Het nieuwe Nederlandse bedrijf Bullseye gaat gratis wifi uitrollen in 37 steden. De dienst zal anoniem te gebruiken zijn en wifi moet snel genoeg worden om onlinediensten als Spotify, YouTube en Skype te gebruiken. Bullseye wil geld verdienen met het tonen van advertenties.
De op inkomsten uit advertenties gebaseerde wifi-dienst moet in de 37 grootste steden in Nederland beschikbaar komen, waaronder de vier grote steden Den Haag, Utrecht, Rotterdam en Amsterdam, en 33 overige grote en middelgrote steden. Volgens de directeur van Bullseye, George Seton, is Nederland hiermee het eerste land met gratis wifi in alle grote steden. De onderneming uit Tiel wil in de tweede helft van dit jaar van start gaan. De wifi-punten worden in de centra van de steden geplaatst, maar de omvang van de dekking is niet bekend.
De dienst wil geld verdienen met het tonen van advertenties. Gebruikers moeten een app installeren om gebruik te maken van de dienst. In de browser krijgt de gebruiker eens per vijf minuten een advertentie te zien. Op smartphones en tablets stuurt de app push-meldingen, schrijft Nu.nl.
In het verleden zijn verschillende stads-wifinetwerken uitgerold, een bekend voorbeeld is Wireless Leiden. Sommige initiatieven moesten echter stoppen wegens geldgebrek, zoals Draadloos Groningen. Bullseye wijst op de voordelen van een gratis stadsnetwerk voor winkeliers en gemeenten. De dienst zal, behalve voor het winkelend publiek, ook gratis zijn voor bedrijven en overheid, belooft de onderneming.
Over de aangeboden snelheid zegt Bullseye nog niets, maar die zou hoog genoeg zijn voor de meeste populaire onlinediensten. Zowel laptops als smartphones en tablets kunnen van de dienst gebruik gaan maken.
Update 11:24: Oorspronkelijk stond in dit artikel dat het verdienmodel onbekend was. Het is echter gebaseerd op advertenties en die informatie is na publicatie van dit artikel toegevoegd.
[Reactie gewijzigd door gekke-gerrit op dinsdag 19 maart 2013 11:13]
[Reactie gewijzigd door trogdor op dinsdag 19 maart 2013 12:09]
[Reactie gewijzigd door Yucko op dinsdag 19 maart 2013 11:13]
Ik betaal liever een paar tientjes per maand.De dienst wil geld verdienen met het tonen van advertenties. Gebruikers moeten een app installeren om gebruik te maken van de dienst. In de browser krijgt de gebruiker eens per vijf minuten een advertentie te zien. Op smartphones en tablets stuurt de app push-meldingen, schrijft Nu.nl.
[Reactie gewijzigd door Alucard op dinsdag 19 maart 2013 11:35]
[Reactie gewijzigd door B2 op dinsdag 19 maart 2013 11:21]
Het bedrijf verdient geld door eens in de 5 minuten een reclame te tonen aan gebruikers. In de browser gebeurt dit in de vorm van een pop-up, als er apps worden gebruikt dan stuurt de Bullseye-app een pushbericht.
[Reactie gewijzigd door Sinus_rhythm op dinsdag 19 maart 2013 11:20]
[Reactie gewijzigd door messed-up op dinsdag 19 maart 2013 12:15]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True