Ik vind dat Gates te weinig credit krijgt in deze thread. Ja, hij heeft het meer moeten hebben van zijn zakelijke skills dan zijn technologische ontwikkelingen.
Gates was het internet vergeten in 1996 in zijn visionaire boek: "The road ahead".
Een blunder zoals deze, voor iemand die 90% van de software-markt beheerste, was onvergeeflijk.
Gelukkig voor Microsoft zagen anderen in het bedrijf de fout, het boek werd van de markt genomen en een gereviseerde druk haastig uitgebracht. (de niet gereviseerde druk is een verzamelaars-item)
En ook kreeg het Internet de allerhoogste prioriteit binnen Microsoft.
Maar veel verder dan anderen kopiëren is men tot heden ten dage (dik tien jaar later) niet gekomen. Dotnet, Bing, Silverlight, Hotmail, het zijn allemaal qua opzet, kopieën van andermans producten. Er zijn geen belangrijke en unieke innovatie van Microsoft in welk Internet-product dan ook.
Daarom is het beter om Gates, als persoon, niet teveel te noemen in samenhang met het Internet, want zijn betekenis is niet zo groot.
[Reactie gewijzigd door SimonKroller op zaterdag 24 oktober 2009 22:18]