Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

Vaporware Steeksleutel

We hebben het niet meegenomen bij de Gouden Steeksleutel-verkiezing, maar willen het jullie toch voorleggen: welk product krijgt van jullie de Vaporware Steeksleutel van 2009?

Oled-tv's in het algemeen
35,1%
StarCraft II
16,1%
Intels Larrabee
15,2%
Nvidia's Fermi
14,0%
Opensource gaminghandheld Pandora
11,3%
GeeksPhone
4,6%
Suns Rock-processor
3,7%

Aantal stemmen: 16.025. Deelname gesloten op 01-01-2010 16:43. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  »

Blizzard software kan je moeilijk vaporware noemen eigenlijk, je weet dat zij dingen pas uit brengen als het helemaal af is. Starcraft zal dus gewoon uitkomen, maar echt pas als ie helemaal perfect is. Alleen maar lovenswaardig imho.

Mee eens. StarCraft is een van de meest succesvolle spellen in zijn genre ooit. Bij vaporware is er sprake van een overtuigende twijfel of er ooit sprake gaat zijn van het verschijnen van het product. Aanleiding hiervoor is dat de ontwikkel cyclus in relatie tot vergelijkbare producten overschreden wordt, of wanneer de introductie datum meerdere keren zonder aantoonbare reden wordt verplaatst.
Gezien de actieve userbase van StarCraft is het begrijpelijk dat Blizzard een product wil lanceren dat kan wedijveren met zijn voorganger. Dat ze het "It's done when it's done" principe hanteren is daarom voorlopig terecht--tenzij dat een buitenproportioneel uitstel wordt.
Beetje misplaatst om deze titel onder vaporware te scharen, juist in een tijd dat ontwikkelaars met enige regelmaat titels in de markt gooien die niet af zijn is een keuze om niet direct een franchise uit te melken lovenswaardig.

Daarom vraag ik me ook af hoe starcaft zo hoog komt te staan.

Ongeduldige mensen :) En om eerlijk te zijn door de crisis zijn veel projecten afgeblazen of studio's falliet gegaan.
Nou zal het met Starcraft niet zo gauw mis gaan maarja er is altijd een kans

Starcraft: Ghost is indertijd ook domweg gecanceld, terwijl het al "playable" was.

Goed, voor StarCraft II is dat wat minder waarschijnlijk, maar het duurt potdorie wel erg lang voordat het er is.

Ghost is nooit vaporware geweest, het is gecancelled omdat het spel niet aan de blizzard norm voldeed. Hij valt in het rijtje helaas gecancelled maar heeft dus niks met vaporware te maken.
Starcraft 2 lijkt me ook geen vaporware, anders hadden we Diablo 3 ook wel in dit rijtje kunnen zetten. Dat gaan namelijk ook nog wel ff duren voor die uitkomt.
De echte vaporware voor mij is toch wel de 20mbit adsl2 verbinding. Die word wel beloofd maar bijna nooit geleverd.

De echte vaporware voor mij is toch wel de 20mbit adsl2 verbinding. Die word wel beloofd maar bijna nooit geleverd.
Huh :? Die heb ik anders al tijden thuis. Volgens mij biedt iedere ADSL-aanbieder die wel gewoon aan.

Of bedoel je dat de 20mbit niet gehaald wordt? Daar heb je wel gelijk in. Ik kom in de praktijk niet verder dan ongeveer 15 a 16mbit/sec.

[Reactie gewijzigd door Bosmonster op woensdag 16 december 2009 18:06]


Volgens Blizzard is Ghost niet eens gecancelled, maar op 'on hold' gezet, in de vrieskist zeg maar. Buiten dat heeft Blizzard inderdaad genoeg titels daadwerkelijk in de prullenmand gesmeten, omdat ze niet voldeden aan de gestelde norm. Zo ook het orginele Diablo 3, met als gevolg dat Blizzard North gesloten werd en de mensen die er aan werkten Flagship Studios hebben opgericht, waar ze Hellgate:Londen hebben gemaakt. We weten ondertussen hoe dat is afgelopen.

Het grootste probleem met Ghost was denk ik dat het bedoeld was voor consoles, waar Blizzard zich eigenlijk puur op de PC wil richten op het moment (en volledig terecht, als je naar successen kijkt als World of Warcraft).

helemaal af? 10 jaar na de release van oa. Diablo 2 komen er nog steeds patches uit. Het is onmogelijk om een spel 'perfect' uit te brengen, als er miljoenen spelers mee bezig zijn komen de bugs en ongebalanceerdheden er veel sneller uit dan bij een paar beta testers bij Blizzard zelf.

Hmmm....
Ik zou zeggen: Duke Nukem !

Ook dit jaar weer een aantal berichten over geweest.
Of is dit voor de silveren Steeksleutel? :)

Duke Nukem is geen vaporware meer, want de ontwikkelaar is ondertussen over de kop gegaan waardoor het spel definitief afgeblazen is.

Toch zou een soort "lifetime achievement award" voor DNF wel opz'n plaats zijn. :-) Het was de definitief van vaporware.

en er gaan geruchten dat het project weer opgepikt wordt door een andere developer...

en ik bedoel het blijft DNF...

Duke Nuken Forever.
Did Not Finish :+

verder ik heb op oled gestemd.
aangezien het noet opschiet.
en ik weiger een nieuwe laptop te kopen tot dat ze verkrijgbaar zijn met 15" oled scherm
:(

Geen verstandige keuze als je betwijfelt dat die laptops ooit komen! ;)

[Reactie gewijzigd door Z-Dragon op zaterdag 12 december 2009 23:50]


naja als het echt te lang duurt kan ik natuurlijk alsnog beslissen dat niet te doen..
maar ik ben hardware verslaafd en anders heb ik onderhand elke 9 maanden een nieuw speeltje :P

Dan zou ik eigenlijk ook de Bitboys Oy Glaze3D nomineren voor een lifetime achievement award, evenals de Phantom console van Infinium. :)

En het is niet te betitelen tot Vaporware van het jaar 2009, maar eerder voor Vaporware van 't afgelopen decennia. :)

Overigens zijn er laatst nog plaatjes verschenen toch?

nVidia's Fermi omdat nVidia maar bleef melden dat Fermi dit jaar ging komen. Terwijl iedereen die maar een beetje verstand hiervan had al wist dat dit onmogelijk was.

En de dingen die nVidia allemaal doet maakt nVidia iig een kandidaat die het verdient.
Ik doel op het renamen van oude kaarten.
Het uitbrengen van kaarten met defecten en dit ontkennen. G80 GPU's die massaal overlijden na zo'n 2 jaar en natuurlijk al de ellende met de mobiele GPU's niet te vergeten. Wat nVidia eerst ook nog glashard bleef ontkennen...

[Reactie gewijzigd door -The_Mask- op vrijdag 11 december 2009 17:27]


Agreed. Echte vaporware praktijken daar bij NV. Vooral die foto's "werkende fermi('s)" waarop totaal geen bewijs te zien is dat het ook echt fermi's zijn. Ze hebben daar echt goed naar DNF gekeken. Intel heeft tenminste nog de fatsoenlijkheid om gewoon uitstel(en nu ook tijdelijk afstel) aan te kondigen.

Overigens snap ik niet waarom OLED bovenaan staat. Voor zover ik weet waren de meeste originele aankondigingen voor 2010 gedaan, niet 2009.

De presentatie van 'fermi' (ofwel een knip-en-plak kaart waar niet een de moeite voor was genomen om hem echt te laten lijken) was wel memorabel, en nadat diverse mensen begonnen te roepen dat de kaart gewoon niet *kon* werken omdat er letterlijk de schaar in was gezet, toch nog een tijd blijven volhouden dat dat de echte kaart was. Hij was nog net niet van karton. Hulde aan deze actie, en de grote lolbroekerij waarmee NVidia gewoon dacht weg te komen, ik ben het er helemaal eens dat Fermi het is. :+ Niet om de impact en de andere NVidia-acties maar puur omdat ze zichzelf daarmee als hardware-clown hebben weten te presenteren.

(De verklaring was dat de 'echte' fermi er ook wel was, maar die was nog niet mooi genoeg om te laten zien :P fantastisch, die grapjes)

[Reactie gewijzigd door bwerg op woensdag 16 december 2009 13:44]


Ik zou zeggen de kernfusiereactor. Dat is zo'n mooi ding, veel energie en geen kernafval. We zijn er al 30 jaar mee bezig maar nog geen zicht op commerciële exploitatie.

Vaporware is een een aangekondigd product waarvan niet verwacht wordt dat deze ooit op de markt gezet al worden. Vaak betekend dit dat de mensen die het als vaporware beschouwen er nooit mee in aanraking komen. Het gaat dus om producten (hard of software) die (langdurig) rondzwerven in het geruchten circuit.

Vaporware Definition | Definition of Vaporware at Dictionary.com
Vaporware - Wikipedia, the free encyclopedia

edit:
Reactie op Engineer...

[Reactie gewijzigd door DeeD2k2 op vrijdag 11 december 2009 19:52]


Vaporware is een een aangekondigd product waarvan niet verwacht wordt dat deze ooit op de markt gezet al worden. Vaak betekend dit dat de mensen die het als vaporware beschouwen er nooit mee in aanraking komen. Het gaat dus om producten (hard of software) die (langdurig) rondzwerven in het geruchten circuit.
SCII is anders gewoon aangekondigd, net als nog meer in de lijst, Intel's Larrabee bijvoorbeeld. Dat zijn dus geen geruchten meer dat die producten bestaan. ;)

intels 'multimedia gedoe???? cpu's met gpu's op 1 die (atom, en/of i5) - immers was het nvidia die met Ion e.e.a. mogelijk maakte om uberhaupt 1080p op een atom te draaien... heel dubbel allemaal omdat NV, op andere vlakken ook deze 'prijs' verdient...

Zover ik weet is het nooit aangekondigd dat er een winstgevende centrale zou gebouwd worden in de afgelopen jaren. Het is algemeen bekend dat de huidige centrales gebouwd zijn voor onderzoek.

De ITER wordt gebouwd om te onderzoeken of die dingen wel renderend kunnen zijn :)

Kernfusie is alleen al wel mogelijk en een reactor hebben ze ook al. Alleen het punt is dat je meer energie nodig om om de juiste temperatuur en druk te krijgen dan dat het oplevert (huidige technieken).
Wat je soms in een film zit (er zijn er meerdere maar weet geen titels meer) is cold-fusion reactor. In het Nederlands een fusie-reactor bij kamer temperatuur. Dat zal waarschijnlijk altijd vaporware blijven.

Command & Conquer: Generals.

Dat is alvast 1, maar dat is geen film.

Sorry maar na 10 jaar t.net en 15 jaar ICT heb ik geen idee wat vaporware moet voorstellen. Synoniem voor wiet ofzo? :+ ;)

Vaporware (NL=vapourware) is een product dat is aangekondigd maar nog niet verkrijgbaar is op de markt ;)

[Reactie gewijzigd door street cat op vrijdag 11 december 2009 19:02]


Vaporware (NL=vapourware)
Dat is geen NL, maar het verschil tussen UK en USA spelling.... In jouw geval is de NL versie de Engelse. Hetzelfde als color en colour.

Ontopic:
Ik vindt het een moeilijke keuze, uiteindelijk OLED gekozen, hoewel er (terecht) wordt gesteld hier dat er geen schermen waren aangekondigd voor dit jaar.

[...]
Dat is geen NL, maar het verschil tussen UK en USA spelling.... In jouw geval is de NL versie de Engelse. Hetzelfde als color en colour.
klopt, kwas het eventjes vergeten :p

Voor Vapo(u)rware is het ook noodzakelijk dat er gerede twijfel is dat het product er zal komen, of als dat wel duidelijk is wanneer het er gaat komen. Kortom producten die heel ver van tevoren aangekondigd worden, of die steeds uitgesteld (en uiteindelijk vaak afgesteld) worden. Denk bijvoorbeeld aan WinFS.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vaporware

Ik stem voor Fermi.
Dat zou wel eventjes de boel op z'n kop zetten dit jaar, als we Nvidia (en fudzilla) mochten geloven. Zelfs toen iedereen wist dat het niet zo zou zijn, werd het stug volgehouden.

Misschien dat ze volgend jaar nog iets doen, maar van mij krijgen ze de Vaporware Steeksleutel.

De Pandora gaat er komen! Jaja! Echt waar! Eigenlijk zou ie de prijs voor 2008 ook al mogen winnen en misschien is ie ook al te nomineren voor 2010. ;)

Mijn collega kon ik in september al feliciteren met het feit dat ie er al 1 jaar op wacht. Toch heb ik er zoveel vertrouwen in dat ie ooit komt, dat ik er twee maanden terug ook eentje besteld heb.

? mag hopen dat je niet pandora's doos hebt besteld.
maar wat bedoel je wel..
(g00gle levert zoals te verwachten) andere resultaten op

http://www.open-pandora.org/
krijg je als je googled op 'pandora gaming handheld'

Ik zou het leuk vinden om de toelichting te lezen van alle stemmers op "Oled-tv's in het algemeen". Dit is volgens mij namelijke en techniek/product die wel degelijk toekomst heeft en waar niet voor niets veel over bericht wordt. We kunnen ze zelfs al aanschouwen in Nederlandse winkels; bij de Media Markt staat een schitterend voorbeeld van Sony. Het scherm is dan maar 11" en erg prijzig, maar het laat wel zien waartoe de techniek in staat is. En wat verwacht je van een nieuwe technologie? Dat is nooit goedkoop.
Ook zien we OLED terug in telefoons (Samsung) en PMPs (iAudio en iriver). Ook daarop weet de OLED techniek haar krachten volgens mij prima te laten zien: dun, zuinig, kleur echt en echt zwart.

Overigens is be belangrijkste reden dat we nauwelijks OLED TV's zien, natuurlijk dat de LCD techniek nog zo goed verkoopbaar is. Men neemt er nog steeds genoegen mee en het is bovendien veel goedkoper. Waarom zou je als bedrijf dan een duurdere techniek de markt op gaan forceren terwijl je nog veel geld kunt verdienen met wat goedkopers?

Overigens is be belangrijkste reden dat we nauwelijks OLED TV's zien, natuurlijk dat de LCD techniek nog zo goed verkoopbaar is. Men neemt er nog steeds genoegen mee en het is bovendien veel goedkoper.
Geniale opmerking. Van veel gevallen snap ik niet dat ze hun paar-duizend-euro beeldbuis hebben ingeleverd voor een net-geen-duizend-euro LCD.

Lekker geniaal hoor ;)

Er is nog geen enkele oled tv te vinden. (een 11" noem ik geen tv maar een gatget-schermpje)

Dus de belangrijkste reden dat er geen oled tv's te vinden zijn is omdat ze niet bestaan.

// - ohhww en om je vraag te beantwoorden waarom ik dus heb gestemd op de oled schermen.... heel simpel, ik had net als vele anderen dus al grotere/concurrerende oled schermen verwacht rond deze tijd.

[Reactie gewijzigd door ocdaan op zondag 13 december 2009 00:59]


Omdat de techniek nog nieuw is betekend het niet dat ze niet bestaan. Net zoals bij LCDs in den beginne vormen grote mate nog een probleem maar in tegenstelling tot bijv. SED zien we bij OLED al wel producten op de markt, en net zoals bij LCD zijn het kleine schermen tegen hoge prijzen.

Omdat beeldbuizen, ongeachte de prijs, nu eenmaal ook slijten + dat je nu eenmaal naar LCD/Plasma moet voor HDTV.

Maar goed, jij snapt vast ook niet waarom mensen ooit hun prachtige platenspelers hebben ingeruild voor die compactdisc-spelers? :P

Je kan anders voor 600euro een prima vervanging voor de beeldbuis kopen.
Het heet plasma en is ook nog eens groter.
Tja stroomverbruik, maar dat zijn maximale specificaties.
Bij een film is het beeld nagenoeg zwart en verbruikt hij amper wat(t).
Oh zwart waardes komen overeen met beeldbuis, geen rare ghosting en uit alle hoeken prima te zien.
Alleen inbranden vind ik een nadeel, maar als je daar goed mee omgaat de eerste paar 100 uur dan is dat ook geen probleem meer.
Raar eigenlijk dat lcd meer verkopen heeft, enige voordeel is misschien stroom verbruik, maar dat verschil is ook minimaal bij de zelfde grote.

Zwartwaardes van mijn oude Philips beeldbuis TV waren toch echt beter als mijn Panasonic TXP42S10E plasma.

Er is een hele tijd geweest dat plasma televisies veel duurder waren dan LCD. En toen is de LCD-populariteit gestegen terwijl die van plasma laag bleef ('duur-image')...

Tja ik ga dan natuurlijk voor intel's Larabee, welke toch in de huidige vorm is afgeblazen, maar waar een doorontwikkeling toch nog gaat plaats vinden. Ergo larabee bestaat wel, je zult hem nooit in je handen krijgen en een nazaat gaat er (denk ik) vrijwel zeker komen (gezien de capaciteiten van intel en het feit dat larabee nog niet eens zo slecht is) er is alleen nog meer doorontwikkeling voor nodig. Geen van alle andere opties vindt ik zo goed aan de voorwaarden voor vaporware doen (al ken ik het egrip net 10-15 minuten :P )

Tja ik ga dan natuurlijk voor intel's Larabee, welke toch in de huidige vorm is afgeblazen,
Het was een met veel bombarde aangekondigd 'revolutionair' product, dat nu is afgeblazen. Sounds like vaporware to me...

maar waar een doorontwikkeling toch nog gaat plaats vinden.
Net zoals het uiteindelijk product zou gelaunch worden ;)

Ergo larabee bestaat wel, je zult hem nooit in je handen krijgen
Vaporware dus...

gezien de capaciteiten van intel en het feit dat larabee nog niet eens zo slecht is
Hoe weet je dat het zo slecht nog niet is? Insider info? Helderziendheid?

gezien de capaciteiten van intel en het feit dat larabee nog niet eens zo slecht is
Hoe weet je dat het zo slecht nog niet is? Insider info? Helderziendheid?
Nou ik kan helder zien zonder bril, maar dat is niet waar het om draait :P.

Ik heb geen insider info maar wel tweakers en daar las ik dit artikel. Daarnaast is er een werkende demonstratie geweest, welke ook op tweakers was te lezen. Daarnaast lees ook vaak artikelen op anandtech.com en dus ook deze.

Delen uit die artikelen blijven hangen en datsamen met mijn idee van de wereld doet mij tot die zin komen. Kan er natuurlijk totaal naast zitten, intel heeft me misschien op het verkeerde been gezet, maar ik hoop nu eenmaal op mooie dingen en Larrabee lijkt me een mooie toevoeging voor de markt en dus zie ik het positief in en neem ik de in de artikelen gegeven informatie aan als feit.

Ik denk ook dat Larabee vaporware wordt, als je ziet hoeveel moeite programmeurs doen om multi-cpu's goed te gebruiken en dat het toch nog even laat wachten op goede toolsets daarvoor (die eerder verwacht werden, de enige echt goede toolset die er aan komt is Parallel voor .Net4.0, maar .Net is niet echt voor high performance (meer dan 90% van die applicaties heeft genoeg aan een standaard amd of intel dualcore).

In C++ is het nog steeds erg lastig om meer dan 4 cores bezig te houden, Larabee zie ik dan ook de komende 5 jaar nog niet levensvatbaar zijn.

Waarom het in gpu's wel werkt? Veel werk hier hangt af van per pixel of per vertex operaties, er zijn zat pixels en vertices per render. En veel van de shader technieken van dit moment zijn gemaakt om onafhankelijk van elkaar te zijn. (Omdat het erg moeilijk is om in HLSL/GLSL afhankelijke code te maken).

Voor een database applicatie of een reken applicatie geld dit vaak allemaal niet.

Die pandora is echt bijna klaar : http://www.open-pandora.o...amp;Itemid=13&lang=en

Er is 8 december nog een development status veranderd, dus ik vermoed echt dat deze snel gaat komen. Namelijk dat de MASS PRODUCTION is gestart van bijna 4000 van die dingen.

Check deze preview ook eens http://www.engadget.com/2...-case-has-been-assembled/

[Reactie gewijzigd door terracide op vrijdag 11 december 2009 19:22]


Wow, nice dingetje. Ik heb er nooit eerder van gehoort.

Dat ding doet lang over opstarten :P
Hopelijk gaat dat wel wat sneller bij de release...

[Reactie gewijzigd door Gamebuster op vrijdag 11 december 2009 20:05]


Die pandora is echt bijna klaar
Net als Duke Nukem forever destijds. :)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011