In je verhaal zeg je al gelijk een paar dingen die je niet moet verlangen van nieuws lezende mensen:
zorgvuldige en actieve moderator er niet mee in aanraking komt.
en
Een onjuiste eerste moderatie wordt door pagegaaimodders in grote aantallen gekopieerd en kan daardoor nauwelijks meer gecorrigeerd worden door moderators die wel zelf nadenken over een passende waardering.
Het huidige moderatie systeem is mooi kwa uiterlijk maar niet effectief! je "moet" nu 2 keer klikken!
update: Je moet zelfs 3 keer klikken om details over een moderatie te zien. En waarom zou ik als ik het nieuws heb gelezen nog eens
2 keer per comment gaan klikken om m te modereren? Gaat gewoon niet werken en echt duidelijk is het systeem ook niet omdat het simpelweg een uniek systeem (erg goed bedacht) is wat niet veel mensen kennen en dus al gelijk afschrikt met moderaties. Ook krijg je bij het aanmelden van het modereren al gelijk een "waarschuwing" over iets waarvan ik effe vergeten ben wat maar dit schrikt natuurlijk ook wel af.
Eigenlijk zou je de moderatie nog verder moeten vereenvoudigen dat een persoon met
1 klik een moderatie heeft gegeven
zonder (veel) na te denken. Het is leuk dat je bij tweakers moderaties op niveau kan geven maar inmiddels kan je ook wel zeggen dat het gewoon niet werkt. een simpel + en - moderatie systeem werkt het beste en maak daar dan een "intelligent" script omheen dat beslist of een moderatie ongewenst is (bijvoorbeeld als 4 mensen een min geven zonder ook maar 1 plus te registreren is het een ongewenste post).
Verder willen mensen die hier komen voor het nieuws gewoon het nieuws lezen (wat met die ads al een opgave op zich is geworden) en moet je die dus niet ook nog eens gaan vragen om na te gaan denken over moderaties (je kan ook teveel vragen)! kijk maar eens hoe ze de moderaties op
www.digg.com doen. dat is veel effectiever dan dit of het vorige systeem dat tweakers had.
Een ander probleem dat er tegenwoordig vaak is en vroeger (haast) nooit te zien was is het eerste commentaar bericht. die is bijna altijd weggemodereerd. Ik zou de weggemodereerde berichten helemaal niet weergeven (zoals in het vorige systeem) en met die balk knopjes ze (optioneel) weer zichtbaar maken.
// offtopic
verder moet je serieus eens kijken naar de vele "regeltjes" die je tegenwoordig op tweakers heb. voor het modereren heb je een paar a4tjes vol aan richtlijnen:
reviews: Tweakers.net moderatie faq is toch idioot! wie gaat dat nou lezen. een paar onderwerpen kan ik me wel voorstellen maar zoveel als dat (of alle andere regels) is gewoon teveel. Ik persoonlijk ga echt niet alle regels op een site lezen en zeker niet als het veel is. daarvoor kom ik hier niet.
Ook begint het hier erg te werken als een politiek. voorbeeld: "Er wordt iets gedaan met het moderatie systeem wat niet mag! oke regeltje erbij en strenger maken die zooi" Je vorrige .plan is hier een goed voorbeeld van. Moet je misschien eens naar kijken.
Hopelijk heb je er wat aan.
[Reactie gewijzigd door markg85]
Het huidige moderatie systeem is mooi kwa uiterlijk maar niet effectief! je "moet" nu 2 keer klikken!
Wat is er moeilijk aan twee keer klikken? In het verleden moest er overigens ook twee keer geklikt worden, namelijk één keer om de selectbox te openen en nog een keer om -1 / 0 / +1 met de gewenste tag aan te klikken. Vervolgens moest je nog de moderaties submitten, iets wat in het nieuwe moderatiesysteem niet hoeft.
Met één klik moderen kan alleen als de knoppenwinkel veel groter wordt. Dit maakt het er niet leesbaarder op voor de mensen die zich niet met modereren willen bezighouden.
Het is leuk dat je bij tweakers moderaties op niveau kan geven maar inmiddels kan je ook wel zeggen dat het gewoon niet werkt. een simpel + en - moderatie systeem werkt het beste en maak daar dan een "intelligent" script omheen dat beslist of een moderatie ongewenst is
Userbased moderatie kan mijn inziens prima werken. Het belangrijkste is dat de gebruikers die erin deelnemen op de hoogte zijn van de uitgangspunten en deze ook willen hanteren. Dit moet voorkomen dat bijvoorbeeld een deel van de gebruikers denkt van doen te hebben met een populariteitsverkiezing terwijl de kwaliteit van de reacties wil beoordelen.
Het vorige moderatiesysteem heeft bewezen dat + en - moderatie niet werkt. De betekenis van de niveaus was veel minder duidelijk dan nu en er werd veel meer aangeklooid door fanboymoderators. Het + / - modereren leent zich beter voor een populariteitsverkiezing en dat is niet bedoeling van het modereren op de fp.
Verder willen mensen die hier komen voor het nieuws gewoon het nieuws lezen (wat met die ads al een opgave op zich is geworden) en moet je die dus niet ook nog eens gaan vragen om na te gaan denken over moderaties (je kan ook teveel vragen)!
Niemand is verplicht om te modereren, maar we verwachten wel dat de gebruikers die wél modereren dat zorgvuldig doen.
Wat betreft advertenties voert Tweakers.net vergeleken met andere sites nog altijd een gematigd beleid. Zeven grote advertentieformaten op één pagina zul je hier niet tegenkomen, evenals pagina's die een halve minuut moeten wachten op trage adservers.
verder moet je serieus eens kijken naar de vele "regeltjes" die je tegenwoordig op tweakers heb. voor het modereren heb je een paar a4tjes vol aan richtlijnen: reviews: Tweakers.net moderatie faq is toch idioot!
Ik vind de omvang van de faq wel meevallen. De gebruikers die serieus met modereren aan de slag gaan wensen een goede uitleg over de werking van het moderatiesysteem (dat helemaal niet ingewikkeld is). Het bevat dus ook meer informatie dan alleen het hoogst noodzakelijke. De basisfunctionaliteit van het moderatiesysteem is zo simpel mogelijk gemaakt. Je hoeft alleen maar op een knopje te klikken met vier niveaus die van een omschrijving zijn voorzien.
Over het klikken ben ik het helemaal met mark eens. Gebruiksvriendelijkheid boven alles, een hover over het mod-balkje moet genoeg zijn om de popup naar voren te toveren met een instelling of je de details ook altijd wilt hebben uitgeklapt.
Dan is het nog maar één keer klikken om een mod te doen. Lijkt mij veel fijner voor de actieve moderators.
Het popupje openen met een mouseover is een oplossing mits er een vertraging in gebouwd wordt zodat iemand die met zijn muiscursor over de pagina beweegt om iets anders te bereiken dan het doen van een moderatie niet ongewild modboxjes ziet openspringen. Dat is namelijk nogal irriterend. Een kleine delay is echter al voldoende om dit te bereiken (in de tabs van het navigatiemenu bovenaan de pagina zit ook een vertraging).
Ik begrijp al je punten, maar zoals je ziet aan de reacties onder en boven de post is er toch echt iets mis met het systeem op zich zelf. Misschien is het een idee om:
(kom ik weer met me lijstje)
- Moderatie weer gewoon voor iedereen standaard aan te zetten
- Het modden te versnellen door die hovers over de vakjes gelijk te doen (zonder erop te hoeven klikken)
- Een gebruikerspoll te houden om te zien wat een gebruiker nou echt wil in het mod systeem en hoe hij/zij dat wil en baseer hier het (of een nieuw) mod systeem op
Ik ga gelijk eens een mockup maken over hoe ik het modsysteem zou maken (iniedergaval + en - niet met meerdere niveau's). Ik post de mockup hier zodra ik m af heb. Ik denk aan het rating model van FTD (alleen mensen die heb gebruiken weten nu wat ik bedoel).
btw het feit dat mijn eerste post hier en in het vorige .plan een behoorlijke +2 Must Read mod hebben gekregen moet toch ook wel wat zeggen. Aangezien ik alleen maar geef samen met mogelijke oplossing(en). Ook heb ik nu in 2 .plan artikelen een +2 status (en ook de enige). Thanx daarvoor mensen.
Ik ga gelijk eens een mockup maken over hoe ik het modsysteem zou maken (iniedergaval + en - niet met meerdere niveau's). Ik post de mockup hier zodra ik m af heb. Ik denk aan het rating model van FTD (alleen mensen die heb gebruiken weten nu wat ik bedoel).
Feitelijk kom je dan op een systeem met drie niveau's (bijv. -1, 0 en +1) of een systeem zonder niveau's waarbij de score cumulatief is (een score zou een +10 kunnen krijgen als er veel eensgestemden zijn). Dit laatste is leuk voor een populariteitsverkiezing maar niet voor de kwalitatieve scheiding die wij in de reacties willen aanbrengen.
Het eerste systeem zou vergelijkbaar zijn met het oude moderatiesysteem maar dan met minder niveau's. Deze vorm van modereren werkt matig omdat de laatste moderatie altijd een afwijking van één punt kan hebben, waardoor er nooit concensus wordt bereikt. Tevens is het niet duidelijk welke eindscore een moderator in gedachte heeft (je weet niet of iemand die een +1 doet op een -1 wil dat de reactie een 0 waard is als eindscore of liever een +1).
Het huidige moderatiesysteem werkt mijn inziens erg simpel. Alleen het modBot-gedoe en het down/upgraden van de modstatussen (inactief, beginner, expert) is minder duidelijk.
btw het feit dat mijn eerste post hier en in het vorige .plan een behoorlijke +2 Must Read mod hebben gekregen moet toch ook wel wat zeggen. Aangezien ik alleen maar geef samen met mogelijke oplossing(en). Ook heb ik nu in 2 .plan artikelen een +2 status (en ook de enige).
Ik denk ook dat op basis van de richtlijnen in de faq je niet anders kunt stellen dan dat jouw reactie hierboven een +2 waard is.