Hoofdcategorieën
Device Settings

Help Tweakers.net en Dell bij uitdenken IT Koopwijzer

Door Wilbert de Vries, woensdag 6 juli 2011 08:00, views: 15.072

Tweakers.net en Dell gaan samenwerken aan de ontwikkeling van een keuzetool voor it-producten. Dell wil de hulp van de community inschakelen om inzicht te krijgen in het keuzeproces bij de aanschaf van dergelijke producten.

De samenwerking bestaat uit twee componenten: het vergaren van informatie onder bezoekers van Tweakers.net en het verwerken van die informatie om daadwerkelijk een koopwijzer te ontwikkelen voor de aanschaf van zakelijke it-producten.

Omdat Dell tal van zakelijke it-producten biedt, is besloten om voor dit traject alleen te kijken naar de overwegingingen bij de aanschaf van desktops, laptops, monitoren, servers en opslagsystemen, waarbij de focus ligt op bedrijven met maximaal 50 werkplekken.

Om goed inzicht te krijgen in de afwegingen die in deze bedrijven worden gemaakt bij de aanschaf van dergelijke hardware, vraagt Dell jullie om hulp. Via een speciale actiesite kun je meehelpen door aan te geven op basis waarvan jullie bedrijf nu bijvoorbeeld bepaalt welk type laptop of monitor wordt aangeschaft.

We beseffen dat er grote verschillen mogelijk zijn in de zaken waarover bij een aanschaf wordt gediscussieerd en er dus veel verschillende reacties kunnen binnenkomen. Daarom wordt alle feedback eerst verzameld, zodat van de meest genoemde zaken een shortlist kan worden gemaakt. Als bedankje voor het meedenken verloten we onder de mensen die hebben deelgenomen aan de virtuele brainstormsessie een Dell XPS 15z-laptop ter waarde van bijna 1200 euro*.

Op de speciale actiepagina vind je meer informatie over waar we concreet naar op zoek zijn, de spelregels en andere relevante gegevens. Als je wel op deze samenwerking wilt reageren, maar geen inhoudelijke input wilt of kunt leveren, dan kun je terecht in de reacties hieronder of dit topic.

Dell XPS 15z

* Hoewel het iedereen vrij staat input te leveren, dingen medewerkers en crew van Tweakers.net niet mee naar de prijs.

Volgende 08:00 Doe mee aan het tablet-testpanel voor de PlayBook
Vorige 06-'11 Tweakers.net en EA geven Most Wanted-games weg - update

Reacties

«  1  2  3  4  »

En hoe moeten we die keuze tool zien? Je geeft een aantal criteria aan en dan wordt er wat voor jou gekozen?

Oft: dit is lekker goedkoop marktonderzoek voor Dell.

[Reactie gewijzigd door icam0 op woensdag 6 juli 2011 10:07]


* Tukk ziet nu pas laatste aliena :z

[Reactie gewijzigd door Tukk op woensdag 6 juli 2011 09:11]


idd lekker goedkoop voor Dell... Maar ik dnek dat dit soort samenwerkingen vele malen meer zinvol is voor Dell dan een marktonderzoek bij bedrijven.

Met een beetje geluk zul je hier discussies krijgen tussen veel mensen met verschillen perspectieven. Normaal gesproken heb je bij een marktonderzoek alleen een interne discussie.

Goedkoop voor Dell? Denk je dat dit een liefdadigheidsactie van Tweakers is? :)
Die actiepagina staat niet voor niks op tweakers.net/advertorials/dell. Hier zal Dell toch echt even de knip voor open moeten trekken...

Komt er ook nog een IT Koopwijzer voor middel- grote bedrijven? Kan nu vrij weinig input geven :( Succes er mee.

Beste advies is KOOP geen DELL, maar HP

Laat ze een consultancy firma in de arm nemen betalen ze 120.000 euro ipv 1200 met een kostprijs van 600.

je kunt me wel verstoppen,maar de reactie hieronder zijn net zo negatief ,miscchien in wat vriendelijker bewoordingen.

[Reactie gewijzigd door Jermak op woensdag 6 juli 2011 08:48]


Tja, het is net wat je wilt.
Mijn ervaring is dit:
HP machines lopen soms hardwarematig iets achter (ze leveren nog steeds ps/2 muizen en toetsenborden bij nieuwe machines....kom op zeg!) maar de service is meestal prima in orde. Wel jammer dat je deze service in verhouding vaak nodig hebt ivm gebreken.

Dell machines zijn up-to-date en zijn slim in elkaar gezet (zakelijke machines he? niet de thuis monsters). Hoewel de service beroerd is, heb je deze ook bijna nooit nodig. In 9 jaar heb ik ze 3 keer nodig gehad (voor een bedrijf met meer als 60 werkplekken, allemaal dells + 20 servers)

Overigens snap ik de verwarring over prijzen niet. Ik belde altijd mijn accountmanager en vertelde wat ik wilde hebben, deze stuurde me dan een offerte.....duidelijk zat lijkt me :?

@ro8in: Jij mag het onzin vinden, maar wij zijn hier bezig met een migratie van 60 werkplekken van Dell naar HP (wilde de baas). Bij ALLE desktops, nieuwe 8200 Elite (core i5) machines word een PS/2 muis en toetsenbord geleverd, je mag ze komen tellen als je wilt....

[Reactie gewijzigd door buzzin op donderdag 7 juli 2011 10:28]



Oh leuk, laten we weer een OEM-flamewar starten. Over welke beter is. Mensen, als het erop aankomt is elke OEM, dus Dell, HP, Acer of wat dan ook, gewoon zware shit. Dat is waarom wij ze ook afraden. Laatst ook weer; mijn tante wilde een nieuwe laptop, toen maar een MSI voor der gekocht en geprobeert alle shit eraf te halen, maar je kunt gewoon niet alle pre-installed features eruit halen en heb de standaard background en custom login screen laten zitten. Dat is het nadeel van dat soort systemen; je krijgt kilo's bloatware met het systeem mee. En op den duur gaat dat negstief uitpakken. Maar het blijkt dat men een computer na 3 jaar toch al als afgeschreven aanziet.

eh....je kunt ook gewoon even het OS zelf installeren? :?
Dan zit er geen bloatware meer in en geen rare achtergrond services?

Dan verloopt je garantie soms, heb je kans dat je MS moet bellen omdat de serial code als dubbel wordt gezien en nog meer rompslomp. Nee dank je. Ti's niet dat ik het DVD'tje niet heb liggen, ti's dat dat even iets meer moeite kost.

Ik had graag meegedaan aan dit onderzoek, het is alleen dat ik niet in een bedrijf met 50 werknemers werk, ik werk niet eens in de ICT. Officieel werk ik niet eens ;) maar dat hoeft ook niet met 14 jaar.

Wat is er tegen een PS/2 toetsenbord of muis?

Maar nu we het er toch over hebben, een knap staaltje Dell:
Pas kregen we op m'n werk een stel Dell-laptops geleverd met bluetooth muizen (zat er standaard bij), dus enthousiast aan de gang, blijken de muizen niet te werken. Oorzaak: Laptops hebben geen bluetooth-module!

Zulke onzin hebben we ook al eens eerder gehad.

Nee, doe dan toch maar een HP'tje met PS/2 toetsenbord of muis...

Slechtste advies ooit. Als ik van 1 fabrikant nooit meer iets zou kopen is het HP wel.

Aantal jaar geleden een laptop gehad, na 14 maanden (net na garantie) wilde het display niet meer aan. Na wat zoeken op internet was het probleem duidelijk. Backlight converter stuk. Onderdeel kost 26 dollar in US maar is hier niet te vinden. HP kan het onderdeel niet leveren. Dus ik maar de laptop ter reparatie aangeboden bij HP (met boodschap erbij vervang backlight inverter). Kreeg ik een bericht terug: Het enige dat HP kon doen is nieuw LCD panel plaatsen. Kosten: 1400 EURO !!! 8)7

Uiteindelijk via ebay zelf het onderdeel besteld (voor 26 dollar) en alles werkte weer prima.

HP laptops zijn naar mijn mening slecht gebouwd en de support is nog vele malen slechter.

Verder komt er bijv. uit dit onderzoek (uit 2009) naar boven dat HP bovenaan staat met laptops die kapot gaan: http://www.squaretrade.co...ptop_reliability_1109.pdf

The industry leader HP, which shipped nearly 16 million laptops in the past year according to IDCiii, ranked dead last in our reliability study with over one-fourth of laptops expected to malfunction in 3 years.

[Reactie gewijzigd door Drexz op donderdag 7 juli 2011 15:07]


Echter zijn er wel vele problemen met dat "onderzoek". Zo is het redelijk logisch dat inderdaad netbooks sneller defecten zullen vertonen dan "premium" laptops, zoals daar ook word gevonden inderdaad. Bij het vergelijken van de merken word er echter nergens blijk gegeven dat men hier rekening mee houdt.

Op deze manier zal een merk dat meer netbooks en minder premium laptops verkoop (of zelfs, gewoon zijn opgenomen in die studie), er automatisch al slechter uitkomen dan merken die geen netbooks verkopen bijvoorbeeld.

Verder zijn er nog andere problemen gemoeid met die studie. Ik ben deze al lang geleden tegengekomen (dus deze is sowieso al lang outdated) en je vindt praktisch geen verdere informatie omtrent hun meetmethodes en dergelijke.

En als sidenote: Er zijn nog vele factoren die ook een impact hebben. Zo is het type gebruiker ook van belang. Indien een laptop anders gebruikt word zal dit ook leiden tot een kortere/langere levensduur. (Enkel desktop gebruik of veel onderweg en iets of wat careless, waardoor de harde schijf het sneller begeeft.)
Zonder deftig voor alle (of toch zoveel mogelijk) factoren rekening te houden, zeggen deze cijfers relatief weinig.

En ten slotte: Een persoonlijke ervaring zegt ook bitter weinig. In de eerste plaats zijn er bij alle merken wel eens slechte ervaringen. (En goede, bv: Mijn neef zijn HP lader voor de 2de keer kapot, stuurt een mailtje, de dag erop heeft hij een nieuwe lader.) Volgens zo'n logica zou je dan van geen enkel merk meer een laptop mogen kopen.
In de tweede plaats is er een groot verschil tussen verschillende reeksen binnen merken.
En ten derde: De kwaliteit/service van merken veranderd ook over de tijd heen. Logisch in een snel evoluerende markt. Dus ervaringen van jaren geleden hebben slechts een relatief kleine betekenis. (Zeker ten opzichte van andere, minder snel vernieuwende producten.)

Het is al lang geleden, 2006 had ik hem gekocht... Een HP notebook...
Het ding was al kapot na 3 jaar. Wat het exact was weet ik niet, maar zelfs op de Windows Installatie CD liep hij compleet vast en deed het ding niets meer. Uiteraard was de garantie net verlopen. De design van het ding was wel goed, maar na 5 maand had je door dat er een grote fout in zat: ijzeren roostertjes aan de voorkant voor geluid. Je legt je arm erover om op het toetsenbord te typen... Je armen zweten zeer lichtjes (zoek maar eens een mens die dat niet doet) en het verroeste compleet. Het zag er echt niet uit... 800 euro ging na 3 jaar zo even de vuilbak in. Dat was dan de laatste keer dat ik iets van HP heb gekocht.

Dell lijkt saai en overheerst de kantoor-computer markt. Echt op elk bureau staan ze... en traag... Maar de prijs krijg je als werknemer niet te zien. Als je die zou zien, zul je nog redelijk tevreden zijn over die kantoormodellen. Verder zie ik Dell het heel goed doen. Mooie notebooks en PC's (Alienware bv., of dit ding hierboven) voor een goede prijs (in tegenstelling tot de mooie tot 5 maanden later, compleet verkeerd ineengestoken, na 3 jaar crashende HP's). Op het model hierboven na, kun je ze zeer goed upgraden. Het zijn droom modellen voor IT-specialisten die vaak wijzigingen langs de binnenkant doen. Alles ziet namelijk met een klik systeem vast en zijn zeer makkelijk te vervangen. Je kunt (bijna) blueprints ophalen van de Dell website aan de hand van een serienummer. Drivers zijn ook geen probleem. En ze upgraden voor een nieuw OS blijkbaar ook niet.

Geef eens wat duidelijkheid over de prijzen zeg. Altijd dat gezeur op donderdag dat alle prijzen weer anders zijn, "vaste" kortingen zijn gewoon kansloos, maak het product dan gewoon standaard goedkoper, acties kan ik me nog wel mee inbeelden, maar vaak heeft één product meerdere basisconfiguraties die allemaal andere opties en prijzen hebben, erg onduidelijk. Misschien vindt de doorsnee nerd dat wel leuk maar voor zakelijke gebruikers verwarrend en vaak ook misleidend.

Handige tool denk dat Mkb er wel blij van word,

Maar is het niet beter voor kleinere bedrijven om zo tool te hebben 50 man of meer heeft vaak al een ITer in huis kleinere bedrijven vaak niet en die zijn dus meer op externe specialisten aangewezen voor hun spullen.

De keuze van dell snap ik ook niet zo goed, de meeste bedrijven weten dat ze bij dit merk weg moeten blijven of dell moet de laatste paar jaar sterk verbeterd zijn maar daar twijfel ik zwaar aan.

Het is onmogelijk om reacties te plaatsen onder http://tweakers.net/advertorials/dell (ik krijg de melding "Artikel niet gevonden.")

Dus dan maar hier mijn reactie:

Laptops
Resolutie van het scherm
Veel laptops hebben tegenwoordig een onwerkbare resolutie, met minder dan 1000 pixels in de hoogte. Breedbeeld is op de werkvloer nutteloos, vrijwel alle applicaties gebruiken juist de hoogte om informatie weer te geven. Denk hierbij aan Word, Excel, maar ook webpagina's. Mijn belangrijkste criteria is daarom de resolutie, onder de laptops die in de hoogte genoeg pixels hebben maak ik daarna een keuze waarbij ik de cpu, prijs en eventueel gpu mee weeg.

De pagina werkt hier (nu) gewoon. Ik raad je aan om je reactie ook daar te plaatsten. Ik vermoed dat alhier geplaatste reacties niet meettellen voor de verloting.

Hij werkt voor mij nog steeds niet. Ik krijg ook de foutmelding Artikel niet gevonden.

draaid zeker op een Dell server... pre-installed :+

Het is onmogelijk om reacties te plaatsen onder http://tweakers.net/advertorials/dell (ik krijg de melding "Artikel niet gevonden.")
Die bug wordt momenteel geplet

En dat is ondertussen gebeurd. happy posting! :)

Idem, kan niet reageren op het advertorial gebeuren. Vandaar hier:


LAPTOPS
Mat scherm
Veel laptops hebben helaas glimmende schermen. Voor werken onderweg (in de trein bijvoorbeeld) is dit behoorlijk hinderlijk. Het zou prettig zijn als dit vaker als optie wordt aangeboden.

Docking station
het werken op een laptop zelf is ergonomisch niet het beste. Om op kantoor toch met een goede houding te kunnen werken, is een docking station (of vergelijkbare oplossing) erg fijn. Elke keer 10 kabels in en uitpluggen is zeker voor laptops die veel onderweg gebruikt worden vervelend.

Reisgemak
Of het nu is omdat de laptop thuis en op kantoor gebruikt wordt, of dat hij ook onderweg gebruikt wordt, hij moet compact genoeg zijn om eenvoudig meegenomen te worden. Dat beperkt de grootte veelal tot maximaal 15", waarbij 13 en 14" de voorkeur hebben.

Noodzaak tot werken zonder stroom
Niet voor iedereen even belangrijk, maar voor diegene waarbij het wel uitmaakt is een accuduur van meer dan 5 uur wenselijk.

Verticale resolutie
helaas zijn de meeste business laptops uitgerust met een 16:9 scherm tegenwoordig, en dat terwijl verticale resolutie zo belangrijk is. Er wordt niet zoveel film gekeken, wel veel word en excel.

Ik snap je eisen niet hoor. Bijna bij alle zakelijke laptops kan een docking station worden geleverd, de meeste hebben een mat scherm, je kan een 9 cells accu bestellen en er zijn meerdere 14" modellen ...

Dell aan t bezuinigen?

Ik lees er misschien overheen, maar waar moet ik mijn bijdrage plaatsen? Hier? Of in dat andere artikel met uitleg en spelregels? Want daar kan ik namelijk niet reageren.

edit: je kan nu reageren bij het artikel.
Link naar artikel.

[Reactie gewijzigd door Bart ® op woensdag 6 juli 2011 09:18]


Ik doe het maar hier, want bij de speciale actiepagina kan het niet.

Voor mij ( als dagelijks gebruiker, voor de dagelijkse dingen en die nu ook een laptop voor haar studie nodig heeft ) moet een laptop makkelijk en snel zijn. Als ik meerdere programma's open heb staan moet hij niet vast gaan lopen of trager reageren. Er moet snel internet op zitten, en doe het ook altijd doet. Bij een laptop staat er ook altijd dat de batterij zo lang zonder stroom kan, en als je eenmaal bezig ben blijkt het dat het heel veel minder lang is. Misschien kunnen ze de batterij zonder stroomtoevoer baseren op hoelang hij kan als de laptop niet gewoon aanstaat en er niks op word gedaan, maar als hij normaal word gebruikt en er een paar programma's open staan, zoals internet, Word, Msn, en wat van die soort programmaatjes. En als de batterij het dan langer volhoud, heb je geluk, want nu denk je ook ik kan nog wel 3 uur met de batterij, en dan gaat de laptop al uit na 1 uur en 30/45 minuten. Eigenlijk moet elke laptop, makkelijk internet hebben en dat je makkelijk even snel iets met Word kan doen en niet dat het nog 5 minuten duurt voordat hij geopend is. Nu het zomer word wil je ook graag met je laptop buiten zitten, en als je dan buiten zit kan je bijna niks zien, ook al zit je niet in de zon. De beeldschermen kunnen die ook niet worden gemaakt dat je nog iets kan zien als je buiten zit. Het beeldscherm voor een normale laptop hoeft niet zo heel groot te zijn. Als je een speciale laptop wil waar je veel film op wil kijken kan je er één kopen met een breed beeld. Een normale dagelijkse laptop kan wel 15,6 inc. En op een laptop met 15.6 inc. kan je ook wel films kijken. En kunnen er niet standaard 4 usb poorten in een laptop. Of is dat nu al? want ik heb er nog 1 met drie. En eigenlijk kom ik er 1 te kort. Ongemerkt stop ik er nog altijd wel veel in tegelijkertijd. Makkelijke en snelle laptop moet nu wel kunnen voor een lage prijs in deze tijd. ;)

Er was idd een bug waardoor er op die pagina niet gepost kon worden. Nu is die bug geplet, dus ik raad je/jullie om de inhoudelijke reacties ook daar even te plaatsen zodat je keurig meedoet aan de verloting. :)
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:00 Doe mee aan het tablet-testpanel voor de PlayBook
Vorige 06-'11 Tweakers.net en EA geven Most Wanted-games weg - update
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011