Andy Rubin, de man die bij Google eindverantwoordelijk is voor Android, heeft besloten om de leiding uit handen te geven. Rubin was de oprichter van het bedrijfje Android voordat het mobiele OS door Google werd overgenomen.
Het nieuws werd aangekondigd door Google-ceo Larry Page op het bedrijfsblog. Daarbij stelt de topman dat Rubin zelf is opgestapt, maar een reden voor het vertrek wordt niet gegeven. Overigens verlaat Rubin het bedrijf niet: hij zou een andere functie krijgen, maar onduidelijk is wat de ex-topman precies gaat doen. Page heeft al bekendgemaakt wie Rubin gaat opvolgen als topman van de Android-afdeling binnen Google: Sundar Pichai, die bij Google al betrokken is bij de Chrome-tak en de ontwikkeling van applicaties.
Verder maakte Page bekend dat er in totaal 750 miljoen Android-apparaten zijn geactiveerd. Dit aantal groeit nog steeds aanzienlijk: er worden inmiddels meer dan 1,3 miljoen Android-apparaten per dag geactiveerd. Het aantal apps dat door Android-gebruikers uit Google Play is gehaald, staat inmiddels op 25 miljard.
Rubin was een van de oprichters van het bedrijf Android dat in 2003 van start ging. Bijna twee jaar later werd het bedrijf overgenomen door Google, die vervolgens het mobiele besturingssysteem verder zou ontwikkelen met Rubin als hoofd van de afdeling. Inmiddels is Android de marktleider op het gebied van mobiele besturingssystemen.
[Reactie gewijzigd door Batiatus op 13 maart 2013 19:05]
[Reactie gewijzigd door Teijgetje op 13 maart 2013 18:44]
[Reactie gewijzigd door TomPé op 13 maart 2013 18:44]
[Reactie gewijzigd door Teijgetje op 13 maart 2013 19:40]
Iets wat dit nieuwsbericht dus ook gewoon zegt.Daarbij stelt de topman dat Rubin zelf is opgestapt, maar een reden voor het vertrek wordt niet gegeven. Overigens verlaat Rubin het bedrijf niet: hij zou een andere functie krijgen, maar onduidelijk is wat de ex-topman precies gaat doen.
Google-topman en Android-oprichter Andy Rubin treedt terug
Andy Rubin,[...], heeft besloten om de leiding uit handen te geven
Ik snap niet dat men hier +2 voor geeft, tenzij Tweakers het bericht gigantisch heeft aangepast, maar dat lijkt me niet (Als dat wel zo was, excuses)Overigens verlaat Rubin het bedrijf niet: hij zou een andere functie krijgen,
Arubin: No plans to leave Google. Oh, and just for meme completeness -- there are over 900,000 android devices activated each day :-) @Scobleizer
Pardon? Dat was al op 26 september vorig jaar het geval.Het aantal apps dat door Android-gebruikers uit Google Play is gehaald, staat inmiddels op 25 miljard.
[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 13 maart 2013 23:44]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True