school niet afgemaakt, geen prikkel tot zelfverbetering, etc.

Ik heb ze vroeger genoeg gezien op school: mensen die liever lui waren en studeren maar zonde van de tijd vonden, of toen perse relatieve luxe wilden hebben. Zelfs een laag betaald ongeschoold baantje levert een stuk meer op dan de armzalige studie financiering. Zij hadden geen zin om toen op een krap studentenkamertje te zitten, wilde niet leren, maar meteen een baan en een auto kunnen kopen. Lachend met een krat bier achterin en luid toeterend in hun 2de hands auto waren ze idd erg stoer op hun 16de. Ik was de zielenpiet die in oude kleding en zonder auto elke dag naar school ging.

Omdat gedrag nu te gaan belonen met een flatscreen TV... ik weet het niet (hoewel een beetje goede TV eigenlijk toch wel minimaal 2500,- is, dus zo veel schieten ze er ook weer niet mee op...)

In onze maatschappij is het soms wel een beetje vreemd.

De minima hoeven weinig te doen, soms niets, en krijgen van alles. Sport abonnement hier, computertje met Internet daar, nu weer een TV'tje erbij. Allemaal bij- en toeslagen kregen ze ook al, etc. De stimulans om nog te gaan werken is erg laag.

Jan Modaal mag echter overal zelf voor betalen. Nagenoeg geen enkele toe of bijslag is op hem van toepassing. Z'n strippenkaart moet ie gewoon zelf kopen, evenals z'n eigen computer, abonnement bij de sportschool en dus ook de TV.

De absolute top inkomens profiteren ook weer maximaal. Een aantal lasten zijn zo gebaseerd dat ze de top inkomens onevenredig laag treffen, terwijl ze bonus regelingen hebben die niet in verhouding staan tot wat ze daadwerkelijk geleverd hebben. B.v. bedrijven die het enorm slecht doen, maar waarvan de top man rustig een bonus opstrijkt van enkele miljoenen "omdat dat nu eenmaal zo hoort". Dat bonussen ooit een stimulans waren om iets beter te doen lijkt men compleet vergeten.

[...]

Begrijp me niet verkeerd, sommige mensen zijn echt wel buiten hun schuld zielig, maar voor een groot gedeelte van de minima is er een reden dat ze minima zijn: weinig ambitie, school niet afgemaakt, geen prikkel tot zelfverbetering, etc.
Dit klinkt mij in de oren als een schatting die je compleet op je gevoel maakt, en die niet gebaseerd is op feiten.

Een groot gedeelte? Waar haal je dat vandaan?
Een feit: tegenwoordig is de controle op bijvoorbeeld uitkeringen veel strenger dan jaren geleden; je komt er niet zomaar meer mee weg als je te lui bent om te werken. Het lijkt mij dus eerder dat het grootste gedeelte van de mensen dat tegenwoordig een uitkering heeft, of werkt maar toch tot de minima behoort daar wel een goede reden voor moet hebben. Want het minimumloon is ergens in de ¤ 1300 bruto per maand. Daar gaat nog belasting vanaf, dus zelfs als je laag opgeleid werk doet kun je het financieel nog aardig lastig krijgen, zeker wanneer je "extra" uitgaven moet doen zoals nieuwe kleren, een schoolreisje voor je kinderen of een nieuwe tv, wasmachine of computer.

Volgens mij kan een LCD TV van 450 euro minima nog verder in de problemen brengen. Als het stroomverbruik erdoor sterk toeneemt dan wordt de energierekening ook hoger.

Indien een LCD TV juist MINDER stroom verbuikt dan een 150170 euro kostende CRT, dan denk ik dat Groningen op de goede weg zit, aangezien ze dan voor structurele kostenbesparing zorgen bij minima.

Bovenstaande is mijn overdenking, zou iemand over het stroomverbruik van LCD tov CRT iets nuttigs kunnen zeggen?

edit: bedrag was 170 euro voor CRT's

[Reactie gewijzigd door Givanisovic op woensdag 22 oktober 2008 15:49]


Ja of gewoon geen TV? Dat is echt nog steeds goedkoper. Bovendien hoef je dan geen kabel/sattelliet/digitenne te betalen. Minima kunnen best zonder TV. Ik leef al jaren zonder TV, dus kunnen zij het ook. :z

Als de gemeente die 450 euries gaan gebruiken om die mensen hun leven op de rit te zetten dan ze een TV voor te zetten, dat voor velen dan toch hun primary vermaak zal worden, ipv dat ze sociale contacten opbouwen bij een of ander andere vrijetijdsbesteding die wel wat oplevert (e.g. sport, hobby).

Ik vind het een slecht plan. Ik heb gestemd op "laat ze maar werken", maar ik zat te twijfelen tussen die en "laat ze maar een crt kopen", maar stiekem stond mijn optie er niet bij :+

Een groot gedeelte? Waar haal je dat vandaan?
Op school vroeger: absoluut een 'groot' gedeelte. Bij andere scholen van vrienden en familie van me destijds. Ook een 'groot' gedeelte. En dan hebben we het nog over scholen zelf, waar mensen dus uberhaupt op komen dagen.

Daarnaast om je heen kijken in zeg maar de wat mindere wijken. Als student heb ik op diverse plekken gewoond. Die lui zijn niet onaardig ofzo hoor, je wordt overal uitgenodigd en als je op het pleintje in de zomer er op de bank even bij komt zitten is dat nooit een probleem. Je steekt dan wel op waar de problemen zo'n beetje liggen.

Best wel 'veel' ontkennen hun gebrek aan ambitie ook helemaal niet. Die zeggen gewoon, "jeetje, al dat gestudeer van jou, ik zou dat niet trekken hoor, maar alle respect ervoor".

Het grappige van statistiek is dat je niet oneindig veel samples hoeft te nemen om een redelijke indruk van de samenstelling van een gehele populatie te krijgen. Nu zeg ik niet dat mijn 'persoonlijk genomen samples' volledig representatief zijn, maar het zijn er wel een aantal, op verschillende plekken, in verschillende steden en verschillende tijdstippen.

Blijft natuurlijk de kwalificatie "een groot gedeelte". Dat is subjectief ja. Bedoelde ik daar b.v. 40% mee? 50%? Meer dan 50%? Laten we het er maar op houden dat het er, -in mijn beleving- meer zijn dan af en toe een uitzondering...

Groot gelijk, waarom zou je met alle geweld een nieuwe flatscreen moeten hebben als er genoeg krijgertjes en 2e handjes te vinden zijn.

Ik vind het maar een raar gebaar.

Inplaats ze nou dingen als opleidingen en ziektezorg betaalbaarder maken, maken ze een luxe product betaalbaarder. Tuurlijk heeft elk mens recht op ontspanning, maar als men in Nederland moeite heeft om voor primaire zaken geld op te brengen dan lijkt mij dat toch een stuk belangrijker dan een flatscreen.

Tuurlijk, een flatscreen is ook zo belangrijk om je staande te houden. hier thuis waar iedereen werkt voldoet onze mooie CRT prima in de woonkamer.

Ik wilde net zeggen. Hoeveel huishoudens zijn er niet met gewoon een TV van een halve meter diep. Doe is normaal! Ik wil ook wel een flatscreen, maar dat moet ik toch ook zelf verdienen. Dat zo'n gemeente als Groningen nou niks beters heeft om over na te denken.

Mijn spreekwoordelijke klomp breekt weer voor de zoveelste keer.

Dat er op een of andere manier tegemoet gekomen wordt richting de minima is prima, maar besteedt de staatscentjes dan gewoon op een fatsoenlijke manier. Eventueel zelfs nog waar je zelf de vruchten van plukt.

Een studie, dak boven je hoofd, eten. Dan kom je al een heel eind.

En voor de rest ben ik het eens met een paar posts hierboven. Het zijn vooral de mensen die al heel hun leven weinig motivatie gehad hebben om verder te leren of wat dan ook.

Ik zeg altijd maar zo: "Als je om half 5 al weer op de weg terug naar huis bent hoef jij ook niet veel te verdienen." Zou ook veel schelen in de files trouwens... Het is eigenlijk nog zo dat de (relatieve) grootverdieners (boven modaal dus) weinig verdienen als je bekijkt hoeveel zij ervoor moeten doen en voor op moeten geven.

Van mij mogen die minima best eens wat minder in de watten gelegd worden.

Ik ben er sowieso niet voor dat de overheid geld geeft voor specifieke producten. Geef ze gewoon een uitkering en dan mogen ze zelf weten wat ze daar mee doen. Als iemand met een uitkering een flatscreen wil hebben dan kan ie daar volgens mij gewoon voor sparen. Lukt dat niet dan moet je het doen met een tweedehands CRT van 25 euro. Ook prima.

Of er moeten al duidelijke redenen zijn dat een flatscreen voordelen geeft in de zin van milieuvriendelijkheid, gezondheidsrisico's e.d. Maar als ik dat artikel lees gaat het alleen om het comfort en dat vind ik geen goede reden.

[Reactie gewijzigd door Palomar op dinsdag 21 oktober 2008 17:10]


De gemeente Groningen gaat minima met 450 euro subsidiëren als ze hun televisie moeten vervangen.

Is dit al besloten of is het slechts een voorstel?

[Reactie gewijzigd door Lan Mandragoran op dinsdag 21 oktober 2008 17:16]


Volgens mij is het beleid al wel gemaakt, maar de VVD wil het graag herzien ;)

Je moet niet de symptomen van minima aanpakken, maar het probleem aanpakken bij de bron.
Dus mijn antwoord staat er niet bij.

ALS je minimal al wilt belonen voor het hebben van een minimum inkomen (wat ik eigenlijk sowieso een slecht idee vind), geef ze dan een A++ zuinige koelkast of zo (deze zijn zo'n 2 keer zo zuinig als de minst zuinige koelkast die alsnog een A rating heeft). Omdat koelkasten dag en nacht aan staan kan je hierbij minima erg helpen de energiekosten te beperken en hebben ze ook een fijn duurzaam apparaat.

Een TV (laat staan een flatscreen) vind ik nou niet bepaald een eerste levensbehoefte en deze zijn ook van gratis tot 20 euro prima op marktplaats.nl te vinden (en ja, een minima kan vast wel ergens even internetten).

Onzin..Veel mensen hebben nog gewoon een flinke kast..die wel gewoon verdienen..Onzin om minima dan meer te geven voor een flatscreen..

De redactie is m'n....

Steek die 450 euro in een voedselbank, hebben de minima veel meer aan.

Voedsel even daargelaten, wat electronica betreft zou ik het logisher vinden dat minima gesponorted worden om een computer te kopen en geen TV.

Kunnen emailen en web brouwsen haalt je veel meer uit een sociaal isolement dan kunnen TV kijken.

Tegenwoordig is een goedkoop ADSL abbonement en een Eee-PC (ofzo) veel nuttiger om te hebben dan een kabel abbonement en een TV.

Dat soort programma's bestaat al, waarbij minima een computersysteem kunnen aanschaffen met overheidssteun, om dezelfde reden, plus het feit dat het kunnen werken met een computer ze misschien een betere kans geeft op een baan.

Maar goed, dit plan komt daar dus naast en ook naast de programma's waar je een gesubsidieerde wasmachine kunt krijgen.

Maar in zijn algemeen, mensen die zo lopen te trappen tegen minima, dat ze maar moeten werken, moeten misschien eens hun horizon verbreden. Zoals sommigen hier al zeiden, sommige minima werken al hard. Hard werken is geen garantie op vetpot daarentegen. Anderen zouden dolgraag willen werken, maar kunnen niet zo heel gemakkelijk een baan vinden door o.a. leeftijd, opleiding of een willekeur aan andere mogelijke redenen. Probeer maar eens een paar maandjes rond te komen van 100 euro per maand voor voedsel en al je andere variabele onkosten. Dan zitten een heleboel simpele dingetjes als zo nu en dan een cd'tje of dvd'tje kopen er gewoon simpelweg niet meer in.

Dus als je 10 euro boven het minumum zit wordt je 450 door de neus geboord?
Wat een bizarre maatregel sowieso om minima zo'n passief geestdodend entertainment device in de schoot te werpen. Het klinkt bijna ultra rechts / romeins : geef het volk .. Maar wat het natuurlijk is is een typisch voorbeeld van hoe een omhooggevallen partij (als de sp) moeite heeft om aan de behoefte aan verkozen politici te voldoen zonder concessies te doen op het gebied van aantallen breincellen.

De regeling geldt voor mensen die 5 jaar of langer tot 150% van het minimum verdienen.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011