Download-verbod
Wat denk jij, komt er een verbod op het downloaden van auteursrechtelijk beschermde content in Nederland?
- Nee
- 67,8%
- Ja
- 32,2%
Aantal stemmen: 21.903. Deelname gesloten op 11-01-2010 16:38. Stemmen is niet meer mogelijk.
Index » Polls » Poll: Download-verbod
Wat denk jij, komt er een verbod op het downloaden van auteursrechtelijk beschermde content in Nederland?
Aantal stemmen: 21.903. Deelname gesloten op 11-01-2010 16:38. Stemmen is niet meer mogelijk.
Het kabinet zal dit downloadverbod in de komende drie jaar uitwerken. Deze periode geeft de marktpartijen gelegenheid om de noodzakelijke initiatieven te nemen.
Als je dat gaat aannemen, ben je gewoon eigenwijs bezig. Natuurlijk merken ze hier iets van. Sterker nog, waar voor artiesten verkoop van platen vroeger de belangrijkste bron van inkomsten was, kunnen ze daar tegenwoordig niet meer op rekenen, en zijn concerten de belangrijkste bron geworden. Dat er niemand last van heeft is echt zo'n feel-good redenering voor downloaders om zichzelf vrij te pleiten.De artiesten merken er blijkbaar toch niet zo veel van in hun portemonnee
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 22 december 2009 15:37]
dat moet je natuurlijk wel in de context van zijn stuk zien.[...]
Als je dat gaat aannemen, ben je gewoon eigenwijs bezig. Natuurlijk merken ze hier iets van. Sterker nog, waar voor artiesten verkoop van platen vroeger de belangrijkste bron van inkomsten was, kunnen ze daar tegenwoordig niet meer op rekenen, en zijn concerten de belangrijkste bron geworden. Dat er niemand last van heeft is echt zo'n feel-good redenering voor downloaders om zichzelf vrij te pleiten.
En kom niet met reacties als "de leden van U2 hebben allemaal al een villa", want 99% van de artiesten hebben geen villa en daarvoor is het gewoon een manier om brood op de plank te krijgen.
[Reactie gewijzigd door BlueLed op dinsdag 22 december 2009 20:30]
Nee, dat is pertinent niet waar en het hier als feit zonder bronnen presenteren is helemaal sterk. Je verwart twee vormen van inkomsten:Dat artiesten er weinig van merken is gewoon een feit.
[Reactie gewijzigd door Top-Rob op donderdag 24 december 2009 10:41]
Mits "jouw" artiest wel populair is (m.a.w. een top40 artiest) is jouw smaak niet mainstream dan heb je een probleem. Geen volle zaal dus failliet. Dus geen optreden meer. En daardoor ook geen CD's meer.op deze manier blijven alleen de echt goede artiesten over. De artiesten die live niets voorstellen en op cd wel zullen op deze manier niet lang overeind blijven staan zonder een enorme hoeveelheid geld achter zich.
Nog een pluspunt is dat er tegenwoordig veel meer concerten worden gegeven, waar er vroeger 10 werden gegeven worden er nu b.v. 100 gegeven. Dus heb je meer gelegenheden om "jouw" artiest te zien.
[Reactie gewijzigd door ObAt op maandag 21 december 2009 17:37]
Dat komt bijna op hetzelfde neer. 't Publieke domein is niet heel groot en vind op het internet nog maar eens iets te downloaden zonder video, muziek, afbeeldingen, tekst, layout of client-side scriptjes, voor zover je überhaupt al iets op het internet te vinden zonder dat je een OS, browser, ftp-client enzo mag downloaden.Het gaat hier over downloaden van auteursrechtelijk beschermde content. Niet downloaden in het algemeen.
Nee. Open Source is beschermd door auteursrecht. De licenties geven je extra rechten (onder voorwaarden).De meeste open source software is ook beschermd door licenties bijv.
[Reactie gewijzigd door ppl op maandag 21 december 2009 17:51]
[Reactie gewijzigd door Franckey op maandag 21 december 2009 17:14]
Als je een paar duizend mp3's hebt dan heb je vast ook de betaalinformatie daarvan van je bank of credit card.Hoe toon je aan dat ik een MP3 die ik op mijn PC heb staan, niet gewoon on-line gekocht heb?
[Reactie gewijzigd door Orian op dinsdag 22 december 2009 14:52]
Dit is precies wat grote platenmaatschappijen willen. Lekker makkelijk toch? In plaats van tig reclame campagnes en studioopnames, nu alleen nog reclame en opnames voor Britney en Marco. Scheelt een boel geld, en als mensen toch alleen hun muziek "willen", waarom niet?Sterker nog ik denk dat het downloadverbod de muziek verkoop achteruit laat lopen, omdat mensen de kleinere bands aan de kant laat liggen en alleen maar albums koopt van gerenomeerde artiesten, waardoor kleine bands geen kans meer krijgen om te groeien zonder toevlucht te nemen aan goedkope talentenprogramma's als popstars.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden
Uitgever van: