Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

StarCraft II

Volgende week komt de langverwachte science fiction-rts StarCraft II uit. Ga jij dit nieuwste spel van Blizzard aanschaffen?

Nee, gamen is leuk maar StarCraft II boeit me niet zo
39,1%
Nee, gamen vind ik net zo interessant als verkiezingen in Libië
21,3%
Ja, volgende week meteen
11,9%
Ik twijfel nog
11,1%
Ja, maar zal iets langer duren
9,2%
Anders...
6,0%
Ik vermaak me nog prima met de originele StarCraft
1,5%

Aantal stemmen: 18.372. Deelname gesloten op 12-08-2010 15:09. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

Ik mis speel hem al. ;)

Ik heb ook de beta gespeeld, zag er goed uit. Maar toch denk ik niet dat ik hem ga kopen.

[Reactie gewijzigd door ThijsD op donderdag 22 juli 2010 15:39]


Anders......: Ik vind de verkiezingen in Libië interessanter

Weinig kans op verkiezingen daar. Sinds 1972 zijn politieke partijen er niet meer toegelaten, behalve de Arabische Socialistische Unie natuurlijk.
Muammar al-Gaddafi is daar de "gids van de revolutie"...

Leuke instinker!

Daarom is het juist interressant áls ze daar verkiezingen houden ;)

En daarom heb ik ook die keuze gemaakt. ;)

Ik game al jaren niet meer... Nou, behalve Fish Wrangler dan, maar dat is meer tijdsverdrijf.

Moet je eens nagaan hoe interessant ik StarCraft II wel niet vind!

Anders: ik ken de inhoud van de Starcraft serie niet. Ik zal eens gaan kijken wat het is.

de inhoud stelt niet zo veel voor afgezien van dat het eerste deel zo'n beetje de beste RTS ooit is en zijn tegenhangers (zoals C&C en AoE) mijlenver achter zich laat wat betreft strategie en balans. En het verhaal is ook best leuk.

[Reactie gewijzigd door tehsojiro op vrijdag 23 juli 2010 10:21]


Waarde oordeel.

Starcraft is zo'n beetje de beste RTS die ooit gemaakt is?
Persoonlijk heb ik mij veel meer vermaakt met Dune 2 en Warcraft.

Maar zowel starcraft als warcraft 2 hebben het euvel dat het af en toe TE gebalanceerd kan zijn. Wat inhoudt dat je uren kan knokken, vervolgens met meerdere spelers zonder rescources komt te zitten en het wel errgggg saai gaat worden. Tegen de comp is het met starcraft helemaal beroerd. Verdedig je basis net zolang tot de comps geen rescources meer hebben en je kan met 3 hele carriers alle comp spelers afslachten..

Unit balancing mag dus wel beter zijn dan zowel C&C en AOE maar wat betreft rescource-management is wel wat zwakjes, ook met betrekking tot alleen het chrystal en gas als basisrescources, er zijn sinds die tijd in dat opzicht wel heel wat betere games uitgekomen.

Hoe kan nou iets te gebalanceerd zijn? Als het niet gebalanceerd is, wordt het spel veel te makkelijk. Dan bouw je gewoon die units die altijd winnen. Nog maar weinig tactiek op die manier. In starcraft is het juist zo dat je gebalanceerd moet zijn. Je kan wel wachten totdat je 20 carriers ofzo hebt, maar in de tijd dat jij zover al bent, heeft een goede tegenstander jouw allang ingemaakt. En ja, 'maar' 2 soorten resources, maar maakt meer het beter? Vind persoonlijk van niet.

En wat je zegt tegen de computer is niet waar. Op easy mss wel ja, maar probeer het eens op insane. Jij met 1 basis, de computer met 10. Zou me sterk verbazen als je dit mooi gaat lukken.

1. Iets kan natuurlijk niet te gebalanceerd zijn, maar de beargumentering eronder verklaarde al wat ik ermee bedoelde. Als je tegen gelijk gestemde spelers speelt komt het maar al te vaak voor dat je gewoon beide zonder rescources komt te zitten..
Waarna het spel wel erg saai wordt.

2. Ik zeg niet dat meerdere rescources per definitie beter hoeft te zijn, dat ligt aan persoonlijke voorkeur. Maar het feit dat je in principe maar over twee eindige rescources beschikt beperkt het rescource management wel tov van andere games.
Ik noem hierbij even bij naam Rise of Nations, waarbij je gold, wood, iron,food ( vanuit fishing en farming ) hebt, de rate van mining,etc door resarch kan verhogen etc. Een nog complexer voorbeeld is de ANNO series. Hoewel ik die twee geenszins wil vergelijken met starcraft wil ik wel aangeven dat het rescource-management bij starcraft 1 zeer beperkt was en bij 2 niet veel anders zal zijn.
Sommigens zullen hier blij mee zijn, omdat ze dan meer op het micromanagement van hun armies kunnen richten, ipv het securen van meerdere soorten grondstoffen, maar het beperkt anderszijds ook weer het tactische omdat men dus weer minder rekening behoeft te houden met de benodigdheden voor armies.
Uiteindelijk blijft het een afweging en zal ieder daar voor zich een mening over hebben.

3. Wat betreft tegen de AI: nee als je tegen ai speelt op insane en je geeft de ai ook nog eens een gigantische voorsprong dan gaat mijn argument natuurlijk niet op nee, maar je geeft jezelf dan wel een heel achtelijke handicap. Tot op normalere niveau's gaat het echter wel op en zelfs 1 op 1 met ai op insane ook als ik het me goed kan herinneren, al moet ik zeggen dat ik starcraft 1 al ruim 8 jaar of meer niet meer heb aangeraakt.

Punt 1 gaat alleen maar voorkomen in gevallen waarin beide spelers even incompetent zijn. Typisch een gevolg van teveel spelen tegen de computer ipv echte spelers |:( Starcraft 2 geeft trouwens meer opties om om de vijand heen te manoeuvreren dan deel 1 dus dat zal nu helemaal geen probleem moeten zijn.

[Reactie gewijzigd door tehsojiro op vrijdag 23 juli 2010 17:00]


Je beschuldigt iemand van een waardeoordeel en doet vervolgens zelf exact hetzelfde ;)

Op het moment dat de units goed gebalanceerd zijn komt het aan op tactiek in de gevechten, zeker door de restrictie op de maximale totaalwaarde van je units. Kwa waarde zijn de legers dan potentieel gelijk maar door de samenstelling van je leger en hoe je ze bestuurt maak je het verschil. Het lijkt me persoonlijk een stuk eerlijker als de speler met de beste strategie wint in plaats van de speler die 'het grootste leger' of van nature de sterkste units heeft...het is tenslotte een strategiespel!

Btw, je managed 3 resources bij zowel de SC serie als de WC serie: je minerals/gold, je vespene gas/lumber en je food. Bij WCII zat er ook nog oil bij.

Ik ga er niet voor naar een nachtelijke opening/s'ochtends aanschuiven maar van het werk naar huis pik ik hem zeker op . Ik verwacht net zoals bij cod mw2 weinig problemen om op launch day een exemplaar vast te krijgen.

Ik heb geen beta gespeeld, ik wilde meteen the real deal.

Jup, +1.

Had me leuk geleken om een keer naar een release te gaan, maar ik denk dat er erg veel mensen op afkomen.

Dus ik wacht wel tot ie in de bus valt. Wat waarschijnlijk al voor de launch is, hoewel je dan nog niet kan spelen.

Beta heb ik nooit gekregen, maar ook niet heel hard achteraan gezeten eigenlijk. Maar goed, meteen de real deal is ook prima.

Weet alleen niet of ik hem meteen de 27e kan gaan spelen, waarschijnlijk ben ik nog te druk tegen die tijd en wordt het het weekend daarna.

Ben blij dat de prijs een schappelijke €45,- euro is geworden, ik was bang dat ze "omdat het toch wel verkoopt" er belachelijke ps3 achtige prijzen (€65,-) voor hadden gevraagd, waardoor ik een maandje zou moeten wachten.

Ander ding waar ik bang voor ben is dat ik nooit de tijd en moeite zal kunnen nemen om zo goed erin te worden dat ik het online kan gaan spelen. Dat omdat ik dus niet de beta heb gespeeld en uberhaubt achterloop op de meeste spelers daardoor.

Dan krijg je net zoiets als C&C3 online spelen. (wat ik laatst nog eens probeerde) De campaign op medium / hard uitspelen lukt wel (de laaste met moeite) maar online maak ik nooit en te nimmer kans tegen de uitgekookte spelers die je daar tegenkom.

Bij SCII hoef je je over dat laatste gelukkig geen zorgen over te maken, je krijgt online eerst een stel 'oefenmatches' (50 in totaal in de laatste versie van de beta) en vervolgens wordt je ingedeeld in de groep die past bij jouw speelniveau.

Echter omdat de facties zeer gebalanceerd zijn en het aantal verschillende units relatief beperkt kan je vrij snel doorkrijgen welke unit goed is tegen welke en zelfs dat is niet zaligmakend.

Ik heb m voorbesteld, dus ik gok maar dat dat valt onder de optie 'ja volgende week meteen'. :)

Same here, pre-order geplaatst de dag dat het mogelijk was. Blizzard kennende wordt de singleplayer al even fantastisch als de multiplayer (de BETA was echt top!). Ik hoop dat er ook weer geschifte pre-rendered movies inzitten, die zijn ze de laatste tijd aan het afbouwen tov ingame-engine cinematics. Maar aan de andere kant, de launch-trailer toont dat Blizzard ook met ingame engines niet stilzit :)

PS Ik wou trouwens een checkbox bij 'Ik vermaak me nog prima met de originele StarCraft'. Het één sluit het ander niet uit lijkt mij :+

[Reactie gewijzigd door darkjeric op donderdag 22 juli 2010 16:04]


Tja, ik miste de pre-order optie ook al. Ik kan me helemaal bij jouw mening aansluiten.

Anders: Ik wacht eerst een tijdje in afwachting op een gekraakte versie die het mogelijk maakt om zonder ingelogd te wezen op battle.net over LAN te kunnen spelen.
Als die een beetje gauw komt ga ik het spel absoluut niet kopen.

Dit is de grootste tegenvaller van het spel, hopelijk komt bliz snel met een patch dat je dit gewoon makkelijk kan doen.

Alhoewel elke lan tegenwoordig ook inet heeft ;). Al moet het niet zo zijn dat je lag krijgt omdat je connectie niet stabiel is (wat ik me wel kan voorstellen op grote lans).

Ik haal ook eerst een gekraakte versie binnen, maar om een andere reden. Er is namelijk geen demo en ik ga geen geld pompen in een spel wat ik nooit heb kunnen testen. Voornamelijk wil ik eerst zien hoe het draait onder wine, aangezien ik al vele jaren geen saaie Windows bakken meer heb en op de mac mini naast de tv niet game.

Ik heb het besteld met een abonnement op de PU. Ik kwam erachter dat ik dat blad elke maand wel zou kopen en ik wist dat ik SC II ook wel zou kopen. Toen ik de advertentie zag staan dat ik voor 49 euro een jaarabonnement+SC II kon krijgen, was de beslissing snel gemaakt.

Ik weet alleen niet wanneer ik het allemaal binnenkrijg. Het zou een paar weken duren vanwege verwerking etc. Die zijn nu zo'n beetje voorbij dus m'n eerste PU exemplaar verwacht ik eigenlijk binnenkort wel. Dat ik not even moet wachten op SC II is duidelijk.

Maar ik heb geduld :)

Damn ouwe, da's een goede deal. Ik ben niet zo'n PU liefhebber, maar voor 2 euro extra had ik het graag een jaar lang in de bus gehad!

Gamen is leuk, SCII boeit me niet zo. Misschien dat ik 'm een keertje ergens anders vandaan haal, maar kopen ga ik sowieso niet.

Die optie had er wat mij betreft wel bijgekunt: nee, ik ga hem downloaden.

Want downloaden staat gelijk aan niet kopen?


Waarom boeit SCII je niet, leg uit, beargumenteer. Staat het genre je niet aan? Verhaaltjes niet goed? Setting lame?

Voor mezelf zou ik zeggen dat specifiek Blizzard RTS-en me niet aan staan. Ik speel graag een RTS op z'n tijd, maar dan Red Alert 2 of Supreme Commander. Starcraft en Warcraft hebben me nooit zo kunnen boeien qua gameplay.

Daar komt nog bij dat ik het verhaal van Blizzard RTS-en altijd deprimerend vind. Overwinningen in hun RTS-en zijn altijd Pyrrus overwinningen: je wint wel, maar ten koste van zoveel dat je het niet als een overwinning meer aanvoelt. En dan mag je zelf ook altijd eerst de boel verzieken door de bad guy te spelen (Zerg / Undead). En om nog eens zout in de wonden te strooien mag je voor SC2 waarschijnlijk ook nog eens meer dan een jaar wachten op de volgende campagnes waarin je eerst de boel mag verzieken om het dan weer min of meer te redden.

Ik vind het verhaal daardoor juist een stuk sterker, we mogen er dan een spelletje van hebben gemaakt maar in elke oorlog wordt iets opgeofferd...en in de 'bad guy' campaigns laten ze zien dat goed of slecht in een oorlog erg afhankelijk is van aan welke kant je staat

Als het je toch niet boeit, waarom download je 'm dan überhaupt :?

Zelf ga ik hem ook downloaden om het eerst maar eens te bekijken. Ik sta redelijk sceptisch tegenover deze nieuwe game en voor mij geldt: eerst zien, dan geloven (of kopen).

Anders : Ik vind het een geweldige serie, maar zuig zo zwaar in RTS games dat ik er beter vanaf kan blijven :P Pik hem wel op ooit in de toekomst in de budget bak ;)

I'm with stupid (ik mis hier de IWS-emoticon). Ik ben bizar slecht in RTS, maar heb SC1 altijd een mooi en dramatisch spel gevonden en heb alle vertrouwen in SC2.

Ik vraag me ook altijd af hoe sommige (in de beta) zoveel meer neer hebben kunnen zett als ik zelf, zonder dat ze meer ore mines, of gatherers hebben. En dat terwijl ik nooit iets heb om mee te bouwen.

Ik zal daar ook wel iets in fout doen, al kon ik in 3 vs 3 goed meekomen in de diamnd league ik had net zoveel legers, alleen een stuk minder gebouwen. (aanvullen gaat dus trager).

Dat is natuurlijk onmogelijk, als ze evenveel gatherers en 'ore mines' hebben hebben ze evenveel resources gehad als jij, het verschil ligt in het gebruik. Andere units hebben andere prijzen en als zij tussentijds minder units verliezen houden ze meer over voor gebouwen.

Als de 'trucjes' je interesseren raad ik je aan de 'daily video' 132 aan van speler Day[9], die legt je uit hoe je op relatief simpele wijze je spel kan verbeteren.

Hoe kan je deze game niet leuk vinden!

Dit is DE strategy game van de komende.. minstens 5 jaar! Niet te geloven! Deze game speelt zo fantastisch!

Pre order, was eind april toen ik het wachten op een beta key niet meer aan kon. De game speelt echt geweldig, ik denk dat ik in de maanden die ik heb kunnen spelen zo een 400 games heb gespeeld. Het speelt net als starcraft 1, het is alleen veel makkelijker om te leren. Leuk voor de noobs, maar ook voor de hardcore spelers door het league systeem. Ik heb zelf veel moeite met diamond, maar ik hoor ook mensen die echt beroerd spelen en helemaal blij zijn omdat ze 50% win hebben in de bronze of silver league. Iedereen speelt op eigen niveau en voelt zich goed bij het niveau.

Ingame is het hemels. Niet te beschrijven.

edit: typo

[Reactie gewijzigd door LoloftheRings op donderdag 22 juli 2010 16:40]


Zelfde, behalve dan dat ik graag 400 games had willen spelen maar niet kon omdat ik nog school/werk te doen hebt naast Starcraft, de Collectors Edition komt er in ieder geval zeker in.

Zitten er trouwens nog meer mensen aan te denken om meerdere CE's te kopen en die in seal te laten liggen? Is wel heel tof om te hebben, en gaat gegarandeerd meer geld waard worden op de lange termijn, maar bijna 100 euro uitgeven om op de lange termijn winst te maken is niet eenvoudig voor een student :)

Hmmm, ik denk dat dat een slechte investering zal zijn. Zijn die uitgaven beperkt dan?

Doe geen moeite, zoals onder aangegeven is dit een slechte investering..

Dit wordt een van de best verkopende games aller tijden. Dit houdt in dat er tevens massa's verpakte exemplaren beschikbaar zullen blijven.

Bij veel aanbod ( ook relatief veel in de toekomst ) zal de prijs laag blijven.
Over 10 a 20 jaar is je spel waarschijnlijk een stuk minder waard ( +- 10 a 20 eurotjes ) , voordat dit eventueel weer in prijs stijgt ben je wel een heeeeeeeeeeel eind verder.

Als je dit dus als investering wil zien dan kan je beter gewoon aandelen van de volgende apple . microsoft of google gaan kopen ;) Klinkt simpel toch? :Y)

Simpel: Sinds de Red Alert serie (en dan bedoel ik 1 + 2 + uitbreidingen) heeft geen RTS game mij echt meer kunnen bekoren. CoH was wel grappig maar ook niet super.

SC2 zal ik dus ook aan mij voorbij laten gaan, totaal geen behoeft om dit te gaan spelen.

Ondertussen wel gehaald toch maar nadat een vriend zei dat het wel goed was en dat als ik RA goed vond dit ook wel goed vond.

Moet zeggen het is wel leuk, maar online ben ik duidelijk erg slecht nog :P

"Hoe kan je deze game niet leuk vinden!"

Simpel, ik haat rushen.

Ik heb de beta gespeeld, de eerste 5 games waren leuk, daarna wordt je in de ranked games gedumpt, en ik heb het geprobeerd voor 20 ranked games, ELKE game was een rush.
Voor mij, een RTS is een paar uur leuk basis bouwen, en vervolgens veel moeite doen om je tegenstander down te krijgen, niet 5 minuten het meeste uit je resources persen en vervolgens hopen dat je net wat sneller bent dan de andere.

In andere woorden, ik hou meer van Age of Empires 3 speelstijl dan van Starcraft 2 speelstijl. Natuurlijk kan je rushen in AoE games, maar het is een stuk minder belonend dan in SC2

Rushen is niet de heilige graal van SC2 hoor.. Ja, het is zeker een speelstijl, maar je moet er mee leren omgaan. Je kunt net zo goed winnen met een sterk economisch spel, en pas aanvallen als je een supersterk leger hebt.

Bedoel je nou serieus dat een spel niet leuk is als je verliest?

Rushen is inderdaad irritant, heb vooral hekel aan die Protoss die dan sneaky cannons overal in je basis neer zetten.
Voor de rest moeten ze me niet de tijd geven, dan verliezen ze meestal, maar rushen is niet mijn specialiteit, echter ga ik Starcraft 2 wel kopen, zo ie zo voor de Single Player en maak zelf maps, dus ja :)

dan moet je gewoon zorgen dat je die rush af kunt slaan. Anders is het gewoon huilen omdat de tegenstander beter is dan jij.

Heeft weinig te maken met huilen, meer met een speelstijl die hem niet aan staat. En persoonlijk ben ik het met hem eens, die games van 5 minuten zijn altijd hetzelfde en komt weinig strategie bij kijken. Dat is alleen maar het volgen van een build order en haalt de lol uit het spel.

Hoe kan je deze game niet leuk vinden!
Tja...dat is dezelfde vraag als :

Hoe kan je Macrobiotisch Kantklossen nu niet leuk vinden
Of Hindeloper schilderwerk.

Smaken verschillen en als jij iets leuk vindt hoeft de rest van de wereld dat nog niet leuk te vinden. Ik heb dus aangegeven dat de verkiezingen in Libie een stuk leuker zijn.

Hoe kan je deze game niet leuk vinden!
Ja dat beantwoord je eigenlijk zelf al:
Dit is DE strategy game van de komende.. minstens 5 jaar!
Laat ik nou strategy games helemaal niet leuk vinden. :) Ik vond Starcraft wel geinig enzo, en dit zal vast wel een leuk spel zijn, maar mij lijk het helemaal niets.

Voor de rest spreek je erover alsof het uit de hemel is komen vallen, gedragen door Jezus, ofzo ("Ingame is het hemels. Niet te beschrijven.", echt waar? :P).

Maar aangezien de moderators Starcraft fans zijn (hoe anders kan jou post omhoog gerate zijn? ^^), zal mijn post wel snel rood worden. :+
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011