Hoofdcategorieën
Device Settings

Cambrium en Tweakers.net introduceren Tweakable

Door Daniel Kegel, maandag 10 mei 2004 09:21, views: 1.903

Vandaag introduceren Cambrium en Tweakers.net BV gezamelijk kabelinternettoegang onder de naam Tweakable. Dit initiatief is het tweede samenwerkingsverband tussen de twee bedrijven, na een succesvolle gemeenschappelijke lancering van TweakDSL, achttien maanden geleden. Het gaat hier om een primeur in internetland. Tweakable biedt als eerste partij in Nederland toegang tot het internet waarbij gebruikgemaakt wordt van het kabelnetwerk van een derde partij. Dit maakt Tweakable het eerste serieuze alternatief voor de huidige kabelinternetprovider in het oosten van het land. Daar is het bovendien een complementair product voor de gebieden waar ADSL niet beschikbaar is en TweakDSL niet kan leveren.

Tweakable logoNog nooit was er een partij die werd toegestaan het gehele kabelnetwerk van een derde partij te gebruiken om kabelinternet aan te bieden. Tweakable zal met 7 pakketten op de markt komen, in snelheid variërend van 300/64 kbps tot 2400/512kbps. De prijzen lopen uiteen van € 19,95 tot € 95,20 per maand. Alle pakketten kenmerken zich door onbeperkte downloadlimieten en e-mailboxen. Daarnaast is het gebruikers toegestaan eigen servers op de kabelinternetverbinding aan te sluiten. Met dit aanbod richt Tweakable zich op de gevorderde gebruiker die gebruik wil maken van de mogelijkheden die het internet biedt.

Volgende 05-'04 Update van de algemene voorwaarden voor vraag & aanbod
Vorige 04-'04 April 2004 changelog

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  »

Ligt het aan mij, of is het een beetje duur?

Maar eigen servers mogen draaien enzo is wel nais O+

Als je in een gebied woont waar ADSL geen optie is, denk ik dat je blij mag zijn met een always-on abo voor 20 euro per maand.

Bovendien zit daar vast nog een stuk modemhuur in.

Voor iedereen die meer wil weten hoe duur alles is:

http://www.tweakable.nl/

Duur?
onbeperkte downloadlimieten en e-mailboxen
Naar mijn normen niet duur.

Ik heb weining kijk op prijzen van kabelinternet, maar in vergelijking met ADSL is dit inderdaad vrij duur.
Je betaald bijv. ¤68,43 voor een 2048/256 verbinding.
Voor minder geld (¤65) heb je anders een 8/1Mbit ADSL verbinding (ook zonder harde datalimiet (FUP) en met onbeperkte mailadressen en een nieuwsserver)
En voor ¤19,95 heb je een 512/256 ADSL verbinding.

Dus in verhouding is het niet goedkoop.

Aan de andere kant, in gebieden waar geen ADSL beschikbaar is is het natuurlijk erg interessant, en een stuk goedkoper dan de telefoonlijn.

Telefoonlijn kost ook nog ¤ 10.- per maand. Hoewel veel mensen nog standaard een vaste lijn hebben zijn er ook veel mensen die alleen nog maar een mobiele telefoon hebben.

tweakerbee,

je zegt wel dat er ¤ 10,- bij moet voor telefoonkosten bij ADSL maar hoeveel denk je dat je kabelaansluiting (CAI) kost die je nodig hebt voor kabelinternet?

Veel mensen hebben al wel een CAI aansluiting, maar er zijn er ook genoeg met een schotel die geen CAI nodig hebben.

zelfde als TEL/ADSL dus die ¤ 10,- moet je niet mee rekenen.

wat mij betrefd is dit wel duur met het huidige kabel abbonnement van @home van +/- 50 euro krijg je dezelfde diensten als twekable geeft voor 68 euro.

Alleen als er natuurlijk geen enkele andere aanbieder in de reagio is voor breedband is het een alternatief. Goed wil ik niet zeggen omdat het zich nog niet bewezen heeft maar er is tenminste een alternatief voor die mensen met alleen 56k / isdn modem

[moet sneller leren typen geloof ik]

[@^Tijger^]
als dat zo is kun je dan verklaren dat ik wel @home heb maar geen tweakable kan krijgen? volgens de postcode check. Of bieden ze het alleen aan als er geen @home beschikbaar is?

Errmm...Tweakable maakt gebruik van @Home's kabelnetwerk, als dat niet aangeboden wordt dan kan Tweakable ook niet aangeboden worden.

[@^Tijger^]
als dat zo is kun je dan verklaren dat ik wel @home heb maar geen tweakable kan krijgen? volgens de postcode check. Of bieden ze het alleen aan als er geen @home beschikbaar is?
Ik denk dat tweakable nog niet landelijk is want ook mijn postcode wordt nog niet bediend door tweakable. Ook vreemd want chello is hier al jaaaaaren beschikbaar. Dus hoe dat zit weet ik ook niet.

Erg duur ja...
@home kost met 3mbps/256kbps minder dan 50 euro in de maand!
* 786562 Q-collective

* 786562 Robkazoe
Nieuwsserver met meer dan 80.000 groepen (5 dagen retentie)
Dat kunnen jullie bij @home alleen maar dromen....

Daarnaast 100MB webspace, geen datalimiet en onbeperkt mailboxen. Het gaat hier duidelijk om de extra's....

ooit gehoord van payservers robkazoe? voor ongeveer $15 kan je dan ook onbeperkt downloaden van newsservers met een goede retentie en dan nog blijf je onder het bedrag van tweakable

op http://www.imhosted.com/ heb je anders al een pakket van 1 GB storage en 50 GB traffic per maand voor 8 euro per maand ofzo.... Daar kan ik dus ook m'n site op mieteren...is nog goedkoper ook :*)

@Q-collective

GAME servers...
FTP servers...
MAIL servers...

...niet WWW servers...

Sommige mensen willen gewoon een ftp server hebben en open laten staan, of lekker gamen op hun eigen bak die bijvoorbeeld als gameserver van een studenten huis fungeert

@Q-collective :

En geen donder te vertellen over de server config...
Sorry maar veel virtual hosting clubs en zeker de goedkoperen hebben geen kaas gegeten van een server fatsoenlijk configgen en up to date houden...

Degenen die het wel fatsoenlijk doen hoeven zich niet aangesproken te voelen, maar ik kan me erg goed voorstellen dat iemand een server thuis wil hebben draaien aangezien een dedicated server of een eigen server colocaten te duur is voor hem / haar...

Ik wil helemaal geen tachtigduizend nieuwsgroepen, ik wil ongeveer 50 goeie nieuwsgroepen ;)

in alt.music.southamerica.peru.native.tribemusic.1960s.midi ben ik niet zó ge-interesseerd, in diverse alt.binaries wel, maar de kans dat ze daar daadwerkelijk 5 dagen retentie aanbieden lijkt me weer erg klein ;)

Tja, dan kan je wel vrolijk pochen met tachtigduizend, dat is geen probleem... Maar je moet dan wel een lijst geven wélke groups... :z

@eamelink: ja dat snap ik nou ook niet, dat hij nou niet eens een lijst geeft. Ik wil ook weten WELKE 80.000 nieuwsgroepen. O zo :P

* 786562 berend_engelbrecht

En ik blijf lekker bij Chello, binnen twee weken nieuwe snelheden waarschijnlijk, dan gaat het dus mooi 2500 kbps down. dat is meer dan de 2400 down die tweakable bied. En dat voor 49.95 (Chello classic). Terwijl die 2400 kbit aansluiting van tweakable mooi meer dan 90 (!) Euri kost.

Dat is gewoon idioot. Tweakdsl is nog wel enigszins prijs/kwaliteit's gezien goed, maar dit is echt een soort van verlate 1 april grap.

Maar eigen servers mogen draaien enzo is wel nais
Wel een niet zo hoge upload heb je daar voor.
Prijs is wel ok, als de upload hoger zou zijn.
Als ik even vergelijk met mijn Demon ADSL-abbo, 1024/512 voor 39,- en Tweakable surf 1024/128 voor 34,95 dan zou ik niet willen ruilen...
Of is de upload altijd zo laag bij kabel?
* 786562 Major

Of is de upload altijd zo laag bij kabel?
Hier iig wel. WanadooCable 1024/128.

Maar er gaat met eMule toch heel veel uit aan verkeer. 8-)

Misschien is de upload ook wel "tweakable" :+

Niet alleen duur :)
Spreiding is ook niet alles ;P

"Postcode-check
Helaas, wij leveren geen kabel internet in uw postcodegebied"

voor nederland misschien een beetje duur
voor luxemburg een koopje.
Hier vragen ze meer voor minder

Ik had gisteren al een banner hiervan gezien maar kon er nog niet op klikken was namelijk wel benieuwd wat het was.
Maar nu weet ik voldoende :)

Met Demon draai ik ook gewoon een eigen server hoor. Dus dat is niks nieuws in mijn ogen.

Daarbij vergeet je even dat je bij Demon (ADSL) ook gewoon een server mag draaien. Iets wat bij de meeste kabelproviders niet mag. En bij Cambrium - T.net Tweakable dus wel.

Demon is niet kabelinternet |:(

En wat was 'ie mooi he :7 :+

Waarschijnlijk is het de uploadsnelheid (max 512kb) die het duur maakt.

Met chello plus heb je

upload snelheid 512 Kbps
download snelheid 4608 Kbps

voor ¤ 79,95 per maand, dus het is wel redelijk duur :)

Is 2400 kbit niet een beetje weinig voor 95 euro per maand? Ik heb er nu 8196 voor 65 per maand met Demon ADSL. Overigens staat er nergens over WELK netwerk deze diensten gaan, als het het @Home netwerk is, zal de kwaliteit hiervan ook niet bijster hoog zijn...

Hmm, @home netwerk is hier anders van vrij hoge kwaliteit hoor. Ik heb hier 3500kbit/s down en 256kbit/s up voor E49,99 geloof ik.

Deze verbinding heb ik nu bijna 5 jaar schat ik, en deze is bijna nooit downgeweest. (behalve dan downtime door eigen fout.)

Dus ik vind de prijzen van dit Tweakable abbonement echt veel te hoog. Ik denk dat E49 tot E59 een veel redelijkere prijs is voor het duurste abo.

Want ik heb bij @home ook een heel redelijkere FUP (ik download redelijk veel, en nooit klachten of brieven gehad) Over routers en servers doet @home ook niet echt moeilijk tenzij je echt teveel up verkeer genereerd en 5 POP boxen moet ook genoeg zijn voor de gemiddelde abbonee denk ik.

Ik zie dus de meerwaarde van Tweakable niet in boven @home breedband. Zeker niet voor E40 prijsverschil.

Mocht het echter over het Chello netwerk gaan dan kan ik niet oordelen.

Over routers en servers doet @home ook niet echt moeilijk
Nee, alleen staat poort 25 dicht, zodat je geen mailserver kan draaien :( :r

En dat heeft een hele goede reden. Elk halfzolig virus kan op die manier over je netwerk feest gaan vieren. XS4all doet het ook via een MX hoor. (En dat is een extra service die @home dan weer niet biedt)

XS4all doet het ook via een MX hoor.
Je bent in de war met Planet.
XS4all heeft al die idioterie niet nodig. Alles staat daar gewoon open.

Met als gevolg dat ze uiteindelijk zelf op de blacklist kwamen }>

Bij @home 256 kbit up? En dat al 5 jaar? Geloof ik niet. @home is pas de laatste maanden begonnen aan het upgraden van de upload van 128 naar 256 kbit en dat gaat met veel kinderziektes gepaard. Misschien zit je qua betrouwbaarheid in een goed gebied, maar in de meeste gebieden is @home echt wel eens down - zeker vaker dan de adsl-diensten.

ADSL en kabel zijn totaal niet te vergelijken. De prijzen die je aan de kabelaar betaald zijn "ietwat anders" dan die je BBned betaald.

Niet alleen vanwege het feit dat Tweakable gaat beginnen en @home/chello al honderdduizenden gebruikers hebben ofzo hoor 8)7

Voor het gebruik van Demon DSL geldt een Fair Use Policy (FUP). Dit houdt in dat er geen vaste datalimiet is gesteld op de hoeveelheid data die u, als Demon DSL gebruiker, mag downloaden. Dit houdt ook in dat Demon Internet kan ingrijpen als een gebruiker regelmatig significant meer download dan het gemiddelde voor het betreffende DSL account. Dit heeft als voordeel dat u best af en toe veel data kunt downloaden, zolang uw gemiddelde dataverkeer over langere periodes niet significant hoger is dan dat van andere gebruikers. Als Demon een vaste maandelijkse limiet zou instellen zou dat inhouden dat u een extra rekening zou krijgen voor alles boven die limiet. Dit is niet iets dat Demon wil doen.
OEI!!

uhm de eerste die als 3de op 'n kabelnetwerk mag.
nono, kabelnoord laat chello en @home toe.
En ze hebben zelf ook nog zakelijk aansluitingen.

Is wel geen gigantisch gebied maar toch nog 25.000 aanslutingen.

In Harderwijk heb je het cai netwerk van de cai harderwijk waar Chello en Kabelfoon hun diensten beide aanbieden. :)

En een ander voorbeeld is Wanadoo op het Casema netwerk.

Eerst waren Casema en Wanadoo hetzelfde, maar tegenwoordig bieden ze beiden hun eigen pakketten aan.

Casema is de beheerder van het kabelnetwerk, wanadoo maakt er gebruik van

Wanadoo en Casema zijn officieel nog niet helemaal los heb ik begrepen, Wanadoo schijnt nogal een boel aandelen te hebben nog enzo ;)

Nee hoor, Casema is in handen van een investeringsmaatschappij, en daarbij, Wanadoo zelf heeft nooit aandelen oid in handen gehad, dit was France Telecom. ;) Wel heeft Casema wel bepaalde contracten met Wanadoo, immers Wanadoo heeft nog allerlei Cable-klanten die van Casema en Wanadoo zijn.

Hier in Goor en omgeving ligt Cogas Kabel, daar kun je ook gewoon @home nemen. Alleen BBned is niet beschikbaar hier :'( Verder vind ik de prijzen ook iets te hoog, of maak de download dusdanig dat het ook een pro pakket wordt (4mbit ofzo minimaal) :Y)

Toch is dit IMO nog geen goede zet. Het is wel goed dat ze ook mensen die in afgelegen gebieden willen voorzien van internet, van Tweakers.net maar als je kijkt naar hoe TweakDLS presteert heb ik hier zo mijn bedenkingen bij.
Regel nou eerst dat TweakDSL flexibel loopt, ga dan uitbreiden en/of andere services aanbieden.

Overgins nogmaals: Goede zet om ook de mensen die niet in aanmerking komen voor ADSL breedband aan te bieden.

Hier loopt mijn tweakdsl anders als een zonnetje en ze staan 2de in de lijst van speedtest, wat ook wel veel zegt want het aantal gebruikers is op speedtest best hoog.

Wat is er mis met TweakDSL, nooit problemen hier... in tegenstelling tot de @home gebruikers in deze omgeving.
En TweakDSL is het beste wat kwa prijs/kwaliteit word geleverd in onze buurt. KPN was/is nog niet mogelijk.

Een van de mooie gevolgen van het opengooien van de kabel. Is dus ook een van de voordelen van het gebruik van motorola modems in veel kabelnetwerken, omdat ie gebruik maakt van de standaard Eurodocsis kunnen er allerlei partijen kabelinternet onder hun eigen naam aanbieden. :)

hehe ik heb TweakDSL als 1 van de eerste. En het loopt in mijn ogen gewoon flexible hoor :) weet niet hoe je er bij komt dat het niet het geval is. Heb je het zelf of hoor je het van andere?

Waarom vergelijk iedereen dit met DSL ? denk dat dit eereder is voor mensen die geen DSL kunnen krijgen maar waar wel kabel beschikbaar is. En dan is dit opzich wel een goeie zet. Ok tis niet goedkoop maar je krijgt er genoeg voor terug.

Ik heb een TweakDSL (2048/1024), maar die is toch wel een flink stuk goedkoper dan deze 'aanbieding'.
Ik denk niet dat dit een doorslaand succes zal gaan worden.

Hoe groot is het gebied. Vind 'het oosten van het land' een beetje een vage omschrijving. Kan er niet een mapje op de website gezet worden in welke gebieden het mogelijk is ?
«  1  2  3  4  5  6  7  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 05-'04 Update van de algemene voorwaarden voor vraag & aanbod
Vorige 04-'04 April 2004 changelog
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011